„Apple“ gali sulaukti dar vieno kirčio: JAV gali uždraustas vienas naujausių bendrovės produktų

„Apple“ gali sulaukti dar vieno kirčio: JAV gali uždraustas vienas naujausių bendrovės produktų

TopCom.lt

Nepaisant „Apple“ bandymų sumenkinti išmaniojo ieškiklio „AirTag“ šnipinėjimo galimybių aspektą, apie kurį buvo kalbama nuo anonso dienos, prietaisas Jungtinėse valstijose netrukus gali atsiduti „už įstatymo ribų“. JAV Ohajo Atstovų rūmuose buvo pateiktas įstatymo projektas, kuriuo kriminalizuojamas „AirTag“ sekiklio ir jo analogų naudojimas slaptam žmonių sekimui, praneša „AppleInsider“.

Per pirmuosius pardavimo metus prietaisas daugybę kartų tapo herojumi naujienų apie žmonių ir automobilių susekimą su vėliau sekusiomis pastarųjų vagystėmis. Jei įstatymas bus priimtas, yra tikimybė, kad šią praktiką pritaikys kitos valstijos ir netgi šalys. Juk „Apple“, matyt, neplanuoja nustoti gaminti skandalingojo ieškiklio.

airtag_pagr

Skirtingai nei konkurentai, sekiklyje „Apple" naudos ne tik „Bluetooth" sąsają, bet ir savo „UWB” ryšį, kuris komunikuos su „iPhone” esančiu „U1” lustu. Tai padidins sekimo tikslumą ir leis matyti daiktų buvimo vietą, net jei atstumas yra didesnis, nei „Bluetooth" ryšio veikimo laukas. Sekiklio veikimas yra ganėtinai paprastas – „AirTag“ palaiko kontaktą su vartotojo telefonu, kuriame nuolat fiksuojami vietovės duomenys. Ryšiui nutrūkus, ekrane pasirodo apie tai įspėjantis pranešimas, o žmogus „Find My“ programėlėje bet kada gali pasižiūrėti, kurioje vietoje buvo paliktas daiktas. Tuo metu, jei objektas pametamas kambaryje ar artimoje aplinkoje, „Precision Finding” funkcija iki jo atves garsinėmis, vibracinėmis ir ekrane rodomomis nuorodomis, panašiai lyg „Šilta-šalta“ žaidime

Nors sekiklis neturi nei GPS, nei SIM kortelės, vagystės ar daikto pametimo kitame miesto gale atveju, jo lokaciją padės nustatyti kitiems vartotojams priklausantys arti esantys „Apple” prietais, kurie taip pat turi „U1" lustą. Žinoma, visas šio įrenginio sekimas yra visiškai apsaugotas ir privatus.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas