Artėjama prie elektromobilių rinkos revoliucijos? Kinijos bendrovė spartina naujos kartos baterijų kūrimą, demonstruojama įspūdinga pažanga

Lina Snarskienė

2024-11-09, 09:00

0 komentarų

Elektrinės transporto priemonės galėtų būti transporto ateitimi, tačiau pirmiausia, reikėtų ženkliai pagerinti baterijų ilgaamžiškumą, norint teigti, kad tokie modeliai būtų patvaresni nei vidaus degimo varikliais aprūpinti automobiliai.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Artėjama prie elektromobilių rinkos revoliucijos? Kinijos bendrovė spartina naujos kartos baterijų kūrimą, demonstruojama įspūdinga pažanga

Nauji pranešimai patvirtina, kad CATL pradėjo bandomąjį savo naujų kietojo kūno baterijų gamybos etapą. Kietakūniai akumuliatoriai, palyginti su įprastais ličio jonų akumuliatoriais, turi keletą privalumų. Jie žada didesnį energijos tankį, geresnę saugą ir trumpesnį įkrovimo laiką. Tai gali reikšti ilgesnį važiavimo nuotolį, trumpesnį įkrovimo laiką ir net geresnes elektromobilių eksploatacines savybes.

CATL visiškai kietojo kūno akumuliatorių technologija gali užtikrinti iki 500 Wh/kg energijos tankį, o tai yra didelis patobulinimas, palyginti su dabartiniais ličio jonų akumuliatoriais, kurių energijos tankis paprastai yra apie 300 – 350 Wh/kg.

Nors ši technologija dar tik pradedama kurti, CATL pažanga yra įspūdinga. Pranešama, kad bendrovė pagamino 20 Ah (18 kWh, esant 800 V įtampai) bandomųjų elementų ir dabar daugiausia dėmesio skiria gamybos procesui tobulinti.

Nepaisant daug žadančios pažangos, vis dar lieka daug iššūkių. Naujausi pranešimai rodo, kad vis dar reikia tobulinti įkrovimo greitį ir ciklo trukmę, t. y. kiek kartų akumuliatorių galima įkrauti ir iškrauti, kol jo savybės nesumažėja. CATL įsitikinusi, kad jai pavyks įveikti šias kliūtis ir netolimoje ateityje pateikti rinkai kietakūnius akumuliatorius. CATL vyriausiasis mokslininkas Wu Kai anksčiau paskelbė, kad bendrovė siekia iki 2027 metų gaminti nedidelius kietojo kūno elektromobilių akumuliatorių kiekius.

CATL nėra vienintelė, siekianti sukurti kietojo kūno akumuliatorius. Į šią perspektyvią technologiją daug investuoja ir „Toyota“, „Mercedes – Benz“ bei „Stellantis“. Atrodo, kad „Nio“ lenkia konkurentus, o kinų „Penghui Energy“ pasiekė masinės gamybos proveržį. GWM jau pagamino bandomuosius celių elementus, o „QuantumScape“ taip pat yra pažengusi kūrimo stadijoje. Lenktynės iš tiesų tęsiasi, kad kietakūniai akumuliatoriai būtų pateikti masinei rinkai.

Kietakūnių akumuliatorių technologijos pažanga gali turėti didelę įtaką elektrinių transporto priemonių ateičiai. Kadangi ši technologija dominuoja pasaulinėje elektromobilių akumuliatorių rinkoje, jai pasiekus masinės gamybos lygį, galima tikėtis labai greito jos paplitimo daugelyje rinkų. Iš pradžių ši technologija bus brangi, tačiau per kelerius metus jos kaina sumažės iki dabartinio ličio jonų akumuliatorių lygio, ir tuomet nerimas dėl ridos tikrai taps praeitimi.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas