Technologijos

„BaltCap” investavo į saulės elektrinės projektą Latvijoje

Didžiausios Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“, energetikos grupės „AJ Power“ ir alternatyvaus investavimo fondų valdytojo „AJP Capital“ bendra įmonė „PV Power Ltd“ užbaigė 4,6 mln. eurų vertės saulės elektrinės projektą Latvijoje.

„BaltCap” investavo į saulės elektrinės projektą Latvijoje

Instaliuota elektrinės galia – 6,5 MW, ji per metus pagamins daugiau nei 6000 MWh žaliosios elektros energijos. Saulės elektrinės pagamintą elektros energiją naudos pirmaujanti statybinių medžiagų gamintoja Latvijoje „Schwenk Latvija“, pasirašiusi ilgalaikę žaliosios energijos tiekimo fiksuota kaina sutartį. Tai yra didžiausios vertės ilgalaikė žaliosios energijos tiekimo sutartis, kurią juridinis asmuo pasirašė Latvijoje.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Pirkdama žaliąją elektrą iš naujai atidarytos saulės elektrinės, SCHWENK Latvia prisideda prie klimato tikslų siekimo ir prognozuojamų elektros sąnaudų ilgalaikėje perspektyvoje. Naudodama saulės elektrinėje pagamintą elektros energiją. „Schwenk Latvija“ per metus daugiau nei 1600 tonų sumažins anglies dvideginio emisiją. Saulės elektrinė užima daugiau nei 10 hektarų bendrą plotą, joje yra 11 520 saulės baterijų, kurių bendra galia siekia 6,5 MW.

Matīss Paegle, „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris: „Per mažiau nei 1,5 metų nuo bendros įmonės įkūrimo atidarome pirmąją veikiančią fotovoltinę elektrinę Brocēnų mieste. Dar keturi projektai, kurių bendra galia sieks 4,7 MW šiuo metu statomi įvairiuose Latvijos miestuose. Visi projektai skirti gamybos įmonėms, kurios galės naudotis žaliąja energija prognozuojamomis ilgalaikėmis kainomis. Skirtingai nuo daugelio dar tik planuojamų didelės apimties projektų, šis yra visiškai veikiantis modelis, leidžiantis verslui stabilizuoti savo elektros energijos sąnaudas be didelių investicijų į ilgalaikį turtą, o tai naudinga tiek įmonėms, tiek netiesiogiai piliečiams, kurie gali mėgautis pigesnėmis ir ekologiškesnėmis prekėmis ir paslaugomis.“

Robertas Samtiņšas, „AJ Power“ generalinis direktorius: „Brocėnų saulės elektrinės projektas yra didžiausias iki šiol „AJ Power“ įgyvendintas projektas, sakyčiau, pavyzdinis modelis, pritaikytas įmonėms su kuriomis sutartį pasirašome dar prieš pradedant statybas. Tai rodo ir pasitikėjimą „AJ Power“ komandos patirtimi, ir aiškią, tvarią įmonės plėtros viziją. Esu įsitikinęs, kad „Schwenk Latvija“ pavyzdys paskatins vis daugiau įmonių“.

„Atsinaujinančios energijos naudojimas yra dar vienas žingsnis link klimato neutralumo cemento gamyboje ir mūsų indėlis mažinant bendrą šalies CO2 pėdsaką“, – sako Evita Goša, „Schwenk Latvija“ valdybos narė, aplinkos ir teisės reikalų direktorė. "Brocėnų cemento gamykla jau dabar yra viena draugiškiausių aplinkai Europoje ir nuolat investuodami žengiame neutralaus poveikio aplinkai link. Šis saulės parkas suteiks apie 4,5% mūsų metinės elektros suvartojimo. Atsižvelgiant į tai, kad cemento gamykla yra viena iš didžiausių elektros vartotojų Latvijoje, tai sudaro nemažą elektros energijos kiekį ir prilygsta kelių tūkstančių namų ūkių metiniam suvartojimui.

Bendra investicija į Brocėnų saulės elektrinės projektą siekia 4,6 mln. Eur, iš kurių 3,55 mln. Eur – SEB banko paskola, 850 000 Eur investavo „BaltCap Infrastructure Fund“, 200 000 Eur – „PV Power Ltd.“

„PV Power“ yra dviejų fondų „Solar Core Plus“ ir „BaltCap“ bei energetikos grupės „AJ Power“ bendra įmonė, įsteigta siekiant plėtoti saulės energijos gamybą Latvijoje. „Solar Core Plus“ yra alternatyvaus investavimo fondų valdytojo „AJP Capital“ įsteigtas fondas. Fondas įkurtas 2022 metais, pritraukiant Latvijos investuotojų kapitalą, siekiant investuoti į žiedinės ekonomikos segmentą, įskaitant reikšmingus atsinaujinančios energijos gamybos projektus.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas