Ieškote planšetinio kompiuterio darbui? Patarimai, kaip jį išsirinkti

Lukas Snarskis

2020-11-04, 18:30 (atnaujinta 2021-05-08, 14:26)

0 komentarų
Ieškote planšetinio kompiuterio darbui? Patarimai, kaip jį išsirinkti

Dabar lankstumas ir mobilumas darbe yra vertinamas labiau nei bet kada anksčiau. Jei kažkada neįsivaizdavome, kaip galima dirbti iš namų, esant kelyje ir panašiai, tai priverstinai koronaviruso iš ofisų išprašyti žmonės įsitikino, kad tai ne tik įmanoma, tačiau ir labai patogu. Vienintelis dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti norint dirbti iš bet kur, yra tinkamas įrenginys. Ką daryti, jei išmanusis telefonas nepakankamai efektyvus, o nešiojamasis kompiuteris per sunkus? Išeitis – planšetė. Taigi, į ką atkreipti dėmesį, jei nusprendėte įsigyti šį įrenginį darbui dalinasi „Samsung“ įrenginių ekspertė Brigita Barkauskienė.

Svarbiausias kriterijus – darbo pobūdis

Skirtingiems darbams prireiks skirtingų funkcijų ir unikalių išskirtinumų. Tad pradėjus rinktis planšetę, pirmiausia turėtumėte atsakyti sau į klausimą, kam ją naudosite. Jei esate grafikos dizaineris, ir įrenginį planuojate naudoti piešimui ir kitiems meno darbams atlikti, tai jums tikrai prireiks išmanaus rašiklio.

„Niekam ne naujiena, kad vienas iš „Samsung“ planšečių išskirtinių bruožų – išmanusis rašiklis. Neseniai pristatyti planšetiniai kompiuteriai „Galaxy Tab S7“ ir „S7+“ išsiskiria savo vizitine kortele tapusiu „S Pen“ – jo pagalba galima piešti ir užsirašinėti. Patobulinta rašiklio delsa ir plonas galiukas užtikrins visišką linijų ir linkių tikslumą“, – pasakoja ekspertė.

Jei dažnai dirbate kelyje, didžiausiais planšetės privalumais turėtų tapti funkcionalumas ir baterijos talpa. Pradėjus žvalgytis išmanaus įrenginio, turėtumėte atkreipti dėmesį į ekrano dydį – jis turėtų būti pakankamai didelis tam, kad būtų patogu juo dirbti. B. Barkauskienė sako, kad privalumu gali tapti ir pridedama klaviatūra, kuri būtų integruota dėkle – taip niekada jos nepamiršite, ir galėsite pradėti naudotis vos prireikus. Baterijos talpa turėtų būti pakankamai didelė, kad net ir intensyviai dirbant, įrenginys neišsikrautų visą dieną.

Tie žmonės, kurie darbo reikalais daug laiko praleidžia lauke, turėtų pasirinkti tokį planšetinį kompiuterį, kuris būtų pritaikytas darbui nepalankiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, jei dirbate statybų aikštelėje, esate ūkininkas, ar panašiai, tuomet prieš įsigyjant įrenginį, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jis būtų atsparus dulkėms, vandeniui, smūgiams. Taip pat pasidomėkite, iš kokios medžiagos pagamintas planšetės korpusas – puikiu pasirinkimu gali tapti aliuminis, kuris yra tvirtas, tačiau kartu ir lengvas, todėl įrenginį nešiotis bus saugu ir patogu.

Parametrai, padėsiantys padidinti darbo našumą

Nors kiekvieno naudotojo lūkesčiai iš planšetinio kompiuterio gali būti skirtingi, tačiau yra keletas bendrųjų parametrų, kurie svarbūs visiems. Vienas iš tokių – įrenginio baterija.

„Vartotojams aktualu, kad intensyviai dirbant ar žiūrint vaizdo įrašus, ji neišsikrautų visą dieną. Pavyzdžiui, „Galaxy Tab S7“ turi 8,000 mAh, o „Tab S7+“ net 10,090 mAh talpos bateriją, todėl naudojantis šiais planšetiniais kompiuteriais, vaizdo įrašus bus galima žiūrėti net iki 15 valandų“, – pasakoja ekspertė.

Taip pat ji priduria, kad šiais įrenginiais itin lengva dirbti dėl gero suderinamumo su tokiomis programomis, kaip „Word“, „PowerPoint“ ar „Excel“. Dėl „Samsung“ paskyros, šiais dokumentais itin lengva dalytis tarp įvairių įrenginių, pavyzdžiui, jei darbą pradėjote kompiuteryje, tai vėliau jį galėsite pratęsti planšetėje. Sinchronizuoti galima ir užrašus bei balso įrašus, o tai itin patogu, nes nereikia gaišti brangaus laiko perkėlinėjant dokumentus ir failus iš vieno įrenginio į kitą.

Tam, kad planšetinis kompiuteris būtų pakankamai našus ir galėtų apdoroti daug užduočių vienu metu, reikėtų atkreipti dėmesį į operatyviąją atmintį. Planšetiniai kompiuteriai, kurie turi 6 GB RAM užtikrina, kad tuo pat metu žiūrėti vaizdo įrašus ir atlikti keletą užduočių bus galima be trikdžių. Tuo tarpu, iki 128 GB siekianti vidinė atmintis pasirūpins, kad įrenginyje tilptų visos nuotraukos ir svarbūs dokumentai, o esant poreikiui, kartu su „MicroSD“ kortele, ją galima išplėsti iki 1 TB.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas