8 naudingos „iPhone“ funkcijos apie kurias ne visi žino

Paskelbė:   ramunas | 2018-06-13
8 naudingos „iPhone“ funkcijos apie kurias ne visi žino
0 Pasidalinimai
135 Peržiūros

Daug „iPhone“ vartotojų, net ir naudojančių šiuos telefonus ne vienerius metus, dažnai nežino kai kurių, iš pirmo žvilgsniu elementarių, jo sistemos funkcijų. Gana daug „iPhone“ vartotojų nežino daugelio jo galimybių ir funkcijų nors jomis naudojasi labai dažnai. Tame nėra nieko keista, nes tai „Apple“ „stiliuje“ įdiegti daugiau ir leisti vartotojams patiems aptikti „iPhone“ galimybes. Žemiau pateiksiu kelias tokių, mažiau žinomų, iPhone galimybių.

Skaičiaus ištrynimas „Calculator“ aplikacijoje

Daugelis, kam tenka pasinaudoti „iOS“ „Calculator“ aplikacija ir rašant skaičius suklysti – spaudžia „C“ ir išvalo visus suvestus skaičius bei pradeda viską iš naujo. To daryti nėra būtina: jei suklydote rašydami skaičių - perbraukite pirštu iš dešinės į kairę laukelyje kur rodomi skaičiai ir rezultatas ir tokiu būdu galite, po vieną, ištrinti neteisingai įvestus skaičius.

Kompiuterinė svetainės versija

„iOS 9“ tapo paprasčiau pažiūrėti interneto svetainės versiją skirtą kompiuteriams (jei svetainės kūrėjai tai leidžia). Tai gali būti naudinga dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui neretai mobiliems įrenginiams skirtose svetainių versijose būna mažiau pasirinkimo galimybių nei versijose skirtose kompiuteriams. Daugelis „iOS 9“ vartotojų norėdami pažiūrėti kompiuteriams skirtos interneto svetainės versiją savo „iPhone“ ar „iPad“ spaudžia ant dalinimosi piktogramos ir tada spaudžia ant „Request Desktop Site“. Šis būdas nėra blogas, tačiau yra greitesnis būdas tai padaryti - paspausti ir palaikyti nuspaudus ant dešiniau internetinio adreso lauko esančią atnaujinimo (reload) piktogramos ir iš pasirodžiusio kontekstinio meniu pasirinkti „Request Desktop Site“.

Interneto puslapio žiūrėjimas neblokuojant jame turinio

Jei naudojate interneto svetainių turinio (pvz. reklamos) blokavimo aplikaciją ir dėl tos priežasties interneto svetainės puslapyje nematote rodomos reikalingos informacijos - paspauskite ir palaikykite nuspaudę dešiniau internetinio adreso lauko esančią atnaujinimo (reload) piktogramą ir iš pasirodžiusio kontekstinio meniu pasirinkti „Reload Without Content Blockers“.

Panorama į kitą pusę

Jei ne tik patinka panoraminės nuotraukos, bet ir mėgstate patys tokias fotografuoti, turėtumėte žinoti, kad atidarius „Camera“ aplikaciją ir aktyvavus panoraminės fotografijos funkciją (Pano) - nebūtina fotoaparato vesti iš kairės į dešinę - paspaudę ant panoramos krypties lauko galite pakeisti jos fotografavimo kryptį.

Kokia ten buvo svetainė?

Tikriausiai ne vienam teko susidurti su situacija kai vos tik uždarėme interneto svetainę - mus jos tuojau pat prisireikė vėl. Čia į pagalbą ateis Safari „Recently Closed“ sąrašas: Paspauskite ant Safari naršyklės apačioje esančių dviejų susikertančių kvadratų piktogramos ir tada paspaudę bei palaikę nuspaudę ant + piktogramos, pateksite į „Recently Closed“ sąrašą, kuriame ir rasite neseniai uždarytų interneto puslapių sąrašą.

Bendrinami priminimai

Daugelis naudojančių „iOS“ „Reminders“ aplikaciją žino, kad ji turi nemažai naudingų funkcijų, tokių kaip galimybę priminti kai esate kokioje nors vietoje ar iš tos vietos išeinate. Todėl, jei kartais nežinojote, pravartu prisiminti, kad įrašais „Reminders“ aplikacijoje galima ir dalintis (share). Tereikia sukurti sąrašą (list), į jį įėjus paspausti „Edit“ ir tada paspaudus ant „Sharing“ spausti ant „Add person…“ - įveskite žmonių su kuriais norite dalintis tame sąraše esančiais įrašais elektroninio pašto adresus. Šios funkcijos panaudojimo galimybės gana plačios. Pavyzdžiui mes šeimoje veną tokį sąrašą naudojame pirkiniams. Kiekvienas aptikęs šaldytuve ar kur nors kitur namie kokių nors daiktų nepriteklių – tą sąrašą papildo. Visi šeimos nariai savo iPhone tą informaciją mato ir nuėję į parduotuvę bei atsidarę bendrinamą šeimos pirkinių sąrašą gali pradžiuginti šeimą savo rūpesčiu, taip sumažindamas tame sąraše esančių įrašų skaičių.

Kitų el. laiškų peržiūra rašant el. laišką

Neretai rašantys elektroninius laiškus iPhone ar iPad tyliau ar garsiau sau po nosimi bumba, kad pradėjus rašyti laišką nėra kaip pažiūrėti į kituose laiškuose esančią informaciją, o to gali gana dažnai prireikti. Gera žinia ta, kad tai jau ne tiesa - galimybė pažiūrėti į kitus laiškus pradėjus rašyti el. laišką yra. Jei prisireikė žvilgtelėti į kitą elektroninį laišką, kai jau esate pradėję rašyti - palieskite pirštu viršutinę jūsų rašomo laiško lango dalį - ten kur rašoma „New Message“ (jei neparašėte laiško temos ir taip pat kaip ir aš, ją parašote paskutinėje eilėje) arba jei temą esate parašę - ten kur lango viršuje, storomis raidėmis parašyta laiško tema ir nutempkite langą į ekrano apačią. Dabar galite pažiūrėti kituose laiškuose esančią informaciją, paskaityti naujai gautus laiškus ir paspaudę ant lango apačioje „gulinčio“ pradėto rašyti laiško - tęsti.

Perskambinimas

Keista, tačiau daugelis naudojančių iPhone kaip telefoną - nežino, kad paspaudus ant žalio skambinimo mygtuko galima perskambinti paskutiniu rinktu numeriu nors tas numeris ir nerodomas telefono numerio lauke viršuje. Pirmas, žalio skambinimo mygtuko, paspaudimas iškviečia paskutinį rinktą numerį, o antru paspaudimu jau galite pakartoti savo skambutį.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga