Laikrodžiai

Amžiaus dvikova telefonų rinkoje: „Samsung“ ir toliau lenkia pagrindinius savo konkurentus

2022 metai jau skaičiuoja paskutines valandas, o netrukus visi įžengsime į 2023 metus. Kaip ir įprasta, paskutinėmis metų dienomis paaiškėja ir populiariausi dalykai, kurie susilaukė daugiau dėmesio. Ne išimtis ir išmaniųjų telefonų rinka, kur verda amžina dvikova tarp „Samsung“ ir „Apple“.

Amžiaus dvikova telefonų rinkoje: „Samsung“ ir toliau lenkia pagrindinius savo konkurentus

Nors naujausi duomenys dar nerodo duomenų iš paskutinių šių metų mėnesių, tačiau statistika, kuri sudaryta iki rugsėjo 30 dienos – jau prieinama. Remiantis „Counterpoint“ duomenimis, pirmoji populiariausių telefonų gamintojų vietoje – ir toliau išlieka Pietų Korėjos milžinė „Samsung“. Kompanija užima 21 proc. rinkos.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Antroje vietoje rikiuojasi didžiausia korėjiečių konkurentė – JAV technologijų milžinė „Apple“, kuri pelnė 16 proc. rinkos. Trečioje vietoje – „Xiaomi“ su 13 proc., ketvirti – „Oppo“ su 10 proc., o penketuką užbaigia dar viena Kinijos bendrovė – tai „Vivo“ su 9 proc. rinkos. Įdomu tai, jog visi kiti išmaniųjų telefonų gamintojai, kartu sudėjus, užima tik 31 proc., o tarp jų – „Google“, „Sony“ ar „OnePlus“ ir „Realme“.

„Counterpoint“ pateikiami duomenys atskleidžia ir tai, jog trečiojo šių metų ketvirčio rezultatai buvo prasčiausi rinkoje nuo pat 2014 metų. Pranešama apie 301 mln. parduotą įrenginį, kas rodo net 12 proc. prastesnius rezultatus, lyginant su praėjusiais metais. Negana to, trečiojo ketvirčio metu pardavimai augo vos 2 proc., lyginant su antruoju metų ketvirčiu.

Pranešama, kad trečiojo 2022 metų ketvirčio metu daugelis gamintojų fiksavo mažėjančius pardavimus, o tarp pagrindinių priežasčių – sumažėjęs vartotojų pasitikėjimas rinka, besitęsiant karui Ukrainoje, o taip pat ir toliau konfliktuojant Kinijos ir JAV politikams. „Counterpoint“ analitikas Harmeet Singh Walia pažymi ir tai, jog didėja infliacijos baimė, o prie mažėjančių pardavimų prisideda ir neužtikrintumas dėl ateities.

Abejojama ir tuo, jog šiemet galima būtų pasiekti 400 mln. ribą. Nors „Samsung“ sulenkiami telefonai pasižymi ganėtinai didele paklausa, o „Apple“ naujienos taip pat yra itin laukiamos, tačiau tai neturėtų padaryti įtakos paskutinio metų ketvirčio rezultatams. Reikėtų nepamiršti ir to, kad „Apple“ susiduria su didelėmis problemomis pristatant naujausius „iPhone 14“ telefonus pirkėjams.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas