„Samsung” sukūrė dirbtinį žmogų ir jį įdarbino banke: nenustebkite, kai kitą kartą jis jus ir aptarnaus

Ignas Petrikonis

2020-12-22, 19:59 (atnaujinta 2021-04-27, 00:42)

1 komentaras
„Samsung” sukūrė dirbtinį žmogų ir jį įdarbino banke: nenustebkite, kai kitą kartą jis jus ir aptarnaus

Šių metų pradžioje „Samsung” pristatė „NEON” dirbtinių žmonių technologiją didžiausioje elektronikos parodoje „CES 2020”. Kaip ir galima tikėtis, šis produktas sulaukė milžiniško dėmesio dėl galimybės jį pritaikyti praktiškai visose paslaugų sektoriaus sferose - sveikatos apsaugoje, prekyboje, finansuose ir daug kt. Tačiau prieš pat metų pabaigą kompanija suspėjo pademonstruoti praktišką „NEON” pritaikymą - dirbtinius žmones įdarbino Pietų Korėjos banke.

Remiantis „Sammobile” pranešimu, „Shinhan Bank” kartu su „Samsung” bendradarbiavo pritaikydami „NEON” dirbti banko klientų aptarnavimo specialisto ir asmeninio finansų konsultanto rolėje. „NEON Frame” produktą sudaro 6 pagrindiniai komponentai: didelis, beveik žmogaus dydžio, ekranas, korpuso viduje montuojamas kompiuteris, kokybiški garsiakalbiai, mikrofonai, vaizdo kamera ir dirbtiniu intelektu paremta žmogaus programinė įranga.

Kaip visa tai veikia realybėje, demonstruoja kompanijos „YouTube” platformoje pasidalintas vaizdo įrašas. Jame matoma, kad ekrane kalba stebėtinai realistiškai atrodantis banko darbuotojas, galintis reaguoti į kliento tariamus žodžius ir atlikti jo pageidaujamas paslaugas.

Prietaisas taip pat turi pirštų antspaudų skenerį, be kurio, kaip manoma, ateityje bus neįsivaizduojama bankininkystė. Greičiausiai, tai leis banko klientams save identifikuoti be jokių dokumentų - tiesiog priėjus prie „NEON” ir pridėjus savo pirštą. Taip virtualus konsultantas žinos, kas jūs esate ir galės iš karto pasiūlyti jums aktualias paslaugas. Gamintojas teigia, jog esant poreikiui ar kitoms panaudojimo nišoms, pavyzdžiui, prekybai, „NOEN” gali būti aprūpintas mokėjimo kortelių skaitytuvais ir kitais priedais.

„Samsung” pabrėžia norinti technologijoms suteikti žmogišką pavidalą, o dirbtinio intelekto užmaskavimas žmogaus veidu būtent ir yra geras to pavyzdys. Tačiau, anot kompanijos, „NEON” technologija yra sukurta padėti žmonėms, o ne atimti iš jų darbo vietas. Pavyzdžiui, „NEON” gali būti perimti darbą tada, kai baigiasi banko darbo laikas arba jo darbuotojams kyla ypač didelė grėsmė užsikrėsti plintančia infekcija.

1 komentarų

Tomas

Bendrai paėmus tai puikus būdas pagyvinti mūsų aplinkai. Galbūt ilgainiui pamatysime kaip veidas ir balso tonas parenkami pagal mūsų rasę. Manau, proveržis ateis kai šie humanoidai išmoks interpretuoti mūsų emocijas ir gebės numatyti mūsų poreikius.
https://edition.cnn.com/videos/business/2020/01/10/samsung-neon-star-labs-zw-gr-orig.cnn-business

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas