„Facebook“ ruošia bombą: kuria laikrodį, kuris „Apple Watch“ pasiųs į pavėsį

„Facebook“ pavadinimas daugeliui asocijuojasi su didžiausiu socialiniu tinklu pasaulyje, kuri šiai dienai naudoja kone kiekvienas lietuvis. Ne paslaptis, jog šią platformą valdo to paties pavadinimo kompanija, kuri kitą vasarą ruošią įspūdingą naujieną. Naujausia informacija rodo, jog „Facebook“ jau kitą vasarą gali pristatyti pirmąjį savo išmanųjį laikrodį.

Sekantys „Facebook“ naujienas, tikriausiai dar pamena, jog bendrovė kadaise bandė save išmaniųjų telefonų rinkoje, o dar 2014 metais buvo pristačiusi ir virtualios realybės akinius. Ir nors tai nebuvo patys sėkmingiausi produktai, tačiau panašu, jog rankų „Facebook“ vadovai neketina nuleisti.

Pranešama, kad „Facebook“ išmanusis laikrodis turėtų pasižymėti nerūdijančio plieno rėmeliu bei turės išskirtinį dizainą, kurio pagrindinis akcentas turėtų būti ne tik ekranas, bet ir bent dvi kameros. Įdomiausia tai, jog pastarąsias bus galima naudoti atskirai nuo įrenginio, o tai suteiks galimybę fotografuoti ar dalyvauti vaizdo pokalbiuose, pasitelkiant „Messenger“, „Instagram“ ar „WhatsApp“ programėles.

„Facebook“ naujienos priekinė kamera turėtų būti optimizuota, siekiant išgauti geriausią vaizdo pokalbių kokybę, o nugarėlėje esanti kamera bus skirta naudojimui atskirai nuo laikrodžio. Deja, tačiau kol kas nėra žinoma kokiomis savybėmis pasižymės šios kameros, tačiau net neabejojama, jog jos gebės filmuoti bent jau 1080p raiška, o taip pat turės auto fokusavimo palaikymą. Tačiau tai tikrai ne viskas kuo išsiskirs ši „Facebook“ naujiena.

Bendrovės vadovai turi planų naudoti „CTRL-labs“ sukurtą technologiją, kuri leistų naująjį laikrodį naudoti kaip pagrindą „Facebook“ kuriamiems papildytos realybės akiniams. JAV milžinė dar visai neseniai įsigijo „CTRL-labs“ startuolį, kuris pademonstravo galimybę valdyti kompiuterį, pasitelkiant išmanųjį laikrodį ir rankų judesius.

Teigiama, jog „Facebook“ sukurtas laikrodis gali kainuoti maždaug 330 eurų, o jo pristatymas turėtų įvykti 2022 metų vasarą. Neatmetama galimybė, jog šiame produkte bus panaudota smarkiai modifikuota „Android“ operacinės sistemos versija. Verta paminėti, jog „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas tikisi, jog šį laikrodį vartotojai pradės naudoti vietoje savo išmaniojo telefono.