„Samsung” ruošia įspūdingą piršto žiedą: galės įkrauti jūsų telefoną

Ignas Petrikonis

2020-12-04, 16:25 (atnaujinta 2021-04-27, 00:42)

0 komentarų
„Samsung” ruošia įspūdingą piršto žiedą: galės įkrauti jūsų telefoną

Ant piršto mūvimas žiedas dažnai suvokiamas standartiškai - kaip ištikimybės, vestuvių, sužadėtuvių ar tiesiog ypatingos progos paminėjimo simbolis. Deja, technologijų bendrovės šiam daiktui pamažu suteikia vis kitokių reikšmių - pavyzdžiui, aprūpina žiedą kūno temperatūros matavimo galimybėmis ar NFC mikroschema. Visgi iš visų įspūdingiausią žiedo konceptą užpatentavo Pietų Korėjos milžinė „Samsung” - jis ne tik gebės įkrauti jūsų išmanųjį, bet ir tam nenaudos jokio išorinio elektros šaltinio.

Naujausioje kompanijos patento paraiškoje minima, jog minėtasis žiedas, kitaip nei būtų galima pagalvoti išgirdus jo funkciją, nebus tiesiog dar viena ant piršto dėvima išorinė baterija, skirta įkrauti telefonui kritiniu atveju. Gamintojas planuoja pasielgti kur kas išmaniau ir žiede sumontuoti magnetinius diskus, kurie, vartotojui judinant rankas, judėtų įrenginio viduje ir taip generuotų energiją.

Kitaip tariant, šis žiedas taptų nedideliu energijos generatoriumi. Tačiau jei galvojote, jog tai - viskas, neskubėkite. „Samsung” taip pat užsimena, kad produktas gebės energiją generuoti ne tik dėl kinetinio žmogaus judėjimo, bet ir jo kūno šilumos. Pagaminta elektra greičiausiai bus talpinama nedidelėje žiede esančioje baterijoje.

Kita vertus, įdomiausias aspektas yra tai, kad žiede nebus jokio USB-C kištuko, apie kurį intuityviai norėtųsi pagalvoti. „Samsung” žada, jog įrenginys naudos belaidžio įkrovimo technologiją, todėl telefono bateriją bus galima įkrauti tiesiog laikant telefoną rankoje, prispaudus žiedą prie jo nugarėlės.

Tačiau kad ir kaip inovatyviai šis patentas beskambėtų, sunku užmerkti akis prieš akivaizdžius iššūkius gamintojui. Visų pirma, kyla klausimas, kiek gi tos energijos bus pagaminama naudojant šiuos palyginus nenašius šaltinius. Antra, kokio dydžio baterija tilps tokiame nedideliame daiktelyje kaip žiedas ir ar nebus taip, kad jos jis taps griozdiškas ir nepatogus dėvėti? Galų gale, kiek daug pavyks įkrauti išmanųjį, žinant, kad kraunant neefektyviu belaidžiu būdu išvaistoma nemaža dalis energijos.

Kaip ten bebūtų, patento paraiška labiau skirta užregistruoti idėjai, o ne spręsti technines problemas. Galbūt „Samsung” iš tiesų savo laboratorijose pavyko įvykdyti proveržį ir tokie žiedai po kelerių metų bus pardavinėjami šali išmaniųjų laikrodžių ir ausinių? Turbūt palaukime ir pamatysime.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas