Folijos kepurėlių nebereikės: įtakinga institucija patvirtino 5G ryšio saugumą ir pavojaus sveikatai nebuvimą

Folijos kepurėlių nebereikės: įtakinga institucija patvirtino 5G ryšio saugumą ir pavojaus sveikatai nebuvimą

Nuo pat pirmųjų plėtros žingsnių penktos kartos mobiliojo ryšio technologija sulaukė daugybės kaltinimų ir baimių dėl galimo pavojaus sveikatai. Nemaža grupė 5G priešininkų nevengė dalintis įvairiaisi straipsniais apie milimetrinių bangų sukeliamus vėžinius susirgimus bei iliustarcijomis, kuriose neva matoma, kaip šio tinklo infrastruktūra žudo aplink augančius augalus. Deja, tokie teiginiai nebuvo paneigti jokios tarptautinės organizacijos.

Vis dėlto vakar įvyko tai, ko buvo laukiama ištisus metus. Tarptautinė apsaugos nuo nejonizuojančiosios spinduliuotės komisija (ICNIRP) oficialiai patvirtino, kad 5G milimetrinės bangos yra visiškai saugios. Vokieitijoje įsikūrusi mokslinė bendrija įvertino potencialias šio radijo bangų dažnio grėsmes ir paskelbė oficialią ataskaitą. Tai yra pirmas kartas per 20 metų, kai ši komisija atnaujino savo gaires.

5G antenos bandymai specialiame kambaryje Regensburge, Vokietijoje

ICNIRP taip pat atsakinga už spinduliuotės poveikio ribų nustatymą, todėl šįkart buvo nustatytos naujos normos, pritaikytos 5G. Įdomu tai, kad mokslininkai nustatė, jog penktos kartos mobiliojo ryšio infrastruktūra tam tikrose JAV ir Europos regionuose skleidžia kur mažesnę spinduliuotę, nei leidžia naujais nustatytos normos. Kitaip tariant, 5G plėtros visiškai nereikia baimintis.

Pasak komisijos atstovo, naujų gairių tikslas - skleisti sąmoningumą ir padėti atsikratyti įvairių mitų. Beje, tyrimas nustatė, kad 5G radijo bangų ryšio dažniai Jungtinėje Karalystėje yra panašūs į tuos, kurie buvo naudojami mobiliuosiuose telefonuos 1998 metais.

Keli testavimai konstatavo, kad spinduliuotės normos šiaip ne taip pasiekė 1% maksimalios ribos. Taigi, netgi naudojant itin intensyviai, 5G ryšio spinduliuotė nepasieks net 50% leidžiamos normos, o tokio įprastam vartotojui tokio ryšio nadojimo intensyvumo pasiekti netgi neįmanoma.

3 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Mikas

Ar tikrai jie kažką įrodė? Tai yra pati tikriausia demagogija (straw man fallacy). Tarp galimų poveikių paliko tik šiluminį ir ląstelių membranas ir didvyrižkai vien juos atakuoja :D
Iš to ką mes žinome, tai tikrai nekenkia 🥺
5 puslapis
"Kaip aprašyta B priedėlyje, be nervų stimuliacijos (aprašyta ICNIRP 2010), radijo dažnio EML
gali paveikti organizmą dėl dviejų pagrindinių biologinių padarinių:
membranų pralaidumo ir temperatūros pokyčiai
kilti. Žinios apie šiluminio efekto ir sveikatos ryšį, nepriklausomai nuo radijo dažnio EMF
literatūra, taip pat yra svarbi ir aprašyta toliau. ICNIRP
mano, kad tai tinkama, atsižvelgiant į tai, kad buvo atlikta didžioji dalis radijo dažnio EML sveikatos tyrimų
naudojant žymiai mažesnę ekspoziciją nei parodyta
sukels neigiamą poveikį sveikatai, palyginti mažai tyrimų
šalinant neigiamo poveikio sveikatai ribas nuo žinomų
patys sąveikos mechanizmai. ⚡️*Taigi, įmanoma, kad
radijo dažnio sveikatos literatūra gali būti nepakankama
išsamus, norint nustatyti tikslias ribas*.⚡️ Priešingai,
kur yra išsamesnė literatūra, kuri paaiškina
sveikatos ir pirminio biologinio poveikio santykis, tai gali būti naudinga nustatant gaires."

Eli

Ta komisija susikure pinigams plaut, ale tipo expertai, ( kurie net nesukure jokio aparato apskritai) nurodines ir keis daugiau ribas!
Jei padidina 100 kart norma tai aisku nepasieks 50% naujos ribos 5G spinduliuote, bet lai pasako, kad pagal sena norma virsija 10 kartu leistina norma!
Jau nuo 4G gyvunai mirdavo prie bokstu, dabar veziai garantuoti bus ateity . Nu ir kas vistiek niekas ne istirs nuo ko , tad lieka tik bizniaut paperkant komisijas “ ir didinant normas bangu dazniu mor

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas