Penki dalykai, kuriuos norėsite pakeisti tik įsigiję naują išmanųjį telefoną

Paskelbė:   Admin | 2018-01-12
Penki dalykai, kuriuos norėsite pakeisti tik įsigiję naują išmanųjį telefoną
0 Pasidalinimai
1217 Peržiūros

Naujo išmaniojo telefono įsigijimas labai smagi procedūra, kurią esame bent kartą atlikęs turbūt kiekvienas iš mūsų. Net ir atlikus didelius tyrimus, perskaičius krūvą apžvalgų, tačiau kiekvieną kartą įjungiant naują telefoną – viskas atrodo taip nauja, nematyta ir netikėta. Niekam ne paslaptis ir tai, jog tik įsijungus telefoną norėsi nedelsiant pakeisti tam tikrus dalykus. Šiandien pažvelkime į penkis dalykus, kuriuos greičiausiai norėsite pakeisti vos tik išpakuosite ir įjungsite savo naująjį išmanųjį telefoną. Nors tai ganėtinai akivaizdūs, tačiau kartais itin erzinantys niuansai, kuriuos jau tikriausiai esate išjunginėję ne kartą.

1. Išjunkite liečiamojo ekrano garsus ir vibraciją

Įsigijus išmanųjį telefoną ir pradėjus juo naudotis, tikriausiai niekas neerzina labiau, nei liečiamojo ekrano reakcija į prisilietimą. Naujuose telefonuose paprastai būna įjungtas garsas ir vibracija, kurie imituoja mechanino mygtuko paspaudimą. Ši funkcija dažniausiai gana prastai atspindi realybę, be to ji dar ir eikvoja baterijos resursą. Liečiamojo ekrano reakcijos garsus ir vibraciją galima išjungti taip:
 • Eikite į Settings > Sounds > Other sounds;
 • Šiame meniu punkte galima išjungti klaviatūros garsus, ekrano užsirakinimo garsą, krovimo garsus, liečiamojo ekrano reakcijos garsą, liečiamojo ekrano vibraciją.
Pastaba: Tokiu atveju, jeigu telefonu naudosis vyresnio amžiaus asmuo, kuriam sunku valdyti telefoną prisilietimais,  rekomenduojama liečiamojo ekrano vibraciją palikti įjungtą, kadangi taip paprasčiau identifikuoti, kada ekranas yra paliestas. Tik įsijungus telefoną - viskas vibruoja Tik įsijungus telefoną - viskas vibruoja

2. Išjunkite klaviatūros vibraciją

Pasinaudojote pirmame punkte pateiktu patarimu ir išjungėte liečiamojo ekrano vibraciją? Tačiau kodėl telefonas vis dar vibruoja teksto rašymo metu? Taip yra todėl, kad klaviatūra veikia kaip atskiras įrenginys ir norint atjungti klaviatūros vibravimo funkciją, reikia keisti pačios klaviatūros nustatymus. Tai reikia padaryti nepriklausomai nuo to, ar naudojate telefone jau esančią klaviatūrą, ar įdiegėte savo.
 • Eikite į Settings > Language and input > Virtual keyboard;.
 • Pasirinkite savo naudojamą klaviatūrą;
 • Nustatymų meniu išjunkite Keyboard sound ir Keyboard vibration.
Išjungėme visas vibracijas, bet Jūsų klaviatūra vis dar vibruoja? Išjungėme visas vibracijas, bet Jūsų klaviatūra vis dar vibruoja?

3. Suvaldykite automatinio taisymo (auto-correct) funkciją

Dažniausiai automatinis teksto taisymas labiau kliudo, nei padeda. Geriausia būtų, jeigu automatinio taisymo funkcija tik rekomenduotų žodžius, užuot juos automatiškai pakeitusi. Automatinio taisymo įrankis, kuris būna įdiegtas sistemoje, pakeitimus vis dar atlieka gana agresyviai ir ne vartotojo naudai, todėl greičiausiai norėsite šią funkciją išjungti. Norint išjungti automatinį taisymą, reikia:
 • Atsidaryti meniu Settings -> Language and input -> Virtual keyboard;
 • Pasirinkti naudojamą klaviatūrą;
 • Klaviatūros nustatymuose spustelėti ant Text correction;
 • Išjungti nustatymą Auto replace.

 4. Išjunkite gamintojo įdiegtas programėle, kurių nenaudojate

Dauguma gamintojų telefoną parduoda su jau įdiegtomis savo paslaugų programėlėmis. Tikėtina, kad daugumos iš jų niekuomet nenaudosite. Tai reiškia, kad telefone turite daug programėlių, kurių vienintelė funkcija – telefono resursų eikvojimas. Kiekviena gamintojo programėlė greičiausiai siųsis atnaujinimus arba veiks budėjimo rėžime Jums to net nežinot. Tokių programėlių pilnai išdiegti neįmanoma, nebent telefone turite root teises. Nepaisant to, dažniausiai jas galima užmigdyti (hibernate).
 • Eikite į Settings > Apps;
 • Pasirinkite programėlę, kurią norite išjungti/užmigdyti. Nelieskite tik sisteminių servisų, tokių kaip Google services ar pan;
 • Programėlės informaciniame lange raskite ir paspauskite Disable;
 • Jeigu norite, dar galite pasirinkti ir Deactivate notifications.
Tariame sudie visoms nereikalingoms programėlėms Tariame sudie visoms nereikalingoms programėlėms

5. Išjunkite telefono krovimosi užsklandą

Kiekvienas išmanusis telefonas turi užsklandą, kuri rodoma įjungimo metu. Dažniausiai šią užsklandą lydi specifiniai telefono įjungimo garsai. Jeigu telefono perkrovimą atliekate namuose, tai tikriausiai nesusidūrėte su šios funkcijos nepatogumais. Tačiau jeigu tektų telefoną perkrauti viešoje aplinkoje, tam tikrose situacijose tai gali sukelti nepatogumų. Išjungti užsklandą ir jos garsus galima taip:
 • Eikite į Settings > Sounds;
 • Čia ieškokite reikiamų nustatymų, kurie kiekvieno gamintojo telefone skiriasi. Pavyzdžiui, „Motorola“ telefonuose ši funkcija vadinasi „Power up sound“, o „Huawei“/“Honor“ telefonuose – Start up sound.
 • „Samsung“ vartotojams gali tekti pavargti. Ne root vartotojai tai padaryti gali įjungę tylųjį rėžimą prieš telefono perkrovimą ar išjungimą. Šį režimą nustatyti galima taip: Settings > Accessibility > Hearing. Root vartotojai gali ištrinti įjungimo \System\Etc\PowerOn.wav ir išjungimo \System\Media\Audio\ui\shutdown.ogg audio failus.

Papildoma užduotis – pasikeisti skambėjimo toną

Tai viena iš užduočių, kuri atkeliavo iš pirmųjų telefonų, kuomet dar naudodavome polifoninius skambėjimo tonus. Tikriausiai kiekvienas pamename kaip prieš gerus 12 metų gerą pusdienį praleisdavome ieškodami tinkamos polifoninės melodijos savo telefonui. Dabar dauguma atvejų už norimą skambėjimo toną net nereikia mokėti, tačiau tai tikrai nėra lengva užduotis daugumai, nes juk nesinori, jog Jūsų išmanusis skambėtų taip pat kaip daugumos kitų, tiesa?

Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Geriausi 2016 metų išmanieji telefonai iš Kinijos Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga