Ketinate įsigyti naują išmanųjį laikrodį? Penki dalykai, į kuriuos privalu atkreipti dėmesį prieš apsisprendžiant, kokį laikrodį pirkti

Lina Snarskienė

2024-09-30, 07:55

0 komentarų

Technologijoms vis labiau modernėjant, o mūsų gyvenimui persikeliant į virtualią erdvę, išmanieji įrenginiai tampa nepamainomi kiekvieno iš mūsų gyvenimo palydovai. Vis labiau populiarėja ir išmanieji laikrodžiai, kurie jau dabar puikuojasi ant daugelio rankų.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Ketinate įsigyti naują išmanųjį laikrodį? Penki dalykai, į kuriuos privalu atkreipti dėmesį prieš apsisprendžiant, kokį laikrodį pirkti

Yra daug skirtingų prekės ženklų ir tipų išmaniųjų laikrodžių, o suderinamumas su telefonu dažnai turi įtakos jūsų pasirinkimams. Išmanusis laikrodis dažnai atrodo labai panašus į įprastą laikrodį, tačiau turi papildomų funkcijų, pavyzdžiui, GPS, programėlių palaikymą, pranešimų perdavimą ir kitas funkcijas. Juo taip pat dažnai galite skambinti arba atsakyti į tekstinius pranešimus.

Jei esate aktyvus arba tiesiog stengiatės visą dieną nežiūrėti į telefoną taip dažnai, su tokiu laikrodžiu tai padaryti gali būti lengviau. Šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai paprastai matuoja informaciją apie sveikatą, pavyzdžiui, širdies ritmą, todėl jie taip pat panašūs į kūno rengybos stebėjimo priemonę.

Kaip ir daugumos technologijų atveju, išmaniųjų laikrodžių yra įvairių kainų, funkcijų ir stilių. Yra du pagrindiniai tipai: „Apple“, kuri gamina „Apple Watch“, ir „WearOS“, kuri yra „Android“ pritaikyta alternatyva.

Jei svarstote, kodėl turėtumėte įsigyti išmanųjį laikrodį, svarbu sutelkti dėmesį į keletą pagrindinių veiksnių, kurie paaiškina, kodėl galite jo norėti, ir padeda apsispręsti, ar verta jam skirti laiko. Svarbu rasti jums tinkamą produktą, atsižvelgiant į jūsų poreikius, biudžetą ir net turimo telefono tipą. Štai pagrindiniai dalykai, apie kuriuos turite pagalvoti prieš pirkdami išmanųjį laikrodį.

Kaina

Išmaniajam laikrodžiui galima išleisti 50 eurų, tačiau lygiai taip pat tikėtina, kad sumokėsite kelis šimtus eurų. Brangesniuose modeliuose paprastai būna daugiau funkcijų, aukščiausios kokybės medžiagų ir daugiau funkcijų, pvz., daugiau fitneso jutiklių.

Kuo daugiau išleidžiate, tuo geresnis išmanusis laikrodis, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas turi pirkti aukštos klasės prietaisą. Štai kodėl taip svarbu pagalvoti, ko jums reikia iš laikrodžio.

Suderinamumas su telefonu

Kad ir kokį išmanųjį laikrodį įsigytumėte, jis turi veikti su jūsų telefonu. Nors kai kurie prietaisai gali veikti daugiausia savarankiškai, vis tiek pasitaiko atvejų, kai reikia prie jo prisijungti per telefono programėlę. Paprasčiau tariant, daug lengviau, jei abu prietaisai gražiai dera.

Jei nusipirksite „Apple Watch“, jis veiks tik su „iPhone“, o tai gali jus priversti turėti „iPhone“ tol, kol turėsite išmanųjį laikrodį.

Kai kurie „Android“ pagrindu veikiantys laikrodžiai veiks su jūsų „iPhone“, tačiau dažnai ne visos funkcijos veiks nepriekaištingai. Taip pat galite apsvarstyti trečią grupę – išmaniuosius laikrodžius, kurie nėra susieti su konkrečiu telefono gamintoju. Šios galimybės apima „Fitbits“ ir „Garmin“ laikrodžius, taip pat kitų prekės ženklų, pavyzdžiui, „Polar“ ir „Suunto“, laikrodžius, turinčius stiprų programėlių palaikymą tiek „iOS“, tiek „Android“.

Kaip planuojate jį naudoti

Kokie jūsų ketinimai perkant išmanųjį laikrodį? Ar jus vilioja tiesiog naujos technologijos, ar turite konkretų tikslą? Jei planuojate būti aktyvesni ir jums reikia motyvacijos, kurią gali suteikti išmanusis laikrodis, ieškokite išmaniojo laikrodžio su treniruočių plano funkcija, pavyzdžiui, visų „Garmin“ laikrodžių.

Laikrodžiai su kūno rengybos funkcija paprastai yra idealus pasirinkimas, jei, pavyzdžiui, netrukus planuojate bėgti maratoną. Arba, jei norite tiesiog kažko, kas leistų visą dieną žvilgtelėti į savo riešą ir gerai jaustis, gali pakakti „Fitbit“ laikrodžio.

Galiausiai galite apsvarstyti universalų įrenginį, pavyzdžiui, „Apple Watch“ ir „Wear“ pagrindu pagamintus prietaisus, kurie gerai atlieka viską.

Stilius ir dizainas

Skirtingai nei jūsų telefonas, išmanusis laikrodis yra svarbesnė jūsų estetikos dalis. Jis iš tikrųjų yra juvelyrinis papuošalas, todėl visada bus matomas. Svarbu rasti tokį, kuris atitiktų jūsų asmeninį stilių. Daugelyje išmaniųjų laikrodžių galima keisti laikrodžio dirželį, bet ne visuose. Kai kalbama apie laikrodžio apvadą, kokį pasirinksite, toks ir liksite.

Be spalvos, taip pat norite atsižvelgti į dydį. Jei turite mažą riešą, tam tikri išmanieji laikrodžiai gali jį apnuoginti ir būti nepatogūs nešioti. Įsitikinkite, kad viską kruopščiai išmatavote, kad laikrodis gerai atrodytų ant jūsų riešo. Idealiu atveju prieš pirkdami skirkite laiko išbandymui.

Išmanusis laikrodis naudingiausias kelioms skirtingoms žmonių grupėms

Aktyvūs žmonės. Jei mėgstate palaikyti gerą fizinę formą ir norite būti atskaitingi, išmanusis laikrodis reiškia, kad visada matysite, kaip vystosi jūsų pažanga, taip pat galėsite pelnyti apdovanojimus ir ženkliukus, kai judėsite į priekį.

Žmonės, kurie nori būti aktyvūs. Jei esate neaktyvūs, bet norite tai pakeisti, apsvarstykite išmanųjį laikrodį kaip tikrai naudingą kyšį sau. Tai smagus būdas priversti jus pasistengti šiek tiek labiau.

Technikos gerbėjai. Išmanusis laikrodis nėra būtinas šiuolaikiniam gyvenimui kaip telefonas, tačiau jį turėti ir naudoti labai smagu. Jei mėgstate mėgautis technologijomis, jums patiks turėti tokį laikrodį.

Mados mėgėjai. Kai kurie išmanieji laikrodžiai gali atrodyti labai stilingai, todėl madingi žmonės įvertins tai, kad nešiojate kažką šiek tiek kitokio nei įprastas laikrodis.

Ar jums jo reikia?

Išmanusis laikrodis jokiu būdu nėra būtinas. Tai labai smagu, bet jei nemėgstate kažką segėti ant riešo arba jums neįdomu tikrinti, kokia jūsų fizinė forma, jums jo nereikia.

Geriau gali būti kūno rengybos seklys. Tokie sekimo įrenginiai atlieka labai panašias užduotis kaip ir išmanusis laikrodis, tačiau jiems paprastai trūksta programėlių palaikymo ir kelių pažangių jutiklių. Vis dėlto, jei norite tik pagrindinio fizinės būklės stebėjimo, jie yra prieinamesnis variantas.

Nepamirškite baterijos veikimo laiko. Išmaniųjų laikrodžių baterijos veikimo laikas labai skiriasi. „Wear OS“ ir „Watch OS“ pagrindu veikiantys laikrodžiai paprastai turi trumpesnį laiką tarp įkrovimų, o „Garmin“ ir „Fitbit“ išmaniųjų laikrodžių gali pakakti kelioms dienoms ar net savaitei. Jei planuojate daug keliauti arba būti aktyvūs visą dieną, gali tekti apsvarstyti tokį, kurio baterijos veikimo laikas yra ilgesnis nei vidutinis.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas