„Ubisoft” įniršusi: padavė į teismą „Apple” ir „Google” už begėdiškos žaidimo kopijos pardavinėjimą

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-05-17
0 Pasidalinimai
41 Peržiūros

Niekam ne paslaptis, jog kai kurie žaidimai yra sukuriami remiantis tam tikrais itin sėkmingais produktais. Kiekvienas iš mūsų žino tikriausiai ne vieną ir ne du žaidimus, kurie yra panašūs į kažkokius kitus produktus, tačiau kartais ribą galima labai lengvai ir peržengti. „Ubisoft“ yra įsitikinę, kad „Apple“ ir „Google“ parduodamas „Area F2“ yra pernelyg panašus į vieną jų produktų ir šią problemą bandys spręsti teisiniu keliu.

Kaip skelbia „Bloomberg“, žaidimų kūrėjas padavė JAV milžines į teismą dėl „Area F2“, kuris, anot „Ubisoft“, yra kone identiška „Rainbox Six: Siege“ kopija. Žaidimą sukūrė „Alibaba Ejoy“ ir „Qookka Games“, kurios manoma, jog pasiskolino kone kiekvieną „Area F2“ žaidimo aspektą – nuo pačio žaidimo principo iki vartotojo sąsajos dizaino.

Tikriausiai natūraliai kyla klausimas kodėl į teismą yra paduotos būtent „Apple“ ir „Google“ kompanijos. Atsakymas labai paprastas. „Ubisoft“ anksčiau kreipėsi į abiejų kompanijų atstovus ir pranešė apie autorinių teisių pažeidimus, tačiau abi JAV milžinės atsisakė pašalinti „Area F2“ žaidimą iš savo parduotuvių. Dar viena priežastis dėl ko užsipulta būtent šias kompanijas, o ne žaidimų kūrėjus yra pastarųjų lokacija.

Nesunku suprasti, kad „Alibaba Ejoy“ ir „Qookka Games“ yra Kinijos kompanijos, o šioje šalyje kovoti su autorinių teisių pažeidimais yra beprotiškai sudėtinga. Jeigu teismas nuspręstų patenkinti „Ubisoft“ pateiktą ieškinį prieš „Google“ ir „Apple“, tuomet žaidimo kūrėjai prarastų didžiąją dalį savo pajamų, nes „Area F2“ taptų neprieinamas abiejų kompanijos valdomose parduotuvėse, kurios galimai sudaro liūto dalį iš žaidimo gaunamų pajamų.


Parašyti komentarą