Sensacingas debiutas: „Apple“ skelbia stacionarių kompiuterių perversmą

Paskelbė:   Leonardas Sindaravičius | 2021-04-21
Sensacingas debiutas: „Apple“ skelbia stacionarių kompiuterių perversmą
0 Pasidalinimai
273 Peržiūros

„Apple iMac“ stacionaraus viskas viename tipo kompiuterio išvaizda nesikeitė jau beveik dešimtmetį - nuo 2012-ųjų pokyčių sulaukė tik tai kas yra įrenginio viduje. Tačiau vakar vykusiame „Spring Loaded“ renginyje buvo oficialiai pristatytas visiškai naujas „iMac“ - su radikaliai atnaujinta išvaizda ir revoliuciją žadančiu „M1“ lustu viduje.

Pasak Silicio Slėnio technologijų lyderės, naujasis „iMac“ yra vos 11,5mm storio - plonesnis nei du „iPhone 12 mini“. Kompiuteris pasižymi 24 colių įstrižainės 4,5K „Retina XDR“ ekranu, gebančiu atkurti milijardą spalvų. Jame integruota ir „True Tone“ funkcija, pritaikanti ekranų atkuriamas spalvas prie naudotojo aplinkos, siekiant sukurti natūralesnį naudojimo įspūdį. Spalvos nesibaigia vien ekrane - perkant „iMac“ galėsite rinktis iš net septynių spalvinių variantų.

Žinoma, svarbiausia naujovė yra „M1“ procesoriaus integracija, kurios bus siūlomos dvi versijos - viena su 8 branduolių procesoriumi ir 7 branduolių vaizdo procesoriumi, kita su 8 branduoliais tiek pagrindiniame, tiek vaizdo procesoriuose. Bazinėje versijoje rasite 8GB operatyvinės atminties ir 256GB saugyklos. Silpnesnės įrenginio versijos saugyklą galima praplėsti iki 512GB arba 1TB, tuo tarpu galingesnį „iMac“ bus galima įsigyti su 16GB operatyvinės atminties ir 2TB saugyklos.

Pereinant prie įvesties jungčių, naujasis „iMac“ turi dvi „Thunderbolt“ USB-C tipo jungtis (galingesnė versija turės dvi papildomas USB 3.0) ir į maitinimo bloką integruotą „Ethernet“. Pats maitinimo blokas prie įrenginio prijungiamas magnetiškai bei galima gauti paties įrenginio spalvos kabelį. Priekyje yra 1080p „FaceTime HD“ kamera, kuri ISP (image signal processor) technologijos ir „M1“ procesoriaus dėka geba filmuoti itin kokybišką vaizdą. Taip pat integruoti studijos lygio mikrofonai bei šešių garsiakalbių sistema, o kairėje ekrano pusėje yra 3,5mm ausinių jungtis.

Naujieji „iMac“ ir „iPhone“ pasižymi puikia tarpusiavio sąveika - Jūsų skambučiai ir žinutės atsiranda kompiuterio ekrane, tad nereikia imti telefono norint atsakyti į žinutę ar atsiliepti. Taip pat yra galimybė kopijuoti vaizdus, nuorodas ar teksto dalis viename įrenginyje ir įklijuoti kitame.

Taip pat „Apple“ pranešė apie naują bevielę „Magic Keyboard“, turėsiančią „Touch ID“ - galėsite atrakinti kompiuterį, atlikti mokėjimus ir atsisiųsti aplikacijas naudodami vien biometrinius duomenis. „Apple“ teigimu, klaviatūroje integruota ir saugumo mikroschema, tiesiogiai susisiejanti su „M1“ procesoriumi ir taip užtikrinanti saugų abipusį duomenų kodavimą.

Klaviatūra bus dviejų dydžių, viena su skaičių klaviatūra, kita be jos, tačiau abi turės dedikuotus mygtukus paieškai, balso komandoms ir emoji. Jas bus galima įsigyti tokių pat spalvų, kokias siūlo ir patys „iMac“, taip pat skelbiama, kad bus derančios „Magic Mouse“ pelės bei „Magic Trackpad“ jutikliniai paviršiai.

Kainos taip pat stebina - standartinė įrenginio versija kainuos $1299 (apie €1099), tačiau su ja negausite „Ethernet“ jungties ir klaviatūros su „Touch ID“. Galingesnė versija, su 8 branduolių vaizdo procesoriumi, kainuos nuo $1499 (apie €1299) ir turės tiek „Ethernet“, tiek į klaviatūrą integruotą „Touch ID“. Išankstiniai naujojo „iMac“ užsakymai bus priimami nuo balandžio 30-osios, o parduotuves pasieks jau gegužės mėnesį.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
„Apple“ ketina mažinti naujausių „iPhone“ telefonų kainas Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Apple“ praėjusių metų pabaigoje pardavė beveik 30 mln. „iPhone X“ modelių Autorius: Lukas Snarskis
Nuomonė
„iPhone 8 Plus“ - atsarginė „Apple“ padanga ar ne viskas auksas, kas berėmiais ekranais žiba? Autorius: Ignas Petrikonis
Naujiena
„Apple“ mažina „iPhone X“ gamybos apimtis Autorius: Pranešimas spaudai
Naujiena
„Apple“ pirmauja išmaniųjų telefonų rinkoje, ketvirti – „Xiaomi“ Autorius: Artūras Nalivaiko

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo