Padarėte nusikaltimą ar tapote jo liudininku? Policijai jus surasti nuo šiol padės „Google”

Ignas Petrikonis

2021-02-08, 13:40 (atnaujinta 2022-12-07, 13:09)

0 komentarų
Padarėte nusikaltimą ar tapote jo liudininku? Policijai jus surasti nuo šiol padės „Google”

Praėjusių metų gegužę JAV plačiai nuskambėjo įvykis, kai juodaodis George Floyd sulaikymo metu buvo nušautas policijos, galimai rasiniu pagrindu. Tai įplieskė didžiules demonstracijas, o Mineapolyje, kuriame ir nuaidėjo mirtinas šūvis, buvo netgi buvo deginami bei niokojami vietos pastatai.

Bene populiariausio Valstijose automobilių dalių ir aksesuarų tinklo „AutoZone” parduotuvė viena pirmųjų, kurioje įsiplieskė gaisras, o kaltininko radimui policija sukūrė pavojingą precedentą - kreipėsi į teismą ir įpareigojo „Google” suteikti GPS, Bluetooth ir Wi-Fi ryšiais surinktą lokacijos informaciją apie telefonus, ir automatiškai, asmenis, nusikaltimo dieną buvusius prie šios parduotuvės.

Vietos gyventojas Said Abdullah atskleidė neseniai sulaukęs laiško iš „Google”, kuriame jis yra informuojamas, kad jo paskyros informacija policijai buvo perduota dėl išduoto paieškos orderio. Tiesa, Said neigia bet kokias sąsajas su smurtu ir padegimu - Mineapolio gyventojas teigia tą dieną tiesiog filmavęs vykstančius protestus.

Remiantis teismo orderiu, policija „Google” paprašė perduoti keturiose lokacijose gegužės 27 dieną, nuo 17:20 iki 17:40 buvusių įrenginių duomenis. Deja, Minesotos pareigūnai atsisakė atskleisti tikslią priežastį, kodėl jiems tokios informacijos reikia. Be to, neviešinamas ir paieškos įrašų skaičiaus, motyvuojant besitęsiančiu tyrimu.

Kitaip tariant, ši byla gali tapti pavojingu precedentu, leidžiančiu valdžios institucijoms stebėti ir sekti asmenis, o blogiausia, jog išmaniųjų telefonų savininkai praktiškai neturi galimybių to kontroliuoti. Norėdami visavertiškai savo išmaniuosiuose telefonuose naudotis „Google” paslaugomis, esame verčiami „Google” suteikti savo lokacijos informaciją, kuri vėliau gali būti panaudota prieš mus.

Kad ir kaip beprotiškai skambėtų, išmaniųjų telefonų vietos nustatymo galimybių panaudojimas žmonių sekimui pastaruoju metu tapo labai populiarus. Štai Taivano vyriausybė naudoja telefono GPS duomenimis paremtą „elektroninės tvoros” sistemą savo karantinuotis privalančių piliečių stebėjimui, siekdama įsitikinti, kad jie iš tiesų laiką leidžia namuose, o ne vaikšto po miestą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas