„Apple” pristatė revoliucinį „iPad Pro“: įmontavo kompiuterio procesorių ir išskirtinį ekraną

Paskelbė:   Leonardas Sindaravičius | 2021-04-21
„Apple” pristatė revoliucinį „iPad Pro“: įmontavo kompiuterio procesorių ir išskirtinį ekraną
0 Pasidalinimai
181 Peržiūros

Iki šiol „Apple M1“ procesoriai buvo integruojami tik į „Mac“ serijos prietaisus, tačiau vakar vykusioje prezentacijoje buvo pristatytas atnaujintas „iPad Pro“ su integruotu „M1“ lustu. Tai pirmasis „iPad“ modelis, kuriame „A“ serijos procesoriai buvo pakeisti „M“, taip pat ir pirmieji palaikantys 5G ryšį.

Kaip nekeista, naujasis „iPad Pro“ siūlo žymiai geresnį našumą, nei jo pirmtakas, su net 50% spartesniu procesoriumi ir 40% greitesne grafika. Praplėsta ir atmintis - planšetinį kompiuterį bus galima įsigyti su net 16GB operatyvinės atminties ir 2TB saugyklos. Kadangi „M“ serijos procesoriai kurti naudojant tą pačią architektūrą kaip ir „A“, su aplikacijų suderinamumu problemų nekils.

Papildomas „M1“ pranašumas yra „Thunderbolt“ ir „USB 4“ palaikymas, kas suteikia keturis kartus geresnį pralaidumą lyginant su praeita „iPad Pro“ karta - dabar duomenis bus galima perduoti iki 40GB/s sparta. Naudojant adapterius prie įrenginio bus galima prijungti 10GB/s „Ethernet“ kabelius ar aukštos raiškos ekranus, kaip pačios „Apple“ sukurtą „Pro Display XDR“.

Žinoma ir „iPad Pro“ ekranas neliko nepakeistas, specifiškai 12,9 colių įstrižainės modelyje, kuriam pritaikyta „mini-LED“ technologija. Visame ekrano paviršiuje yra virš 10 tūkstančių miniatiūrinių LED lempučių, kurių dėka galima pasiekti geresni kontrastą ir ryškumą. „Apple“ šį naują ekraną vadina „Liquid Retina XDR“ - tai kombinacija anksčiau kompanijos naudotų ekranų pavadinimų. Abu nauji modeliai turės „ProMotion“ ekranus su 120Hz atnaujinimo dažniu, „TrueTone“ palaikymu ir P3 spalvų standartu ž kiekvienas ekranas bus gamykliškai sukalibruotas geriausiam spalvų atkūrimui.

Naujuose „iPad Pro“ pakeista ir priekinė kamera, dabar įrenginiai turės 12MP itin plataus kampo objektyvus, kurių dėka į kadrą tilps dar daugiau. Būtent dėl to „Apple“ pristatė ir naują funkciją, pavadinimu „Center Stage“ - tai leidžia kamerai sekti įrenginio naudotoją, pavyzdžiui vaizdo skambučių metu, bei išlaikyti žmogų ekrane net jam judant. Ji taip pat gali prisitaikyti kuomet ateina daugiau žmonių ir automatiškai atitolinti vaizdą tam, kad visi tilptų į kadrą. Atnaujintos galinės kameros dėka taip pat galite fotografuoti geriau, ypač nakties metu, bei naudoti „Smart HDR 3“ - funkciją, dirbtiniu intelektu pritaikančią kameros nustatymus geriausiam kadrui išgauti.

Kitą savaitę turėtų pasirodyti ir „iPad OS 14,5“ versija, su kuria įrenginiai galės palaikyti daugiau kalbų įvesčiai su „Apple Pen“, gaus naujų emoji ir dar daugiau.Tuo pačiu bus galima įsigyti baltos spalvos „iPad Magic Keyboard“.

Atnaujintus „iPad Pro“ modelius bus galima užsisakyti nuo balandžio 30-osios, o jų siuntimas prasidės antroje gegužės pusėje. 11 colių įstrižainės modelis JAV kainuos nuo $799 (apie €699), tuo tarpu 12,9 colių versija nuo $1099 (apie €999).


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung“ pristatė galingiausią atverčiamą telefoną „Samsung W2018“ Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo