Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Ilgos distancijos ne problema: su išmaniaisiais pagalbininkais 5, 10 ir 21 km bėgimui gali pasiruošti pats

Ilgos distancijos ne problema: su išmaniaisiais pagalbininkais 5, 10 ir 21 km bėgimui gali pasiruošti pats

Lukas Snarskis

2021-04-18, 10:20

Bėgimo treniruočių planas turi didelę reikšmę, ypač pradedantiesiems, kurie šį sezoną planuoja išmėginti savo jėgas bėgiodami. Nepritaikytas treniruočių planas gali būti ne tik neefektyvus, bet ir pakenkti sveikatai ar būti traumų priežastis. Skirtingo lygio sportininkų treniruočių intensyvumas ir dažnis skiriasi, nes siekiant daryti pažangą, krūvis negali būti labai mažas ar labai didelis. Mūsų dienomis padėti susiplanuoti treniruotes gali įvairios mobiliosios aplikacijos, sukuriančios asmeninį užsiėmimų planą pagal naudotojo sveikatos duomenis ir patirtį. Viena iš jų yra „Garmin Connect“ su „Garmin Coach“ funkcija, parengianti asmeninius treniruočių planus 5, 10 ir 21 km, arba pusmaratonio, distancijoms.

Garmin Coach 5K, 10K arba pusmaratonio bėgimo planus sudaro profesionalus treneris, o išmaniosios technologijos pagal bėgimo gebėjimus, treniruočių reguliarumą ir bendrus sveikatos duomenis juos pritaiko programėlės naudotojui. Užsiėmimų planas automatiškai prisitaikys atsižvelgdamas į pažangą, o programėlė suteiks patarimų apie pasirengimą treniruotėms ir mitybą. Laikantis paruošto plano ir vykdant nurodymus, per tam tikrą laiką pasieksite savo tikslą ir nubėgsite pasirinktą distanciją.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Garmin%20Couch

Pradedantiesiems labiausiai tinka 5K, arba penkių kilometrų, treniruočių planas. Tai trumpiausia galima distancija, o treniruočių planas trunka nuo 6 iki 20 savaičių. Derinami tiek palyginti lengvas bėgimas, tiek ilgesnis ir reikalaujantis ištvermės, taip pat kalnų bėgimas. 10K, arba 10 kilometrų, planas yra savotiškas tarpinis etapas. Jį renkasi ir bėgikai, jau turintys tam tikrų žinių ir bėgimo patirties, ir pradedantieji, norintys iššūkio. 10K planas trunka nuo 10 iki 21 savaitės ir siūlo sudėtingesnius bėgimus bendrai ištvermei ir greičiui pagerinti. Šis planas siūlo ir, pavyzdžiui, kadencijos treniruotes bei kitą naudingą informaciją ir patarimus apie bėgiko fizinę formą. Pusmaratonio bėgimo treniruočių planas tinkamiausias pažengusiems bėgikams, turintiems reikiamų žinių pagrindą. Jis specialiai sukurtas ilgesnėms ir intensyvesnėms treniruotėms. Planas trunka nuo 12 iki 26 savaičių, jame siūlomi ilgesnių atstumų bėgimai.

Renkantis savo planą, reikia įvertinti distanciją, kurią nubėgate per savaitę. Svarbu prie siektinos distancijos judėti palaipsniui. Treniruojantis svarbu suprasti, kas labiausiai motyvuoja – ar norite pasiekti konkretų laiką, per kurį įveiksite distanciją, ar norite tiesiog sugebėti distanciją nubėgti vienu kartu.

Programa siūlo tris profesionalius bėgimo trenerius: Gregą McMillaną, Amy Parkerson-Mitchell ir Jeffą Galloway. Visas treniruotes galima apžiūrėti ir įvertinti tiek išmaniajame laikrodyje, tiek Garmin Connect programėlėje. Treniruočių metu vertingiausiu padėjėju taps Garmin Coach, tuo tarpu kitas treniruotes naudotojai galės apžiūrėti telefone, nors jos gali keistis pagal bėgiko pajėgumą ir pažangą.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas