Nepakluskite „Apple“ norams: kaip atsisiųsti senesnę „macOS“ operacinės sistemos versiją?

Nepakluskite „Apple“ norams: kaip atsisiųsti senesnę „macOS“ operacinės sistemos versiją?

MacArena.lt

„Apple“ išties labai nori, kad visi savo „Mac“ kompiuteriuose įsidiegtų „macOS Monterey“, o neretai tai reiškia įsigyti naują „Mac“ kompiuterį. Dalinai dėl šios priežasties, o dalinai norėdama senesnėmis „macOS“ versijomis netrikdyti naujokų, „Apple“ senesnių „macOS“ diegimo paketų versijas paslėpė.

Seniau naudojantys „Mac“ kompiuterius žino, jog išsaugoti operacinės sistemos diegimo paketai retkarčiais gali labai praversti. Net tada kai šiuos senesnių „macOS“ versijų diegimo paketus buvo gauti paprasta. Jie nemaži ir visuomet paranku juos turėti jau atsisiųstus bei saugiai patalpintus kuriame nors išoriniame diske. Senesnes „OS X“ versijas tokias kaip „OS X Lion“, „OS X Mountain Lion“, „OS X Yosemite“ ar „OS X El Capitan“ galima rasti savo įsigytų aplikacijų (Purchased) sąraše „App Store“ aplikacijoje, žinoma, su sąlyga jog tada kai jos buvo „naujausios“ jau turėjote „Mac“ kompiuterį ir jas buvote įsidiegę.

macos-monterey-universal-control

Visai kitoks „paveikslėlis“ su naujesnėmis „macOS“ versijomis, pradedant nuo „Sierra“ ir aukščiau. Jas „Apple“ paslėpė taip, kad net paieška „App Store“ aplikacijoje jų neranda. Kai kas gali pagalvoti: „na ir kas, aš jas jau seniau atsisiunčiau ir turiu išsaugojęs išoriniame diske.“ Reikalas tas, kad greičiausiai iš anksčiau atsisiųstų šių senesnių „macOS“ versijų paketų „macOS“ įsidiegti nepavyks - jos 2019 metų spalio 24 dieną tapo bevertės, nes baigė galioti jų saugumo sertifikatas. Tačiau, dabar atsisiųstos senesnių „macOS“ versijų diegimo paketų versijos veiks, nes „Apple“ jų sertifikatus atnaujino. Tereikia žinoti kur „Apple“ slepia tuos diegimo paketus ir kaip prie jų prieiti.

Nors „Apple“ palaiko savo kompiuterius gana ilgai, tačiau vis tiek naudotojai turi daug kompiuterių, kurie jau nebepalaiko naujausių „macOS“ versijų. Tačiau tie kompiuteriai puikiai veikia ir daug naudotojų neplanuoja jų keisti ar net atnaujinti jų operacinių sistemų, o gal kaip tik planuoja atnaujinti, bet ne į pačią naujausią, o tik vienu žingsneliu naujesnę, kuri jau yra „Apple“ paslėpta.

Nuo High Sierra iki Big Sur

macos-big-sur

Paspaudę ant nuorodų esančių žemiau būsite perkelti į „App Store“ aplikacijoje atitinkamai „macOS“ versijai dedikuotą puslapį kuriame bus pateikta informacija ar ši „Mac“ kompiuteriams skirta operacinės sistemos versija suderinama su naudojamu „Mac“ ir iš kurio galėsite „macOS“ diegimo paketą atsisiųsti.

Senesnių macOS versijų diegimo paketai

macos

Paspaudę ant žemiau esančių nuorodų galėsite atsisiųsti atitinkamos „macOS“ versijos diegimo paketą tiesiai iš „Apple“ serverių.

Prieš diegdami kitą „macOS“ versiją pirmiausia įsitikinkite, kad ji suderinama su „Mac“ kompiuteriu į kurią planuojate ją diegti bei sukurkite atsarginę duomenų kopiją.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas