Berlyne pirmąsyk pademonstruota „Huawei“ sukurta „Android“ alternatyva

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-09-09
0 Pasidalinimai
10 Peržiūros

Berlyne vykstančioje kasmetinėje parodoje IFA 2019 Kinijos kompanija „Honor“ pademonstravo savo naująjį „Honor Vision“ televizorių. Visai neseniai pristatytas įrenginys yra pirmasis produktas su naująja „Huawei“ sukurta „Harmony OS“ operacinė sistema, kuri sukurta kaip alternatyva „Android“ platformai.

Nors ir labai trumpai, tačiau Berlyne buvo galima pirmąsyk pažvelgti į naująją „Harmony OS“ operacinę sistemą. Kaip žinia, neseniai pristatytas ir netrukus prekyboje pasirodysiantis „Honor Vision“ išmanusis televizorius bus prieinamas tik Kinijoje. Būtent dėl šios priežasties, prezentacija Berlyne buvo pakankamai trumpa ir daug informacijos apie „Huawei“ sukurtą operacinę sistemą nebuvo atskleista.

Tikriausiai nieko nenustebins ir faktas, jog Harmony OS“ vartotojo sąsaja buvo kiniška. Taip yra dėl to, jog „Honor“ išleistas televizorius yra skirtas tik Kinijos rinkai. Kaip bebūtų, kompanijos atstovai spėjo pademonstruoti ir kaip šis įrenginys susijungia su išmaniųjų namų sistema. Pavyzdžiui, šviesos namuose ar dulkių siurblys robotas gali būti labai nesudėtingai valdomas būtent per televizorių su „Harmony OS“.

Įdomu ir tai, jog „Honor Vision“ televizorius turi ir išlendančią kamerą, kurios dėka galima ne tik fotografuoti, bet ir atlikti video skambučius. Taip pat buvo pademonstruota galimybė transliuoti telefono ekraną per televizorių, o tuo pačiu jame naudoti ir visas Jūsų įrenginyje esančias programėles.

Primename, jog naujoji „Harmony OS“ ateityje veiks su visomis programėlėmis, kurios skirtos HTML5, „Linux“ ar „Android“ platformoms. Tam, jog aplikacijų kūrėjai galėtų lengviau pritaikyti savo produktus naujai platformai, „Huawei“ suteiks prieigą prie specialaus įrankio, kuris leis kompiliuoti kodą iš įvairiausių kalbų, įskaitant C/C++, „Java“ ir „Kotlin“. Siekdami išvengti bet kokių diskusijų dėl naujos operacinės sistemos saugumo, kompanijos atstovai patvirtino, jog platforma nesuteiks pilnos prieigos (root access – ang.), kas „Huawei“ teigimu yra didžiausia rizika „Android“ ar kitose „Linux“ pagrindu sukurtose sistemose.


Parašyti komentarą