„Huawei FreeBuds 3i” apžvalga: geriausias belaidžių ausinių pasiūlymas rinkoje

Ignas Petrikonis

2020-09-06, 10:55 (atnaujinta 2022-11-29, 01:57)

0 komentarų
„Huawei FreeBuds 3i” apžvalga: geriausias belaidžių ausinių pasiūlymas rinkoje

2016 metais debiutavusios visiškai belaidės „Apple AirPods” ausinės sukėlė tikrą perversmą ir per keletą metų šių produktų rinką pavertė viena labiausiai augančių ir pelningiausių technologijų pasaulyje. Šiandien visiškai belaides ausines savo produktų pasiūloje turi kone kiekvienas išmaniųjų telefonų gamintojas, o Kinijoje jas štampuoja kiekvienas didesnis elektronikos fabrikėlis.

„Huawei” į šį traukinį įšoko ganėtinai anksti, tačiau man jų ausinukai atrodė visiškai neambicingi ir gaminami labiau iš reikalo, nei noro pasiūlyti kažką geriau nei konkurentai, juo labiau, kad pati kompanija negarsėjo jokiomis gero garso tradicijomis. Viskas šiek pasikeitė pernai, po ganėtinai vykusių „FreeBuds 3” debiuto, tačiau joms kaina lenkiant „AirPods” manęs šis produktas niekaip neįtikino.

Šiemet „Huawei” pristabdė arklius ir, atsižvelgusi į pasaulį purtančią pandemiją, nusprendė neleisti ketvirtosios kartos ausinukų. Kinijos milžinė vietoje to pasirinko pasiūlyti visas „FreeBuds 3” technologijas už dvigubai mažesnę sumą - taip gimė „FreeBuds 3i”. Šioje apžvalgoje pabandysime išsiaiškinti, ar gamintojas nenukirpo per daug kampų, ir ar „i” raide paženklintas modelis vertas jūsų pinigų.

Dizainas

Visiškai belaidžių ausinių dizainą galima skirstyti į dvi grupes - dantų siūlo dėžutę primenančius įvairaus plauko „AirPods” klonus ir nenusakomos formos suplotus ritinėlius. „Huawei” šiemet atliko rokiruotę ir iš pirmosios stovyklos perbėgo į antrąją.

„FreeBuds 3i” dėklas neišsiskiria iš minios ir nesiruošia laimėti jokių originalumo konkursų. Pagamintas jis iš to pigoko blizgaus plastiko, kuris gražiai atrodo tik pirmąsias keletą savaičių - vėliau nuo nešiojimo krepšiuose ir kišenėse pasidengia tokiais mikroįbrėžimais, kurie gal ir nėra labai pastebimi, bet jaučiami paėmę į delną. Beje, rekomenduoju rinktis būtent baltos spalvos variantą, nes ant jo mažiausiai matomi pirštų antspaudai.

Dėklo svoris parinktas praktiškai idealiai - jaučiama, kad produktas nėra vienas iš tos masės 20 eurų kainuojančių kiniškų ausinukų, bet tuo pat metu nėra per sunkus. Dangtelis laikomas stipriais magnetais ir atidaromas labai maloniai. Tiesa, po kurio laiko jie šiek tiek atlaisvėja, bet ne tiek, kad kiltų atsitiktinio atsidarymo pavojus. Magnetai taip pat pasitelkti laikant ausinukus dėkle - vėlgi jokių problemų nekyla.

Kalbant apie pačias ausines, džiaugiuosi, aš „Huawei” atsisakė į ausis įstatomo dizaino ir grįžo prie guminių kištukų. Tos įstatomo tipo „FreeBuds 3” mano ausyse niekada normaliai nesilaikė, o štai „3i” jose laikosi puikiai. Taip pat tai šiek tiek izoliuoja aplinkos triukšmą ir prisideda prie geresnės muzikos kokybės.

Kita vertus, tokį ergonomikos pasikeitimą galima vertinti ir neigiamai - skirtingų žmonių ausų anatomija gali stipriai skirtis, taip pat nemažai asmenų nemėgsta guminių pagalvėlių sukelto vakuumo ir pageidauja bent jau minimaliai girdėti, kas darosi aplink juos.

Apibendrinant „FreeBuds 3” galbūt ir atrodė šiek tiek solidžiau, bet jų įpėdinis joms per daug nenusileidžia ir netgi siūlo kitokios ergonomikos kozirį.

Veikimas

„Huawei FreeBuds 3i”, kaip ir dauguma jų konkurenčių, siekia atkartoti „AirPods” naudojimo patogumą. Tad jei turite „Huawei” išmanųjį, pakaks įsijungti Bluetooth, atverti ausinių dėklą ir telefone kaipmat iššoks pasiūlymas suporuoti įrenginius. Atlikus šį veiksmą, daugiau nieko spausti nereikės ir ausinukai prie telefono prisijungs automatiškai, vos tik juos įstatysite į ausis. Tikrai nieko prikišti negalima. Jei turite kito gamintojo Android telefoną, pirmąkart paspaudimų teks atlikti daugiau - Bluetooth meniu teks susirasti ausines ir jas suporuoti rankiniu būdu. Laimė, vėliau to taip pat kartoti neteks.

Tačiau patogumas čia nesibaigia. „Huawei” siūlo įsidiegti „AI Life” programėlę (prieinama tiek per „Huawei AppGallery, tiek per „PlayStore”), kurioje galėsite sukonfigūruoti visus valdymo gestus. Pagal nutylėjimą vienas prilietimas sustabdo ar paleidžia muziką, patapšnojimas dukart - perjungia dainą, triskart - įjungia prieš tai buvusį kūrinį. Palaikius pirštą ilgiau ant vieno ausinuko įjungiamas arba išjungiamas aktyvus triukšmo slopinimas, o ant kito - iškviečiamas balso asistentas.

Deja, „iPhone” ir kitų „Apple” įrenginių savininkams nenuskilo - „AI Life” programėlė neprieinama „App Store”, tad teks priprasti prie gamyklinės konfigūracijos.

Visi šie valdymo būdai labai praverčia, kai nenorime iš kišenės traukti telefono, tačiau mano mėgstamiausiu dalyku tapo automatinis muzikos pristabdymas/paleidimas, ištraukus kurį nors ausinuką iš ausies/įstačius atgal. Tai įmanoma dėl tamsaus taškelio vidinėje pusėje, po kuriuo slepiasi nuo konkurentų iš „Apple” stovyklos nusižiūrėtas infraraudonųjų spindulių jutiklis. Tiesa, kartais ši funkcija nesuveikia, dėl ko dažniausiai kalta ausies drėgmė - tada tereikia nuvalyti minėtą akutę ir vėl viskas funkcionuos, kaip turėtų.

„FreeBuds 3i” su telefonu ryšį palaiko per naująjį Bluetooth 5.0, todėl garsas netrūkinėja, net ir telefonui esant kitame kambaryje, o savavališkų atsijungimų per visą naudojimo laikotarpį nepatyriau. Šiek tiek kliuvo nebent tai, jog garso perdavimui naudojamas AAC kodekas, kuris lemia nedidelį garso atsilikimą nuo vaizdo. Žiūrint „YouTube” ar filmus, tai visiškai nejuntama, bet įsijunkite kokį nors vaizdo žaidimą ir priešininko žingsnius išgirsite, tik kai būsite nušautas.

Garso kokybė

„Huawei” man niekada nekėlė asociacijų su puikia audio kokybe, priešingai nei „Sony”, „Sennheiser” ar „Bose”, todėl didelių lūkesčių garsui nekėliau. Maža to, atsižvelgdamas į gamintojo norą sutaupyti, tikėjausi daugių daugiausiai patenkinamo rezultato. Pasirodo, buvau pernelyg didelis pesimistas.

Kas iš karto paperka - didelis garsumas (50% lygis daugiau nei pakankamas) ir itin švariai atkuriami aukštieji dažniai. Jei klausotės jausmingų baladžių, klasikinės muzikos ar kitų panašių žanrų, tikrai tai įvertinsite. Leidžiantis spektru žemiau, atsiranda šiokių tokių raudonų taškų. Vidutiniai dažniai, vertinant apibendrintai, vis dar geresni nei patenkinami, bet kai kuriais atvejais pasigedau aiškumo, nes juos užgožia bosai. Čia turbūt ir būtų didžiausias „FreeBuds 3i” achilo kulnas. „Huawei”, greičiausiai reaguodama į vis labiau populiarėjančią elektroninę muziką, nusprendė paryškinti žemuosius dažnius, kurie girdimi garsiai, bet nėra sodrūs ir galimai nesuteiks to žiupsnelio adrenalino bėgiojant ar sportuojant.

Kitaip tariant, pigieji budsai nesitaiko į „Apple AirPods Pro”, analogiškus „Sony” ar „Sennheiser” gaminius, bet skamba kur kas geriau nei leidžia spėti jų kaina. Vis dėlto su šiuo modeliu „Huawei” ir nesitaikė į audiofilus, bendrovės tikslas buvo pasiūlyti kaip įmanoma geresnę triukšmo slopinimo technologiją už kuo mažesnę sumą. Tai pavyko tiesiog puikiai. Kiekviename ausinuke įmontuoti 3 mikrofonai gaudo aplinkos garsus ir, parinkdami priešingą dažnį, juos panaikina. Vėlgi tai nėra visai tas pats, ką siūlo kelis šimtus eurų kainuojančios ausis apgaubiančios „Bose” skardinės, bet „FreeBuds 3i” yra pajėgios išjungti dyzelinio automobilio ar autobuso garsą, susikaupti trukdantį garsų foną biure ar kavinėje. Beje, dėl guminių pagalvėlių, prelegentės šiuo atžvilgiu priverčia senąsias „FreeBuds 3” ryti dulkes.

Kokybiški mikrofonai, skirti triukšmo slopinimui, pasitarnauja ir kitam skambučiams. „FreeBuds 3i”, net ir būdamos toli nuo burnos, puikiai gaudo kiekvieną ištartą žodį ir kokybiškai jį perduoda pašnekovui, kuris vargiai atskirs, ar kalbate pridėję telefoną prie ausies ar per kažkokį tarpininką. Beje, „FreeBuds 3i” dėl patikimo veikimo ir atlaisvinamų rankų tapo mano mėgstamiausiu skambinimo įrankiu. Taigi, jos puikiai tiks vairuojantiems automobilį be laisvų rankų įrangos.

Baterija

„Huawei” visada buvo žinomi kaip skrudžai, taupantys kiekvieną savo išmaniųjų telefonų įkrovos procentą, kas leisdavo jiems būti vienais rinkos lyderių. Kažko panašaus tikėjausi ir iš „FreeBuds 3i”, ypač matydamas nemažą dėklą ir ilgokus ausinukų kotelius. Visgi šis lūkestis neišsipildė.

„FreeBuds 3i”, klausant su įjungtu ANC režimu, šiek tiek didesniu garsumu nei vidutinis, man ištverdavo iki 3h. Tai labai netoli gamintojo deklaruojamo 3,5h rodiklio, tačiau neprilygsta 5h ir daugiau galintiems tarnauti konkurentams. Kita vertus, tai nėra tokia jau didelė problema, turint galvoje, jog labai retai kada be pertraukos muzikos klausau keletą valandų. Be to, „FreeBuds 3i” dėkle esančio akumuliatoriaus pakaks dar 14,5h klausymo, o nuolat laikant jame ausinukus, kada bepanorėtume naudotis, jų baterijos bus nuolatos įkrautos.

Ausinės dėkle įkraunamos naudojant varinius kontaktus, o pats dėklas - USB-C jungtimi. Smagu, jog įrenginys aprūpintas greito įkrovimo galimybe, tad dėžutės baterija bus visiškai papildyta po maždaug valandos. Tiesa, aš asmeniškai pasigedau belaidžio įkrovimo funkcijos, kuria galėjo pasigirti brangesni „FreeBuds 3”. Ji leistų ausinių dėklą įkrauti tiesiog padėjus ant išmaniojo telefono, palaikančio atvirkštinio belaidžio įkrovimo standartą, nugarėlės, kas yra itin patogu.

Verdiktas

Paprastai, kai gamintojai pabando išleisti prieinamesnę savo kokio nors prabangaus produkto versija, gaunasi šnipštas, tačiau „FreeBuds 3i” yra viena tų malonių išimčių, kai pigus gaminys ne tik pavyko puikiai, bet ir kai kuriais atžvilgiais pranoko savo mokytoją. Naujosios „Huawei” ausinės yra dailios, puikiai laikosi ausyse, neblogai atkuria garsą ir, svarbiausia, turi vieną geriausių aktyvaus triukšmo slopinimų sprendimų. Maža to, iš „AirPods” pasiskolinti patogūs valdymo gestai leidžia kontroliuoti muziką neliečiant telefono, o patogi telefono programėlė - suteikia galimybę juos suasmeninti.

Be abejonės, „FreeBuds 3i” tikrai nėra tobulos. Garso kokybė, kaip ir baterija, turi kur pasitempti, o dėkliukas galėtų turėti belaidžio įkrovimo ritę. Kaip ten bebūtų, atsižvelgdamas į vos 80 eurų siekiančią kainą, „FreeBuds 3i” galiu tituluoti geriausiu belaidžių ausinių pasiūlymu rinkoje, ypač jeigu esate „Huawei” telefono savininkas. Vargu, ar rastume visapusiškesnį produktą už tokią sąlyginai nedidelę sumą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Laukti liko nebedaug: „Sony“ paskelbė informaciją apie planuojamą spaudos konferenciją, laukiama naujausių telefonų

Lukas Snarskis

2024-04-19, 10:53

0 komentarų

Anksčiau buvo skelbiama, jog „Sony“ savo naujausių įrenginių pristatymą gali surengti Barselonoje vykusioje „Mobile World Congress“ parodoje, tačiau tokia informacija nepasitvirtino. Ilgai trukusią tylą pagaliau nutraukė pats gamintojas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Laukti liko nebedaug: „Sony“ paskelbė informaciją apie planuojamą spaudos konferenciją, laukiama naujausių telefonų

Anksčiau buvo skelbiama, jog „Sony“ savo naujausių įrenginių pristatymą gali surengti Barselonoje vykusioje „Mobile World Congress“ parodoje, tačiau tokia informacija nepasitvirtino. Ilgai trukusią tylą pagaliau nutraukė pats gamintojas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Per pastaruosius porą metų „Xperia“ serija daugiausia dėmesio skyrė trims modeliams – flagmanų 1 serijai, kompaktinei 5 linijai ir vidutinės klasės 10 šeimai. Internete jau kuris laikas kalbama apie šiuos išmaniuosius telefonus, o dabar aišku ir kada įvyks jų pristatymas.

Japonijos technologijų bendrovės „Sony“ atstovai paskelbė, jog gegužės 17 dieną bus surengta spaudos konferencija, kurią bus galima stebėti tiesiogiai internetu. Nors gamintojas ir nepatvirtino, tačiau šio renginio metu tikimasi sulaukti trijų naujų telefonų – „Xperia 1 VI“, „Xperia 5 VI“ ir „Xperia 10 VI“.

Priminsime, jog praėjusiais metais išmaniųjų telefonų pristatymas įvyko labai panašiu metu. Tuomet pagrindiniai „Sony“ modeliai buvo pademonstruoti gegužės 11 dieną. Tiesa, kiek vėliau įvyko „Sony Xperia 5 V“ įrenginio pristatymas, kuris buvo surengtas rugsėjo mėnesį.

Internete pastaruoju metu netrūksta informacijos apie „Xperia 1 VI“ flagmaną. Aiškėja, jog gamintojas ketina atsisakyti vienos išskirtinės šio išmaniojo telefono savybės. Remiantis naujausia informacija, „Sony“ flagmanas nebeturės 4K raiškos ekraną. Tačiau tai dar ne viskas.

Dabar pasirodė ir dar nepristatyto „Sony Xperia 1 VI“ išmaniojo telefono maketai, kurie atskleidžia, jog įrenginys turės 6,5 colių įstrižainės ekraną. Naujasis bendrovės flagmanas ir toliau turės ausinių lizdą, o taip pat ir specialų fotografavimo mygtuką, kuris įmontuotas dešinėje pusėje.

„Xperia 1 VI“ modelio matmenys sieks 161,9 x 74,5 x 8,4 mm, kas rodo, kad šis variantas bus trumpesnis, tačiau platesnis už savo pirmtaką, kurio matmenys 165 x 71 x 8,3 mm. Taigi, akivaizdu, kad šeštoji karta pasirengusi atsisveikinti su 21:9 ekrano kraštinių santykiu, dėl kurio išsiskyrė ankstesni „Xperia 1“ serijos modeliai, ir vietoj to pasirenka kažką labiau atitinkančio tai, ką daro visi kiti flagmanai.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas