„Apple“ išmanieji laikrodžiai ir „Android“ įrenginiai: pateiktas atsakymas, kodėl šie produktai nesuderinami tarpusavyje, atskleistos ir ne tikėtos detalės

Tomas Eidukevičius

2024-07-04, 19:55 (atnaujinta 2024-07-09, 12:27)

0 komentarų

„Apple“ kuriami produktai susilaukia didelio susidomėjimo, nepaisant aukštesnės jų kainos. Išmanieji telefonai, ausinės ar ausinukai, o taip pat ir išmanieji laikrodžiai. Niekam ne paslaptis, jog daugelis jų geriausiai suderinami tik su kitais „Apple“ įrenginiais.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
„Apple“ išmanieji laikrodžiai ir „Android“ įrenginiai: pateiktas atsakymas, kodėl šie produktai nesuderinami tarpusavyje, atskleistos ir ne tikėtos detalės

JAV bendrovės kuriame „Apple Watch“ išmanieji laikrodžiai veikia tik su „iPhone“ telefonais, kas reiškia, jog „Android“ vartotojai negali jų susieti su savo įrenginiais. Dabar aiškėja, kad „Apple“ norėtų, jog situacija būtų kitokia, tačiau to padaryti jiems nepavyksta.

Kupertino kompanija daugiau nei tris metus dirbo su „Apple Watch“ versija, kuri būtų skirta „Android“ įrenginiams, tačiau tokios idėjos buvo atsisakyta dėl techninių apribojimų, praneša „9to5Mac“. Ši informacija pasirodė po to, kai JAV teisingumo departamentas kartu su 16 kitų valstijų ir apygardų generaliniais prokurorais padavė „Apple“ į teismą „dėl telefonų rinkos monopolizavimo ar bandymo monopolizuoti“.

Ieškinyje teigiama, kad turėdamas „Apple“ sukurtą išmanųjį laikrodį naudotojas sunkiau pereina prie „kitokio tipo išmaniojo telefono“, nes išmanusis laikrodis suderinamas tik su „iPhone. Čia priduriama ir tai, jog „Android“ vartotojai priversti ieškoti alternatyvų, kadangi JAV bendrovės laikrodžiai nėra suderinami su šia operacine sistema.

„Apple“ pripažįsta, kad vartotojų skatinimas įsigyti „Apple Watch“, o ne trečiosios šalies įvairioms platformoms pritaikytą išmanųjį laikrodį, padeda didinti „iPhone“ pardavimus ir stiprinti išmaniųjų telefonų monopolį“, - teigiama ieškinyje.

Čia pažymima, jog 2019 metais „Apple Watch“ produktų rinkodaros viceprezidentas pripažino, kad išmaniųjų laikrodžių nesuderinamumas su kitomis platformomis yra vienas iš būdų užkirsti kelią „iPhone“ turėtojų perėjimui prie kito modelio.

Verta prisiminti ir tai, jog „Apple“ kartą jau yra pasiūliusi ribotas „Apple Watch“ galimybes. Ne visomis funkcijomis gali naudotis tie vartotojai, kurie susieję savo išmaniuosius laikrodžius su „iPad“ planšetiniais kompiuteriais. Kaip bebūtų, geriausią vartotojo patirtį suteikia kombinacija su „iPhone“ telefonais.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas