„Huawei“ situacija tampa vis sudėtingesnė: prasidėjo darbuotojų skaičiaus mažinimas

„Huawei“ situacija tampa vis sudėtingesnė: prasidėjo darbuotojų skaičiaus mažinimas

Norint apibūdinti Kinijos kompanijos „Huawei“ vadovų nuotaikas, reikėtų naudoti žodžius, kurie mažų mažiausiai nesimbolizuoja nieko linksmo ar labai optimistiško. Nuo praėjusių metų šios milžinės nuotaikos, ypatingai išmaniųjų telefonų padalinyje, turėtų tik prastėti. JAV pritaikytos sankcijos periodiškai vis stiprėja ir nors birželio ir liepos mėnesio pardavimų rezultatai buvo suteikę vilčių, tačiau tik labai trumpam.

Kaip jau rašėme, „Huawei“ minėtuoju laikotarpiu sugebėjo tapti didžiausiu išmaniųjų telefonų gamintoju, tačiau jau dabar ši pozicija yra pamiršta, o už Kinijos ribų nuolat mažėjantys pardavimai puikiai iliustruoja ir bendrą situaciją – ji labai prasta. Dar blogiau yra tai, jog „Huawei“ galimybės gaminti naujus produktus yra komplikuotos dėl JAV ribojimų dirbti su šiuo Kinijos gamintoju.

„Huawei“ neseniai neteko galimybės dirbti ir su TSMC kompanija, kuri gamino „Kirin“ procesorius, o be jų gamintojas negali išleisti naujų flagmanų. Žinoma, kinai dar turi keletą kitų opcijų, tačiau beveik visoms joms reikalingas JAV Vyriausybės patvirtinimas, o tai tikrai nėra labai paprasta ir lengvai įgyvendinama procedūrą. Sparčiai prastėjančią „Huawei“ situaciją puikiai atspindi ir naujienos iš Bangladešo.

Pranešama, kad „Huawei“ pradėjo darbuotojų mažinimą išmaniųjų telefonų verslo skyriuje Bangladeše. Kompanijos atstovai apie tai patvirtino dar praėjusią savaitę. Teigiama, kad 7 iš 8 departamento darbuotojų išsiųsti į prastovas. Šie darbuotojai buvo tiesiogiai atsakingi už „Huawei“ telefonų ir kitos įrangos priežiūrą regione. Kinai tikisi šiame regione išsiversti vos su vienu darbuotoju, o dar įdomiau yra tai, jog toks personalo mažinimas prasidėjo dar praėjusių metų lapkritį.

Nepaisant tokio drastiško darbuotojų mažinimo, „Huawei“ atstovai teigia, jog minėtame regione ir toliau bus vykdomi išmaniųjų telefonų pardavimai ir kiti susiję procesai, o nuo to nenukentės ir klientų aptarnavimas. Kaip bebūtų, akivaizdu, jog Kinijos milžinės situacija yra nepavydėtina ir tik laiko klausimas kada mes išgirsime ir daugiau prastų naujienų iš „Huawei“ stovyklos.

Bent jau kol kas nėra jokių ženklų, jog JAV pritaikytos sankcijos galėtų sušvelnėti. Žinoma, reikėtų neatmesti tikimybės, kad situacija gali kiek keistis po JAV prezidento rinkimų, kurie įvyks lapkričio mėnesį. Kaip bebūtų, Joe Bideno pergalė tikrai negarantuoja geresnio gyvenimo kinams, nes pastarasis taip pat nėra didelis šios šalies kompanijų gerbėjas. Tiesa, vienintelis dalykas, kuris gali suteikti optimizmo yra tas, jog J.Bideno pergalės atveju, galima būti tikėtis konstruktyvesnio dialogo ir efektyvesnių derybų.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Tomas

Na dar reikėtų po rinkimų kokius 6 mėn. pridėti, nes vien naujojo prezidento prisaigdinimas kokie 3 mėn po rinkimų. Po to administracijos pasikeitimas, portfelių dalybos, įsigigilinimas į situaciją, sprendimų priėmimas. O dažnai atvykęs naujasis darbuotojas randa tik kompiuterį su ką tik nupirktų kietu disku.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas