Planšetės

„iPad Air” apžvalga: galbūt kitas jūsų kompiuteris bus „iPad”?

„iPad Air” apžvalga: galbūt kitas jūsų kompiuteris bus „iPad”?

Pirmajį „iPad” mes išvydome dar 2010 metais ir iš esmės iki „Apple Pencil" ir „Magic Keyboard" atsiradimo, nei mes, nei pati „Apple" nelabai žinojo, kam jis yra skirtas. Žinomas krepšininkas Shaquilleas O'Nealas „iPad" naudojo kaip mobilųjį telefoną, vaikai su juo žaidė žaidimu ir žiūrėjo klipus „YouTube", o vyresniesiems mūsų visuomenės dalyviams tai buvo puikus įrenginys fotografuoti gražias vietas keliaujant. Vis dėlto kol „iPad" gaudavo tą pačią operacinės sistemos versiją, kaip ir „iPhone" modeliai, vartotojai jį daugiausiai naudojo tik kaip didesnį išmanųjį ar pramogų įrenginį vaikams.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Viskas pradėjo keistis prieš beveik 6 metus, kuomet „Apple" 2015 metais pristatė „iPad Pro" modelį, „Apple Pencil" interaktyvų pieštuką ir vėliau pradėjo kurti specialią operacinę sistemą šiems įrenginiams. „iPad" pradėjo formuotis kaip prasmę turinti originali produktų linija, siekianti atsiriboti nuo tapatinimo su išmaniaisiais telefonais ir prisišlieti prie kompiuterių. Kompanija pristatė šį pokyti su legendine reklama, pavadinimu „iPad Pro" - kas yra kompiuteris?". Taip, sakant, „Apple" mums bandė parduoti „iPad" modelius kaip naujos kartos nešiojamus kompiuterius. Žinoma, jiems tai nelabai kaip pasisekė, nes visa ši kompiuterio koncepcija dėl įvairių ribotumų atrodė labai pritempta ir nerealistiška. Tačiau niekas nestovi vietoje ir praėjusiais metais „Apple" žengė dar didesnį žingsnį į priekį ir pristatė visiškai naują „iPad" liniją su „USB-C" ir „Smart Connector" jungtimis priedams, galimybę įkrauti „Apple Pencil" bevieliu būdu ir, žinoma, „Magic Keyboard" klaviatūra, transformuojančia „iPad” į laptopą. Šiandien kaip tik ir apžvelgsime naująjį „iPad Air", kurį testuodamas mečiau sau iššūkį ir bandžiau naudoti vietoje savo kasdienio „MacBook Pro" su 16 colių ekranu.

Dizainas

Naujasis „iPad Air" naudoja jau porą metų gyvuojančią „Apple" dizaino kalbą, pernai persikėlusią ir į „iPhone 12” serijos telefonus. Korpusas yra aštrių briaunų, kampuotos formos, pastelinių spalvų, o praktiškai priekinę dalį užima ekranas. Pastarojo kraštinės galėtų būti ir siauresnės, tačiau dabar ekranas bent jau atrodo kur kas geriau, nei monstriškus rėmus turinčiuose senesnės kartos „iPad" modeliuose. Pastelinės spalvos puikiai tinka į vidutinį kainų segmentą orientuotam „Air” modeliui, o ši spalvų gama yra žymiai geresnė, nei ta, kurią matėme taip pat į taupesnius vartotojus orientuotoje „iPhone 5C" serijoje. Aliuminis korpusas suteikia kokybės jausmą, o pats įrenginys labai atsparus dėvėjimuisi. Naudojant „Magic Keyboard", „iPad" spalva tampa nebesvarbi, nes didžiąją dalį nugarėlės uždengia klaviatūros korpusas. Kaip ir „iPad Pro", šis modelis jau turi naująją „USB-C" jungtį, tad galėsite prie jo prijungti tiek išorinį kietąjį diską, tiek ekraną.

Kampuotos formos, šiam įrenginiui yra puikus pasirinkimas ir iš ergonominės pusės. Jį patogu laikyti, o dėl itin mažo šio įrenginio svorio rankos visiškai nepavargsta, kas neretai nutinka su panašaus dydžio planšetėmis.

Jau minėta „Magic Keyboard" nusipelno atskiro paminėjimo dėl dizaino. „Apple" net nebandė mūsų įtikinti, kad su šia klaviatūra „iPad” tampa nešiojamu kompiuteriu - tai veikiau yra netradiciškai atrodantis įrenginys, tik šiek tiek primenantis kompiuterį, Mygtukų išdėstymas ir pelės laukelis apačioje yra tikrai geras ir patogus. Kitas svarbus aspektas - mygtukai yra įspaudžiami ir labai malonūs rašant tekstą. Manau „Apple" įvertino savo konkurentų „Microsoft" pristatytą „Surface" klaviatūrą, kuri turėjo į menkiausią prilietimą reaguojančius mygtukus ir dėl didelio klaidų skaičiaus, renkant tekstą, nesusilaukė didelio palankumo iš klientų. Kupertino milžinė taip siūlo ir paprastesnį klaviatūros dėklą, tačiau lyginti jo su „Magic Keyboard" tiesiog negalime. Galimybė keisti ekrano kampa, pelės laukelis ir papildoma USB-C jungtis yra labai svarbūs funkcionalumai, norint patogiai darbui naudoti šį „iPad Air".

Labai malonia staigmena tapo ir pirštų antspaudų skaitytuvas, integruotas įjungimo mygtuke. Iš pradžių šiek tiek pykau ant „Apple”, kad jie „Air” modeliui pagailėjo „FaceID” veido nuskaitymo technologijos, esančios „Pro” versijoje, tačiau jau po kelių valandų tiesiog mėgavausi, kad planšetė atsirakina be jokių papildomų veiksmų - tiesiog ją įjungiant.

Ekranas

„iPad Air” ekranas turi skambų „Liquid Retina" pavadinimą, o kalbant paprasčiau tai yra „IPS LCD" 10,9 colio įstrižainės matrica, palaikanti 1640 x 2360 rezoliuciją. Visi nauji „iPad" modeliai šiandien naudoja būtent šią technologiją ir bent jau artimiausiu metu „OLED" technologija bus minima tik tolimuose ateities ganduose. Kaip ten bebūtų, šis ekranas tikrai nėra prastas. Jis yra pakankamai ryškus dirbti saulėtą dieną lauke ir nevargina akinių dirbant biure. Būtina paminėti, kad „Apple" į ekranų technologijas žvelgia visiškai kitaip, nei konkurentai. Ši įmonė nerizikuoja ir renkasi jau išbandytas ir išdirbtas technologijas. Būtent dėl to, nors ir „iPad Air" naudoja senesnės kartos ekrano sprendimą, tačiau jis yra itin gerai ištobulintas. Taip liudija tokie funkcionalumai, kaip „True Tone", kuris atvaizduoja spalvas bet kuriomis apšvietimo sąlygomis kaip įmanoma realistiškiau ir, žinoma, jau visiems gerai pažįstamas „Night Shift", kuris saulei nusileidus pakeičia ekrano tonavimą ir sumažina mėlynos šviesos kiekį. Jau nekalbu apie tokius dalykus, kaip sodrios spalvos ir, kaip IPS ekranui, didelis kontrastas.

Taip pat verta paminėti, kad šis ekranas palaiko „Apple Pencil", kas tik dar labiau praplečia šio modelio galimybes, nes leidžia labai tiksliai rašyti, piešti ir braižyti. „Apple” rašiklį išbandžiau kurdamas keletą nedidelių užrašų ir padariau išvadą, kad jei būčiau studentas, konspektams tikrai nenaudočiau popierinių sąsiuvinių ir tušinukų - „Apple Pencil" tikslumas ir rašymo komfortas nė kiek jiems nenusileidžia.

Kaip minėjau, šis modelis turi „USB-C" jungtį, leidžiančią prijungti išorinį ekraną. Kas nustebino, kad vaizdas monitoriuje yra tiesiog pateikiamas veidrodiniu principu ir tokia rezoliucija, kokia yra pačiame „iPad Air" modelyje. Išorinis ekranas nesuteikia galimybės dirbti jį naudoti kaip papildomą, nes tokios galimybės tiesiog nėra „iPadOS" sistemoje. Dėl to jei norite naudoti „iPad" kaip darbinį kompiuterį, rekomenduočiau rinktis didesnio ekrano „iPad Pro", o išorinį ekraną naudoti, kuomet reikia detalesnio ir didesnio vaizdo. Tęsiant kalbą, apie „iPadOS", bent jau man norėtųsi, kad ji ekrano plotą išnaudotų efektyviau, kompaktiškiau pateikdama vaizdinius elementus, nes ekrane tikrai galima pateikti daugiau informacijos. Tai negalioja nebent tik naudojant „Safari" naršyklę, nes joje visas vaizdas yra tiesiog idealaus dydžio. Kompaktiškesnio dizaino norėtųsi būtent programėlėse, nes jos „iPad" vis dar laiko tiesiog didesniu „iPhone".

Veikimas

Teksto pradžioje užsiminiau, kad „iPad Air" su „Magic Keyboard” savaitei tapo mano pagrindiniu darbo įrankiu ir visiškai pakeitė kasdienio „Macbook Pro". Pirmąją dieną jau buvau beveik pradėjęs gailėtis tokio sprendimo, nes perėjimas nuo 16 colių prie beveik 11 colių ekrano ir prisitaikyti prie kitokio valdymo atrodė lyg grįžimas į pirmą klasę. „Magic Keyboard" liečiamoji aikštelė, manau, yra vienas iš pagrindinių dalykų, kurie pagaliau leido susigyventi su kitokia sistema. Kalbant atvirai, „iPadOS" pelė yra žymiai patogesnė, nei ta, kurią matome „macOS" ar „Windows" platformose. Šią dalį išskirstysiu į kelis segmentus, kurie geriausiai apžvelgs, kiek „iPad" gali pakeisti kompiuterį ir būti pagrindiniu jūsų darbo įrankiu.

Dokumentų rengime ir tvarkyme „iPadOS” platformoje labai stipriai pasistengė tiek „Microsoft" su visomis „Office" programėlėmis, tiek „Google" su savo „Docs” paketu - man nekilo nė menkiausios problemos dirbti su „Excel” lentelėmis, „Powerpoint” skaidrėmis ar ilgomis „Word” ataskaitomis. Vienintelis nesklandumas - „Google Docs" naršyklės versija (ne programėlė) truputį nesuprato, iš kokio įrenginio jungiuosi ir iškraipė vaizdą, tad primygtinai rekomenduočiau naudoti jau paruoštas aplikacijas.

Darbas su tokiais įrankiais, kaip „JIRA", „Confluence", veikia itin gerai „Safari" naršyklėje, o ta pati „JIRA" skraido net greičiau, nei mano itin galingame „MacBook Pro". Šis „iPad" turi „A14" lustą, kuris yra itin galingas, ir, nors labai sunku tuo patikėti, dėl geresnės programinės įrangos optimizacijos atlieka užduotis greičiau nei „MacBook Pro" esantis galingasis „Intel i7" procesorius. Žinoma, šis palyginimas yra labai neobjektyvus, tačiau man tai yra labai svarbu. Jei įrenginys sugeba veikti nestrigdamas, man tai yra itin didelis pliusas ir į techninius niuansus nesu linkęs pernelyg gilintis. Tačiau, kalbant apie darbą naršyklėje, verta paminėti vieną įdomu ir tuo pačiu keista momentą. Jei viename naršyklės langelyje („tab'e"), dalyvaujate „Google Meet" pokalbyje ir atsidarote kitą langelį, kuriame tarkim skaitote „Telefonai.eu" naujienas, kamera automatiškai išsijungia. Kodėl taip yra ir koks to tikslas, nelabai suprantu, tačiau viskas vyksta būtent taip.

Darbas su keliomis užduotimis vienu metu yra itin svarbus dalykas, dirbant kompiuteriu, ir „iPadOS" turi tikrai labai gerą sprendimą. Tačiau nors labai patogu darbuotis įsijungus dvii programas viena šalia kitos, vėl pasitaikė tokių pačių keistenybių su kamera. Įsivaizduokite, kad dalyvaujate nuotoliniame susitikime ir tarkim kairėje turite įsijungę „Microsoft Teams" platformą su kamera, o dešinėje didesnėje dalyje naršyklės langą ar tarkim „Google Sheets" programą ir demonstruojate visą tai savo kolegoms. Viskas veikia puikiai, jie mato visą pateiktą informacija. Tačiau jei naudojate „multi-tasking" funkcionalumą ir puse jūsų ekrano užima pokalbių programa, o kitą pusę, kas nors kito, kamera tiesiog išsijungs. Žodžiu, intensyviame nuotoliniame darbe šiokių tokių nesklandumų kyla, bet visa kita yra daug geriau, nei tikėjausi.

Po savo eksperimento galiu teigti, kad jei daugiausia dirbate naršyklėje, rengiate dokumentus ar dalyvaujate susitikimuose, tai „iPad Air" gali tapti puikiu jūsų darbo įrankiu. Naujieji „iPad" kartu su „Magic Keyboard" yra puiki platforma, kuri gali pakeisti standartinius nešiojamus kompiuterius, tačiau yra būtina šiek tiek pakeisti įpročius, o „Apple” dar tikrai turi erdvės patobulinti operacinę sistemą, kad būtų galima išnaudoti visas galimybes iki vieno. Žinant kompanijos įpročius, yra labai realu, kad įsigijus šį „iPad Air" modelį šiandien, jis su metais taps vis geresnis, nes bendrovė jo programinę įrangą nuolat tobulins. „Apple" žingsnis naudoti „M1" lustus savo naujausiuose „Mac" kompiuteriuose priverčia programų kūrėjus pritaikyti savo programas šiems kompiuteriams, o tai reiškia, kad ateityje jos galės taip pat puikiai veikti ir „iPad" įrenginiuose. Galios ir veikimo prasme, „iPad Air" yra vienas geriausių pasirinkimų šiandien ir su laiku jis taps tikrai geru darbo įrenginiu.

Garsas

Garsas yra turbūt pati silpniausia šio įrenginio vieta. Nors ir jis turi stereo garsiakalbius, kaip ir „iPad Pro", tačiau jų kokybė yra prastesnė. Garsas kiek primena senesnius „iPhone" modelius. Jis nėra švarus ir malonus klausytis. Nuotoliniams susitikimams jų visiškai pakanka, nes kolegų balsai girdisi aiškiai, tačiau klausytis muzikos ar žiūrėti filmus nėra labai gerai patirtis. Panaši situacija su mikrofonu. Jis veikia, kolegos jus supras, tačiau kokybė galėtų būti ir geresnė. Aš rekomenduočiau naudoti ausines, tačiau jūs galėsite rinktis tik bevieles, nes 3,5mm jungties šiame modelyje nėra.

Kamera

Kuo toliau, tuo labiau „iPad" modeliai linksta prie kompiuterių ir kamera nebetampa tokiu svarbiu aspektu, kaip anksčiau. Priekinis objektyvas yra septynių megapikselių rezoliucijos ir „Zoom" pokalbyje leis jums atrodyti geriausiai iš visų pokalbių dalyvių. Ji yra puiki tiek apšviestoje aplinkoje, tiek tamsesnėje. Galinė kamera neturi, nei „LiDar" daviklio, nei kelių objektyvų. Tai yra paprasta vieno objektyvo 12 megapikselių kamera, kuri geba filmuoti 4K raiška ir, manau, bus labiau naudojama skenuoti kodus ir dokumentus, o ne fiksuoti atostogų akimirkas su šeima. Darbui ji puikiai tinka.

Baterija

Nuo pat pirmojo „iPad" modelio „Apple” tarsi nusistatė kartelę, kiek laiko turi tarnauti jo baterija - 10 valandų. Įdomu tai, kad bėgant metams, keičiantis ekranui, lustui ir kitiems komponentams, baterijos veikimo laikas išliko toks pats. Tačiau intensyviai dirbant ir naudojantis „iPad Air” nereikėtų tikėtis, jog baterija ir laikys šias valandas. 10 valandų veikimą galite pasiekti, jei tiesiog skaitysite žinias, knygą ar žiūrėsite video. Dirbant intensyviai, intensyviai dirba ir baterija. Tačiau „USB-C" jungtis puikiai palaiko greitą įkrovimą ir bateriją galėsite įkrauti tikrai greitai. Tačiau vis vien norėtųsi, jog dirbant jos užtektų kiek ilgiau. Verta paminėti, jog skirtingai nei naujausioje „iPhone" serijoje, šio „iPad" dėžutėje yra tiek įkrovimo laidas, tiek pats įkroviklis, dėl to papildomai tuo rūpintis nereikės.

Verdiktas

„iPad Air” apžvalga: galbūt kitas jūsų kompiuteris bus „iPad”?

Įvertinimas8,3/10

Privalumai

  1. Puikus dizainas ir medžiagų kokybė
  2. Itin greitas lustas
  3. USB-C jungtis, palaikanti išorinius įrenginius
  4. „Magic Keyboard" ir „Apple Pencil" palaikymas
  5. Naujo kartos „TouchID" pirštų antspaudų skeneris

Trūkumai

  1. Garsiakalbių ir mikrofono kokybė nedžiugina
  2. Baterija galėtų būti ištvermingesnė
  3. Brangokas komplektas su priedais
Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2021-05-26, 10:53

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas