Trečiadienis, lapkričio 21, 2018
Patarimai

5 naujausios programėlės, kurias turi išmėginti šį lapkritį

56peržiūros(-ų)

Kai iškrenta pirmasis sniegas, paprastai tai ženklas, kad netrukus norėsis dar dažniau paguodos ieškoti išmaniojo telefono ekrane, o ne lauke. O kai už lango ima maišytis ruduo su žiema, lietus su sniegu, praskaidrinti nuotaiką gali ne tik cinamonas, arbata ar nauji drabužiai, bet ir naujos programėlės. Kokios? Į šį klausimą atsako „Bitės Profai“. Jie ne tik pristato penkias naujausias ar neseniai atnaujintas programėles, bet ir siūlo išmanų būdą praskaidrinti įvairiais orais pasižymintį lapkričio mėnesį.

„Visada, kai bičiulis ar kolega nusiskundžia orais, pasiūlau jam išbandyti naują programėlę. Patikėsite ar ne, bet suveikia kiekvieną kartą. Tiesa, vėlyvą rudenį nuotaika subjurusi būna kur kas dažniau nei vasarą, pavasarį ar žiemą, todėl į pagalbą tenka pasitelkti itin netikėtas, naudingas ar įdomias programėles. Laimei, nenustoja stebinti ir jų kūrėjai, tad šį vėlyvą rudenį po šiltu pledu rinktis tikrai bus iš ko: nuo daugiau spalvų ant ekrano iki saugesnių būdų naršyti internete“, – sako ekspertas Martynas Vrubliauskas ir dalijasi penkiomis naujausiomis ar neseniai atnaujintomis programėlėmis, kurias verta išbandyti.

Ryškiausia mėnesio programėlė

„Vellum Wallpapers“

„Kai nedžiugina oras, akys krypsta į telefono ekraną. O ką daryti, jei ten matomas paveikslėlis arba ekrano užsklanda taip pat jau spėjo įgrįsti iki gyvo kaulo? Išeitis – programėlė „Vellum Wallpapers“. Ji leis pasirinkti iš visos galybės paveikslėlių, ekrano užsklandų ar nuotraukų, kuriomis bus galima ryškiai pagyvinti savo išmaniojo telefono ekraną. Taip pat programėlė leidžia pačiam telefono savininkui sulieti spalvas, kiekvieną dieną pasitikrinti ir surasti vis naujų ekrano užsklandų ar paveikslėlių ir tokiu būdu sukelti pavydą tiems, kas užmes akį į jūsų telefoną. Kita vertus, žvilgsnių neišvengsite, nes nešiositės ryškiausią telefoną mieste“, – teigia M. Vrubliauskas.

Naudingiausia mėnesio programėlė

„Bouncer“

Vienas labiau erzinančių dalykų, anot M. Vrubliausko, – kai programėlės išsireikalauja prieigos prie jūsų kameros, buvimo vietos ar failų ir jūs net nežinote, kada ir kam: „Beveik visos programėlės prašosi nuolatinės prieigos prie duomenų, buvimo vietos ar kameros ir kitų dalykų. Ką daryti, kaip tai apriboti? Atsisiųsti programėlę „Bouncer“. Ji leis nustatyti visoms programėlėms specialus apribojimus. Pavyzdžiui, jūs nenorite, kad konkreti programėlė turėtų prieigą prie kameros, tačiau vieną kitą nuotrauką kartais šia programėle norėtumėte padaryti. Nieko tokio, tiesiog įsijungiate „Bauncer“ ir nustatote, kad konkreti programėlė turės prieigą prie kameros tik, pavyzdžiui, 5 sekundes arba visiškai nebeturės prieigos prie failų, buvimo vietos ir kitų dalykų, kai ją uždarysite. Tokiu būdu jūs visiškai reguliuosite savo saugumą ir užtikrinsite, kad kai kurios programėlės nereikalingai nenaudotų telefono resursų.“

Mėnesio melomanų programėlė

„1lyrics“

M. Vrubliausko teigimu, vėlyvas ruduo yra tas metas, kai ausinės tiesiog pačios įšoka į ausis, o pirštai įjungia mėgstamiausias dainas, tačiau ką daryti, jei išgirdai puikią dainą, bet nori pamatyti jos žodžius?

„Ko gero, kartais visiems pasitaiko išgirsti įsimintiną dainą ir norisi ją paniūniuoti ar parekomenduoti draugams, bet nežinai nei atlikėjo, nei pavadinimo. Kas tada? Atsakymą galima rasti drauge su programėle „1lyrics“, kuri gali parodyti daugelio dainų tekstą realiu laiku, šioms grojant. Dar geriau – programėlė yra puikiai suderinama su „Spotify“ ir kitomis muzikos klausymosi platformomis ar grotuvais, todėl šios programėlės privalumais mėgautis galima netgi nekeičiant savo įpročių, jei esate įpratę naudotis konkrečiomis platformomis.“

Mėnesio apsauginė programėlė

„Spoiler Block“

„Dar vienas dalykas, kuriam prasidėjus vėlyvam rudeniui sunku atsispirti, – TV serialai. Visi gerai žinome, kaip sunku atsiplėšti pradėjus žiūrėti naują gerą serialą ir kaip nervina pašaliniai, kai netyčia išduoda kurio nors serialo siužeto vingius. Kaip to išvengti bent jau naršant internete? Išbandyti programėlę „Spoiler Block“. Ji patikrina visą jūsų naršomą turinį ir pagal tai, kokius serialus ar filmus nurodėte, automatiškai uždengia vadinamuosius spoilerius, kurie gali net labai apkartinti ilgai lauktos naujos serijos ar filmo peržiūrą“, – sako M. Vrubliauskas.

Mėnesio žaidimas

„Piffle“

Pasak M. Vrubliausko, rudenį spalvų norisi visur, ką bedarytum, todėl ne išimtis ir išmanieji telefonai: „Jeigu reikėtų išskirti vieną vienintelį žaidimą, kurį vertėtų atsisiųsti šį lapkritį, tai būtų „Piffle“. Nes jame yra visi antirudeniški dalykai: katinai, spalvos, smagi muzika ir įtraukiantis, linksmas žaismas. Ką jame reikia daryti? Tiesiog nukreipti pūkuotuose drabužiuose įsitaisiusius katinus ir iššauti juos į spalvingus blokelius. Ar įtraukia? Labai! Ar verčia nusišypsoti, net jei už lango kilometrinės balos? Dar labiau! Ir ypač patiks tiems, kurie vis pasiilgsta kažko panašaus į „Angry Birds“, bet vis neranda.“

Rašyti komentarą