„Oppo” nori užkariauti Europą: kartu su operatoriais siūlys savo puikų laikrodį

„Oppo” nori užkariauti Europą: kartu su operatoriais siūlys savo puikų laikrodį

„Huawei” turint vis daugiau problemų dėl JAV sankcijų, o pasaulyje vis labiau pučiant ekonominio sunkmečio vėjams, į Europos išmaniųjų įrenginių rinką nusitaikė nauji Azijos gamintojai. Vienas jų - „Oppo” - panašu, yra nusiteikęs labai rimtai - kartu su didžiausiais žemyno operatoriais ruošiasi vartotojams pasiūlyti „Oppo Watch” išmanųjį laikrodį keletą telefonų.

Kompanija jau spėjo adaptuoti eSIM kortelę turinčią „Oppo Watch” versiją „Orange” tinklui, o eilėje laukia tokie milžinai, kaip „Vodafone” ir „Deutsche Telekom”. Tiesa, laikrodžiu neapsiribojama, kadangi kartu su juo Senojo žemyno rinkoje netrukus debiutuos du nauji 5G išmanieji - „Reno 4Z 5G” ir „Reno 4 Pro 5G” - bei tik 4G tinklą palaikantis „Oppo A72”.

Panašu, jog ši partnerystė nėra inicijuota vien tik iš „Oppo” pusės. Didiesiems operatoriams plėtojant penktos kartos mobiliojo ryšio infrastruktūrą, gyvybiškai svarbu vartotojams pasiūlyti ne tik „premium” segmento 5G modelių, tokių kaip „Samsung Galaxy S20” ar naujieji „iPhone 12”, bet ir nuosaikiai įkainotų žemesnės klasės išmaniųjų iš Azijos prekinių ženklų. Anksčiau operatoriai šią misiją buvo numatę „Huawei”, tačiau vartotojus vis dar gąsdinantis „Google” paslaugų paketo nebuvimas ir nežinomybė dėl ateities Europos mobiliojo ryšio milžinų netenkina, tad jie natūraliai ieško patikimos alternatyvos.

Grįžtant prie „Oppo Watch”, nors laikrodis dalijasi vardu ir atrodo identiškai savo kiniškam broliui, užsienio rinkai skirto varianto viduje yra nemažai pokyčių. Pirmasis jų - naujesnis „Snapdragon Wear 3100” lustas, pakeitęs „Snapdragon Wear 2500”. Gamintojas tokį žingsnį atliko, kadangi, kitaip nei Kinijoje parduodamame „Oppo Watch”, europiniame modelyje bus diegiama „Google Wear OS” operacinė sistema.

Ji įgalins programėlių atsisiuntimą iš „Google Play”, mobiliuosius „GPay” mokėjimus ir „Google Assistant” funkcionalumą. Tiesa, „Oppo Watch” slepia ir dar vieną siurprizą - jame kompanija įdiegė ir antrą procesorių - „Ambiq Micro Apollo 3”. Jis skirtas antrai operacinei sistemai, kuri yra daug paprastesnė ir mažiau funkcijų turinti, nei „Wear OS”, bei įjungiama tada, kai siekiama taupyti įrenginio bateriją. „Oppo” šį režimą vadina „Low Power Mode”.

„Oppo Watch” galima įsigyti dviejų skirtingų dydžių - 46 ir 41mm. Pirmasis turi 1,91 colio įstrižainės AMOLED ekraną, kurio rezoliucija siekia 402 x 476, o antrasis - 1,6 colio OLED of 320 x 360. Visgi abiejų versijų skirtumai čia nesibaigia - mažesnio laikrodžio korpusas pagamintas iš plastiko, o didesniojo - iš aliuminio. Deja, nerūdijančio korpuso modifikacija nepasiekė Europos rinkos. Taip pat 41mm „Oppo Watch” palaiko tik Wi-Fi ir Bluetooth, o 46mm yra ir eSIM funkcionalumas, kuris leis priimti skambučius ir pranešimus šalia neturint išmaniojo telefono ar galimybę laikrodyje nuolat naudotis 4G internetu.

Pagrindinis laikrodžio arkliukas yra jo universalumas. Vartotojas gali džiaugtis visomis išmaniomis „Wear OS” funkcijomis, o nesant poreikio joms ar baterijai pasiekus kritinę ribą, tiesiog įjungti kitos operacinės sistemos ir procesoriaus režimą. Kalbant apie bateriją, gamintojo teigimu, 41mm modifikacija išmaniu režimu ištvers 24h, o taupiuoju - 14 dienų. 46mm modelio rezultatai dar geresni - atitinkamai 36h ir 21 diena.

SIM kortelės neturinčio „Oppo Watch” varianto kaina Europoje prasideda nuo 249 eurų, o jį užsisakyti Europos didžiosiose valstybėse galima jau dabar. Deja, mūsų žemyno operatoriai kol kas nepaskelbė nei eSIM versijos kainų, nei tikslios prekybos pradžios datos.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas