Auksiniai vokiečių laikai grįžta: „Volkswagen” rado priešnuodį ir pasivijo „Tesla”

Ignas Petrikonis

2021-03-21, 13:45 (atnaujinta 2023-01-13, 10:40)

1 komentaras
Auksiniai vokiečių laikai grįžta: „Volkswagen” rado priešnuodį ir pasivijo „Tesla”

„Tesla” nuo pat jos įkūrimo buvo laikoma ateities automobilių kompanija. Analogų neturintys techniniai sprendimai, ypatingas prekybos modelis ir nestandartiniai būdai iš pirkėjų užsidirbti pinigų, jiems parduodant tam tikrus automobilio aspektus pagerinančią ar naujas galimybes atrakinančią programinę įrangą - visa tai vertė analitikus daryti išvadas, kad seniesiems pramonės milžinams prireiks dešimčių metų pasivyti. Deja, šias prognozes, niekam nematant, sujaukė tie, kurie iki šiol gamina dyzelinu kvepiančius „Golf” - „Volkswagen”.

Vokiečių autopramonės milžinės generalinis direktorius Herbertas Diess dar sausį parašė pirmąjį savo įrašą „Twitter” socialiniame tinkle, kuriame su humoru kirto „Tesla” įkūrėjui ir vadovui Elonui Muskui: „Sveiki, @Twitter! Esu čia tam, kad galėčiau daryti įtaką kartu su @VWGroup, ypač politinėms problemoms. Ir, žinoma, pasiglemžti dalį rinkos dalies iš tavęs, @elonmusk - galų gale, mūsų ID.3 ir e-tron laimėjo pirmąsias rinkas Europoje. Laukiu produktyvių diskusijų!”

2020 metais geriausiai parduodami elektromobiliai Europoje
Šaltinis: „Jato Dynamics”​​​​​

Visa tai iš pirmo žvilgsnio gali būti laikoma tik nuotaikinga viešųjų ryšių akcija, tačiau specialistai tame įžvelgia norą į savo pusę patraukti tuos, kurie yra ištikimiausi „Tesla” gerbėjai - jaunus technologijų entuziastus, leidžiančius savo laiką socialiniuose tinkluose. Elonas Muskas jau eilę metų „Twitter” skelbdamas kontraversiškus įrašus tirpdo šios auditorijos širdis bei taip efektyviai didina kompanijos pardavimus.

Tačiau tai tikrai ne visi ginklai, kuriuos iš Teslos pasiskolinti rengiasi „Volkswagen”. Pirmadienį kompanija surengė „Energijos dienos” konferenciją, kuri yra tiesioginis atsakas konkurentų „Baterijų dienai”. Per ją įmonė pranešė atsisakysianti pirkti baterijas iš Korėjos bendrovių „LG Energy Solution“ ir „SK Innovation“, kaip tai daro konkurentai, ir gaminsianti jas pati Europoje pastatytose gamyklose (apie tai plačiau rašėme čia). Spėjama, kad tai ne tik leis išvengti tiekimo problemų, bet ir labai juntamai sumažinti elektromobilių kainą.

Elonas Muskas buvo vienas pirmųjų išbandžiusių „VW ID.3”

Grįžtant prie automobilių, „Volkswsgen” sekasi ir šiame fronte. Pirmasis bendrovės elektromobilis, paremtas naująja MEB platforma, „ID.3” dar praėjusių metų gruodį sugebėjo tapti antru geriausiai parduodamu automobiliu Europoje - įspūdinga, turint galvoje, jog nuo išleidimo buvo praėję vos 4 mėnesiai.

Dar didesnį įspūdį daro Šveicarijos investicinio banko užsakytas „Volkswagen ID.3” elektromobilio išardymas ir techninių sprendimų analizė. „UBS” manymu, „Volkswagen” pagaliau gali konkuruoti su „Tesla” kaina, baterijų tankiu ir efektyvumu. Patrick Hummel vadovaujami analitikai netgi pavadino „Volkswagen ID.3” geriausiu elektromobiliu, kurį sukūrė senosios automobilių pramonės atstovas.

„Volkswagen ID.3”

Visos šios naujienos lėmė tai, kad „Volkswagen” akcijų vertė tarsi raketa šovė į dangų. Dar prieš mėnesį vienos bendrovės akcijos kaina siekė apie 170 eurų, o šiandien ji įvertinta net 221 euru - brangiausiai nuo 2015 metais pasaulį sudrebinusio „Dieselgate” skandalo. Tiesą sakant, vienu metu akcijos buvo pardavinėjamos net po 289 eurus - didžiausia kaina nuo 2008 metų, kai jokiais elektromobiliais nekvepėjo, o „Volkswagen” maudėsi sėkmės spinduliuose. Toks rinkos optimistiškumas šio 83 metus skaičiuojančio automobilių gamintojo atžvilgiu į akcijų prekybą paskatino įsitraukti ir per „GameStop” akcijų skandalą išgarsėjusius „Reddit” investuotojus.

Tokios perturbacijos nuomonę privertė pakeisti ir analitikus. Vienais solidžiausių laikomi „JP Morgan” prognozuoja, jog „Volkswagen” jau 2025 metais parduos 300 000 elektromobilių daugiau nei „Tesla” ir iš jos pasiglemš didžiausio elektromobilių gamintojo titulą.

Vis dėlto šiuo metu dar tikrai nėra taip, kad visos kortos yra „Volkswagen” pusėje. Specialistai beda pirštu į didžiausią „Tesla” pranašumą - programinę įrangą. Šios kompanijos automobiliai klaidų pataisymus ir kitus naujinius, lyg išmanieji telefonai, gali gauti internetu. Tuo metu, „Volkswagen ID.3” savininkams dėl to vis dar reikia važiuoti į gamintojo atstovybes, kas yra didelė problema, turint galvoje, jog šio automobilio programinė įranga dar turi nemažai spragų. Žinoma, „Volkswagen” prižadėjo, jog „ID.3” nuotoliniu būdu atsinaujinti galės jau vasarą, tačiau tai galimai atvers dar vieną didelę problemą - elektromobiliams nebetinkamą verslo modelį.

„Tesla” jau kurį laiką neturi atstovybių ar prabangių salonų, nes savo automobilius pardavinėja internetu. Kadangi jiems nebereikia keisti variklio alyvos, įvairių filtrų, o ir apskritai jų gedimai pasitaiko rečiau, „Tesla” sau gali leisti turėti tik palyginus nedidelį autorizuotų servisų tinklą. Pastarieji ilgą laiką buvo ir vis dar yra tai, kas po automobilio pardavimo generuodavo pajamas seniesiems pramonės grandams, įskaitant „Volkswagen”. Kaip jau minėjome, „Tesla” šiuos pinigus užsidirba už papildomą sumą pardavinėdama skaitmeniniu būdu aktyvuojamas funkcijas, tokias kaip pažangesnis autopilotas. Taigi, „Volkswagen” turės sugalvoti ne tik, kaip gaminti geresnius elektromobilius už patrauklesnę kainą, bet ir ką daryti su plačiu atstovybių ir servisų tinklu.

Beje, „Volkswagen” neseniai patvirtino, jog jau greitai ji pasiūlys elektromobilius plačiajai visuomenei, kuriuos įpirkti galės praktiškai bet kas - apie tai kviečiame skaityti paspaudus šią nuorodą.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas