Kinijos technologijų milžinė mūsų regione jau nebesiūlo naujausių savo išmaniųjų telefonų, tačiau „Huawei“ nepaliko lietuvių be naujienų. Rugsėjį įvykusio renginio metu buvo pristatyti ne tik „Watch GT 5“ serijos išmanieji laikrodžiai ar „Watch D2“, bet ir dar viena naujiena.
Kompanijos atstovai paskelbė ir apie naująjį „Huawei Watch Ultimate“, kurį aš testavau jau kuris laikas. Tai neabejotinai brangiausias „Huawei“ išmanusis laikrodis, parduodamas mūsų rinkoje. Jo kaina siekia 899 eurus, tačiau ar jis vertas tokių pinigų?
Būsiu su jumis atviras – gavus išbandyti šį išmanųjį laikrodį, buvau ganėtinai skeptiškas, tačiau po keleto savaičių bandymų, mano nuomonė gerokai pasikeitė. Taigi, pažvelkime į „Watch Ultimate“ detaliau ir išsiaiškinkime viską nuo pradžių.
„Huawei Watch Ultimate“ apžvalga
„Huawei Watch Ultimate“ – tikrai brangus išmanusis laikrodis, tačiau šią kainą nesunkiai pateisina suteikiamos galimybės. Atsparumas vandeniui iki 100 metrų gylyje, specialūs golfo, nardymo ir „Expedition“ režimai. Dar pridėkime visas standartines galimybes ir puikų baterijos tarnavimo laiką bei gauname vieną geriausių laikrodžių rinkoje.
Privalumai
- Korpusas pagamintas iš aukštos kokybės medžiagų
- Atkeliauja su dviem skirtingais dirželiais
- Fantastiškas baterijos veikimo laikas
- Gausybė funkcijų ir sporto režimų
Trūkumai
- Nėra mažesnės laikrodžio versijos
- Labai brangus
Dizainas
Pirmas dalykas, kuris krinta į akis – „Huawei Watch Ultimate“ neatrodo kaip tradicinis išmanusis laikrodis. Pagrindiniai konkurentai aukščiausios klasės modelius aprūpina dizaino sprendimais, kurie būdingi būtent išmaniesiems, tačiau „Huawei“ žengia kiek kitu keliu ir jų laikrodis primena labiau tradicinį įrenginį.
Išmanusis laikrodis dėžutėje supakuotas su dviem skirtingais dirželiais – pagrindinis jų yra metalinis, pagamintas iš titano, o antrasis – silikoninis. Kadangi mano testuotas modelis yra su baltai žaliu apvadu – silikoninis dirželis suderintas su tuo ir yra žalias.
Nesu didelis metalinių dirželių gerbėjas, todėl pirmas dalykas ką padariau – pasikeičiau į tą „Watch Ultimate“ dirželį, kuris yra silikoninis. Galbūt jums patinka kitokie dizaino sprendimai, bet aš renkuosi paprastumą ir man taip laikrodis ne tik gražiau atrodo, bet ir yra patogesnis. Bet čia turbūt skonio reikalas.
Kalbant apie pačio laikrodžio dizaino sprendimus, „Huawei Watch Ultimate“ korpusas pagamintas iš cirkonio pagrindo skystojo metalo, rėmelis - iš nanomikrokristalinės keramikos. „Huawei“ sako, kad tokie sprendimai suteikia papildomo tvirtumo, o ir svoris kiek mažesnis nei, tarkim, nerūdijančio plieno.
Nors šis išmanusis laikrodis yra ganėtinai didelis, ir gerokai didesnis nei man patinka, tačiau jį nešioti yra labai patogu. „Huawei Watch Ultimate“ tikrai nėra kažkaip išskirtinai sunkus, dirželis leidžia pasirinkti tinkamą poziciją, kas man su kitais laikrodžiais kartais būna nemenkas iššūkis (arba pernelyg laisvai, arba spaudžia ranką).
Dviejų spalvų „Watch Ultimate“ rėmelis prideda papildomos gyvybės, o pasirinktos spalvos puikiai tinka kauniečiams, kurie palaiko Kauno „Žalgirį“. Aišku, čia gal tik aš vienas tokią asociaciją sugalvojau, bet aš juk iš Kauno. Ką dar norėčiau paminėti – įrenginys turi tris valdymo karūnėles – viena kairėje briaunoje, o dvi dešinėje. Bet apie jas pakalbėsime kiek vėliau, dabar keliaujam prie ekrano.
„Huawei Watch Ultimate“ yra 48 mm dydžio, kas sufleruoja, kad tai tikrai ne mažas laikrodis. Po visomis puikiomis medžiagomis, kurios panaudotos kuriant šį įrenginį, slepiasi ir daugiau puikių savybių. Išmanusis laikrodis yra atsparus vandeniui (kas galėjo pagalvoti, ane?). Negana to, su juo galima nardyti iki 100 metrų gylyje. Įspūdinga, ar ne? „Huawei“ sako, kad tai yra pirmasis toks išmanusis laikrodis.
Ekranas
„Huawei Watch Ultimate“ turi 1,5 colių įstrižainės ekraną – didelis, gražus, labai spalvotas ir puikiai reaguojantis į prisilietimą. Turbūt būtų keista jeigu būtų kitaip, bet vos ne 1 000 eurų kainuojantis išmanusis laikrodis privalo turėti viską, kas geriausia. Ir čia, veikiausiai, taip ir yra.
Čia naudojamas LTPO AMOLED ekranas su 466 x 466 taškų. „Huawei“ sako, kad čia naudojamas ir apsauginis safyro stiklas, apsaugantis nuo įbrėžimų. Su šiuo laikrodžiu vaikštau daugiau nei dvi savaites – ekranas atrodo kaip naujas. Bet čia gali būti susiję ir su tuo, jog aš esu linkęs saugoti daiktus, nežinau.
Kaip jau minėjau, vaizdas įrenginio ekrane matomas puikiai – spalvos atrodo gražiai, vaizdas kontrastingas, todėl viskas puikiai matoma tiek esant patalpose, tiek ir saulėtą dieną (aišku, artėjant žiemai, tokių vis mažiau). Verta paminėti ir tai, jog čia rasime penkis išskirtinius žalius ciferblatus, kurie dera su „Watch Ultimate“ dizainu. Aišku, dar didesnis pasirinkimas – programėlių parduotuvėje.
Išskirtinės „Watch Ultimate“ galimybės
Atsimenate, minėjau, jog išmanusis laikrodis turi tris valdymo karūnėles? Tai viena iš jų, ta kuri įmontuota kairėje pusėje, siūlo specialų „Expedition“ režimą. Čia naudojama dviejų dažnių penkių sistemų GNSS, todėl galima tiksliau nustatyti buvimo vietą.
Taip pat, galite naudoti neprisijungusį žemėlapį, jei vykstate į vietas, kuriose nėra GPS signalo. Jei kada nors nueisite į nuošalų kelią - nuolatinis vietos žymėjimas ir navigacija „Route Back“ padės jums grįžti į pradinį. Jos užduotis paprasta - fiksuoti jūsų kelionių duomenis ir užtikrinti jūsų saugumą.
Puikus režimas tiems, kurie daug keliauja, o ypatingai po vietoves, kur prastas ryšys ar jo visai nėra. Tačiau tai ne vienintelis „Watch Ultimate“ privalumas. Čia rasime ir nardymo bei golfo. Nesu didelis gerbėjas šių dviejų galimybių, tačiau jeigu mokate 899 eurus už tokį laikrodį – tuomet tai gali būti vienas iš dalykų, kuris jums labai patiks.
Labai daug apie nardymo režimą nesiplėsiu, bet jeigu tuo užsiimate – čia rasite nemažai įvairių parinkčių. Ir reikėtų nepamiršti, kad „Watch Ultimate“ yra atsparus vandeniui iki 100 metrų gylyje, kas daro jį dar išskirtinesnį. O dabar keliaukime prie golfo.
Kaip jau minėjau, nesu didelis šio sporto gerbėjas, tačiau apie šį žaidimą turiu šiokį tokį supratimą. Tačiau šiandien aptarsime, ką „Huawei“ čia siūlo, o ne kaip aš žaidžiu golfą ar kiek apie jį suprantu.
Visų pirma, išmanusis laikrodis turi gausybės golfo aikštynų žemėlapius, o tarp jų – ir dalis tų, kurie egzistuoja ir Lietuvoje. Golfo klubas Klaipėdoje, aikštynas Elektrėnuose ir Druskininkuose, o taip pat ir dvi vietos Vilniuje.
Jeigu esate viename iš jų – išmaniajame laikrodyje galėsite matyti tokią informaciją kaip vėjo greitis, kryptis, o taip pat matysite ir aikštelės 3D žemėlapį. „Huawei“ neblogai padirbėjo, jog golfo žaidėjai matytų visą reikiamą informaciją ir netgi suteikia patarimus – griebkite šią lazdą ir muškite.
„Huawei Watch Ultimate“ laikrodyje galima pildyti ir skaitmenines rezultatų korteles, kurios rodo visus pagrindinius duomenis po pusės raundo arba iš viso 18 duobučių, įskaitant bendrus smūgius, dėjimus, baudas, farvaterio pataikymo procentą ir ridenimo aikštelių procentą.
Veikimas
„Huawei Watch Ultimate“ išmanusis laikrodis aprūpintas ir nauja „TruSense“ sistemos versija, kuri yra visos sveikatingumo ir sportinės veiklos stebėsenos pagrindas. Atnaujinta technologija pasižymi dar didesniu tikslumu ir gerokai pranoksta pagrindinius savo konkurentus, o tuo pačiu pasiūlo ir aukščiausios klasės galimybes.
Kadangi testavau ir kitus šių metų „Huawei“ išmaniuosius laikrodžius, galiu pasakyti, kad čia rasime viską, ką siūlo kiti modeliai (na, išskyrus kraujospūdžio matavimą, kurį siūlo „Watch D2“). Tiesa, kadangi labai dažnai stebiu savo miegą, tai pastebėjau šiokį tokį skirtumą, lyginant su „Watch GT 5“ ar „Watch D2“ modeliais.
„Watch Ultimate“ miego analizė atrodo kiek tikslesnė nei kitų mano testuotų „Huawei“ laikrodžių. Nors gilaus, lengvo miego ar REM rodikliai panašūs, tačiau pigesni bendrovės produktai pateikia ganėtinai optimistinį bendrą vertinimą, kuris retai nukrenta žemiau 80 proc. „Ultimate“ rezultatai jau ne tokie optimistiški ir sakyčiau, kad atrodo labiau atitinkantys tikrovę.
Kad tinkamai išnaudoti visus technologinius privalumus – „Watch Ultimate“ pasiūlys gausybę skirtingų sporto režimų, kurių galima suskaičiuoti daugiau nei 100. Visa tai galima rasti vos keliais piršto pabraukimais per ekraną ir galima pradėti norimas treniruotes. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir tokių galimybių kaip miego, pulso deguonies kiekio kraujyje stebėjimo.
Visa svarbiausią informaciją galima peržiūrėti ne tik laikrodyje, bet ir „Huawei Health“ programėlėje. Čia rasite viską, ko tik gali prireikti ir veikiausiai dar daugiau. Čia pateikiama informacija apie visus sveikatingumo rodiklius, o taip pat rasite ir įvairiausių pratimų ar mankštų planavimo įrankius.
Ką jau kalbėti apie tai, kad čia galima valdyti ir pagrindinius laikrodžio nustatymus, tokius kaip, pavyzdžiui, ciferblatas, o taip pat ir atnaujinti „HarmonyOS“ operacinę sistemą (žinoma, jeigu toks atnaujinimas yra).
Kalbant apie sveikatingumo rodiklius, kaip jau minėjau, visa informacija pateikiama itin aiškiai. Visi rodikliai suskirstyti tvarkingai – norite peržiūrėti savo širdies ritmo rezultatus – spaudžiame ant „Širdis“ kortelės, norite pamatyti kaip susiklostė jūsų naktinis miegas – spaudžiame ant tam skirtos kortelės ir peržiūrime visus duomenis.
Verta paminėti ir tai, jog turint „Watch Watch Ultimate“ modelį – jūs galėsite atlikti ir elektrokardiogramą, o rezultatai taip pat bus pateikiami „Huawei Health“ aplikacijoje. Aiškiai ir suprantamai, o gautus rezultatus galėsite išsaugoti PDF formatu. Sunku būtų sugalvoti kažką patogiau.
Nemaža dalis išmaniųjų įrenginių naudotojų kelia klausimą – ar „Huawei“ išmanieji laikrodžiai veikia su kitų gamintojų produktais. Atsakymas šiuo klausimu – itin paprastas. Taip, „Watch Ultimate“, kaip ir kiti kompanijos sukurti išmanieji laikrodžiai ar apyrankės, be problemų veikia tiek su „Android“, tiek ir kitas operacines sistemas naudojančiais prietaisais. Išbandyta ir su „Google“, ir su „Apple“ flagmanais.
Baterija
Vienas didžiausių „Huawei“ išmaniųjų laikrodžių privalumų – puikus baterijos veikimo laikas. Tai būdinga bene visiems šios bendrovės dėvimiesiems įrenginiams, įskaitant ir „Watch Ultimate“. Gamintojas žada iki 14 dienų veikimo su vienu įkrovimu.
Mano gaunamas rezultatas – maždaug 12 dienų. Aš išmaniuoju laikrodžiu naudojuosi, veikiausiai, panašiai kaip ir daugelis jūsų – stebiu savo miegą, žingsnius, retkarčiais sportuoju (na, bent jau aš tai vadinu sportu) ir tikrinu gaunamus pranešimus iš socialinių tinklų, el. pašto ir pan. Dvylika dienų. Nežinau ar būtų galima prašyti daugiau.
Įkrovimas taip pat vyksta labai greitai. Čia įmontuota 530 mAh talpos baterija ir ją pilnai įkrauti užtrunka mažiau nei valandą. Na, ir paskui jau galima mėgautis sklandžiu veikimu kone dvi savaites. Tiesa, dar ką pastebėjau – likus 10 proc. ar mažiau – jūs negausite erzinančių pranešimų apie išsikraunančią bateriją.
Taip, „Huawei“ praneš, jog jau gal reikėtų įkrauti bateriją, bet neseniai testavau keletą kitų gamintojų produktų ir tokie pranešimai atkeliaudavo bent kelis kartus per dieną. Žinoma, jų veikimas su vienu įkrovimu nėra toks ilgas kaip „Watch Ultimate“, bet, man asmeniškai, užtenka ir vieno pranešimo, kad nepamirščiau įsikrauti savo įrenginių, nereikia apie tai priminti kas keletą valandų.
Verdiktas
„Huawei Watch Ultimate“ – tikrai brangus išmanusis laikrodis, tačiau šią kainą nesunkiai pateisina suteikiamos galimybės. Atsparumas vandeniui iki 100 metrų gylyje, specialūs golfo, nardymo ir „Expedition“ režimai. Dar pridėkime visas standartines galimybes ir puikų baterijos tarnavimo laiką bei gauname vieną geriausių laikrodžių rinkoje.
Iš pradžių šį „Huawei“ produktą vertinau ganėtinai skeptiškai, ypatingai pamatęs tą metalinį dirželį, tačiau dėžutėje radęs to alternatyvą ir sudėjęs visą gaunamą funkcionalumą – pakeičiau savo nuomonę. Pats laikrodis yra ganėtinai didelis ir veikiausiai tiks ne kiekvienam, tačiau jeigu norite didesnio įrenginio – prašau.
Išmanusis laikrodis iš esmės siūlo viską, ką siūlo ir „Watch GT 5“ serijos modeliai, tačiau čia pridėti mano jau minėti papildomi režimai, stilingas dizainas. Taip, 899 eurų yra tikrai didelė kaina, bet jeigu norite išskirtinio produkto – „Huawei Watch Ultimate“ turėtų būti jūsų svarstomų išmaniųjų laikrodžių sąrašo viršūnėje.