Ką reikėtų daryti praradus savo „iPhone“ ar kitą „Apple“ įrenginį?

Paskelbė:   ramunas | 2018-05-20
Ką reikėtų daryti praradus savo „iPhone“ ar kitą „Apple“ įrenginį?
0 Pasidalinimai
247 Peržiūros

„Apple“ yra numačiusi priemones padėsiančias susigrąžinti įrenginį jei jūsų „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ pavogė ar jį pametėte. Tačiau yra veiksmai, kurių turite imtis dar tada kai įrenginį turite. Net ir tie, kam dar niekada nieko nebuvo pavogę suvokia, kad vagystė yra be galo nemalonus dalykas. Ilgapirščių buvo visais laikais ir šie niekšeliai sugeba pridaryti begales problemų. „Apple“ savo mobiliems įrenginiams skirtoje operacinėje sistemoje įdiegę priemones padedančias (bet ne garantuojančias), kad rasti savo prarastą „iOS“ įrenginį. Tačiau šios priemonės bus ne efektyvios jei nesiimsite tam tikrų veiksmų įgalinančių tų priemonių funkcionalumą.

Prieš prarandant iOS įrenginį

Sakoma: „Ateities nereikia bijoti — jai reikia ruoštis“. Mobilaus įrenginio praradimas susijęs ne tik su materialinais nuostoliais, moraline žala bei nepatogumais, kuriuos patiriame neturėdami prieigos prie komunikacijos priemonės. Tai ir duomenys, kurių netenkame bei asmeninės ir gal net korporatyvinės informacijos saugumas. Žemiau aprašyti žingsniai ne tik padidins galimybę rasti prarastą įrenginį, bet ir padės apsaugoti jame esančius duomenis.
 1. Įsitikinkite, kad jūsų „Apple ID“ paskyrai yra įjungta dviejų faktorių autentikacija. Jei ji neįjungta — ją įgalinti galite apsilankę svetainėje appleid.apple.com ir prisijungę su savo „Apple ID“ paskyra arba „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ su įdiegta „iOS 11“ versija:
  • atidarę Settings aplikaciją
  • paspaudę ant lango viršuje esančio savo vardo
  • atsidariusiame lange pasirinkę Password & Security
  • paspaudę ant Turn On Two-Factor Authentication
 2. Vargu ar reikia aiškinti, kad sudėtingas ir sunkiai nuspėjamas slaptažodis apsaugantis „Apple/iCloud ID“ paskyrą yra svarbi apsaugos priemonė neleisianti nusikaltėliams prieiti prie jūsų duomenų.
 3. Įjunkite duomenų apsaugą, kuri po 10-ties neteisingų įrenginio atrakinimo kodų įvedimo automatiškai ištrins duomenis telefone. Jei periodiškai atliekate duomenų atsarginių kopijų kūrimą „iCloud“ — duomenų neprarasite.
 4. Įjunkite „Find My iPhone/iPad“ paslaugą. Tai padaryti galite:
  • atidarę Settings aplikaciją
  • paspaudę ant savo vardo
  • pasirinkę iCloud
  • įjungę Find My iPhone ar Find my iPad apslaugą
 5. Jei planuojate kreiptis dėl dingusio įrenginio į teisėsaugą, jie gali pareikalauti įrenginio serijinio numerio – užsirašykite jį ir išsaugokite ten, kur prie jo prieiti galite iš kito įrenginio. Įrenginio serijinį numerį rasite:
  • atidarę Settings aplikaciją
  • pasirinkę General
  • paspaudę ant About
 6. Tam atvejui jei įrenginio nepavogė, o jį gal būt pametėte ar kur palikote yra prasmės aktyvuoti paskutinės žinomos įrenginio buvimo vietos siuntimą:
  • atidarykite Settings aplikaciją
  • paspauskite ant savo vardo
  • pasirinkite iCloud
  • paspauskite ant Find my iPhone/iPad
  • įjunkite Send Last Location paslaugą

Praradus iOS įrenginį

Praradę įrenginį galite aktyvuoti „Lost Mode“ (prarasto įrenginio) režimą. Šis režimas leis parašyti pranešimą, kuris bus matomas to įrenginio ekrane. Pranešime galite nurodyti kontaktinę informaciją, pavyzdžiui telefoną, kuriuo radęs jūsų įrenginį gali su jumis susisiekti. Įjungus „Find My iPhone“ funkciją automatiškai aktyvuojama „Activation Lock“ paslauga. Ji skirta apsaugoti nuo neautorizuoto jūsų įrenginio naudojimo. Kai ji aktyvuojama jūsų „Apple ID“ saugomas „Apple“ aktyvavimo serveriuose ir yra susiejamas su jūsų įrenginiu. Kai „Activation Lock“ paslauga aktyvi, norint išjungti „Find My iPhone“, atstatyti gamyklinius nustatymus ar reaktyvuoti įrenginį — reikės įvesti „Apple ID“ slaptažodį, kurio (reikia tikėtis) vagišius ar įrenginį radęs asmuo nežino ir jei jis yra pakankamai sudėtingas bei sunkiai nuspėjamas — jo ir neatspės. Jei esate tikri, kad telefono nepametėte, o jį pavogė — kreipkitės į teisėsaugos atstovus. Žinant kaip mūsų policija sprendžia tokio tipo bylas — vargu ar jie pajudins bent pirštą jo ieškodami, tačiau prisijungę su savo „Apple/iCloud ID“ prie icloud.com ir paspaudę ant „Find iPhone“ piktogramos, galite pabandyti rasti savo įrenginio buvimo vietą — gal dar ne viskas prarasta. Įrenginio buvimo vietos matymas, galėtų pamotyvuoti ir policijos pareigūnus rasti įrenginį ir užsidirbti papildomų karmos taškų. Jei įrenginio buvimo vietos nematote — padėkite varnelę prie „Notify my when found“ ir gausite pranešimą, kai įrenginys „pasirodys“.

Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga