Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Xiaomi“ nustebins planšetiniais kompiuteriais: kainuos tiek nedaug, kad „iPad” slėpsis krūmuose

„Xiaomi“ nustebins planšetiniais kompiuteriais: kainuos tiek nedaug, kad „iPad” slėpsis krūmuose

Dainius Martinkus

2021-04-13, 10:20

„Xiaomi“ mums pirmiausia žinoma, kaip išmaniųjų telefonų gamintoja. Šios kompanijos gaminami telefonai pasižymi išskirtiniu kainos/kokybės santykiu. Tačiau planšetinių kompiuterių rinkoje šis gamintojas didesniais žygdarbiais nėra pagarsėjęs. Paskutinį kartą „Xiaomi“ planšetinį kompiuterį išleido dar 2018 metais. Vis dėlto sklinda gandai, kad „Xiaomi“ planuoja grįžti į rinką su trenksmu, pristatydama dvi naujas planšetes „Mi Pad“.

Tikslios informacijos apie įrenginius dar nežinoma, bet spėjama, kad naujieji įrenginiai vadinsis „Mi Pad 5“ ir „Mi Pad 5 Pro“. Kalbant apie specifikacijas, abi planšetės bus aprūpintos 11“ colio LCD ekranais, kurių raiška sieks 2560x1600, ekrano kraštinių santykis bus kiek neįprastas planšetėms - 16:10. Toks formatas būdingas verslo klasės monitoriams, kadangi vertikaliai sutalpinama daugiau informacijos ekrane. Kitas bruožas, kuris nebūdingas planšetėms - tai 120 Hz ekrano atsinaujino dažnis ir 240 Hz lietimų registravimų dažnis - vos keli įrenginiai rinkoje gali pasigirti tokiais parametrais („iPad Pro“ ir „Galaxy Tab S“ serija).

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

mi_Pad_5_and_mi_Pad_5_Pro_plansetes_2

„Pro“ versiją nuo įprastos skirs tik procesoriais. „Mi Pad 5“ planšetė bus aprūpinta 5 nm „Snapdragon 780G“ lustas, kuris turi atskiras vaizdo apdorojimo ir neuroninių tinklų mikroschemas, tad yra pakankamai spartus. Negana to, „Snapdragon 780G“ yra integruotas ir 5G modemas. O štai „Pro“ versiją bus apginkluota „SM8150-AC“ - tai bus „Snapdragon 855+“ arba „Snapdragon 860“ procesorius, kadangi abiejų kodiniai pavadinimai vienodi, sunku pasakyti tiksliai, kuris bus sumontuotas. Tiesa, pastarasis procesorius yra kiek senstelėjęs, nes nepalaiko 5G ir didesnio, nei 90 Hz ekrano atsinaujinimo dažnio. „Xiaomi“, matyt, yra sugalvojusi kokių gudrybių, kaip apeiti šiuos apribojimus. Beje, senukas „Snapdragon 855+“ gali veikti su išoriniu 5G modemu, o norint pasiekti 120 Hz ekrano atsinaujinimo dažnį jam tereikia specialių tvarkyklių.

mi_Pad_5_and_mi_Pad_5_Pro_plansetes

Tiksli planšečių išleidimo data ir kaina nėra žinoma. Prieš kelias savaites įvyko didžiulis „Xiaomi“ renginys, bet apie planšetinius kompiuteris nebuvo užsiminta. Kita artimiausia bendrovės konferencija numatoma balandžio 23 dieną Indijoje, kur bus pristatytas „Xiaomi MI 11X“ telefonas, tad yra nedidelė tikimybė, kad per ją bus pademonstruoti ir naujieji „Mi Pad”. Ganduose minima, jog jų kaina bus tokia nedidelė, kad pirkti „iPad” paprasčiausiai nebeapsimokės.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas