Technologijos

„Bitė“ fiksuoja naują Lietuvos rekordą: naujausiomis technologijomis naudojasi įspūdingas skaičius lietuvių

Lietuvoje pasiektas neįprastas rekordas – jau daugiau kaip pusė milijono vartotojų naudojasi naujomis daiktų interneto technologijomis.

„Bitė“ fiksuoja naują Lietuvos rekordą: naujausiomis technologijomis naudojasi įspūdingas skaičius lietuvių

Didžiąją dalį jų sudaro logistikos įmonės ir gyventojai, besinaudojantys išmaniais elektros energijos ir vandens apskaitos skaitikliais, kuriuose įjungtas naujos kartos interneto ryšys.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Su naujomis daiktų interneto technologijomis įžengėme į naują skaitmeninių paslaugų erą, kai daugybe kasdieniškų paslaugų galime naudotis efektyviau ir lengviau. Pavyzdžiui, vartotojams nebereikia ranka nurašinėti elektros skaitiklių, logistikos įmonės gali aktyviai valdyti, stebėti ir optimizuoti savo veiklos procesus“,– sako Gintas Butėnas, „Bitės“ generalinis direktorius.

Iš pusės milijono daiktų interneto vartotojų didžiąją dalį sudaro logistikos įmonės bei žmonės, besinaudojantys išmaniais elektros energijos ir vandens matavimo prietaisais.

„Bitė Lietuva“ pirmoji ir vienintelė daiktų interneto technologijomis padengė visą Lietuvos teritoriją.

Ryšys – net ir sudėtingomis sąlygomis

G. Butėno teigimu, „Bitė“ vystydama didžiausią išmaniųjų elektros skaitiklių projektą regione ir prisidėdama prie pirmojo išmaniojo vandentiekio vystymo, viena pirmųjų regione paleido daiktų interneto technologijas – NB-IoT ir LTE CAT-M.

„Pirmieji Lietuvoje pristatėme realų komercinį daiktų interneto (angl. NB-IoT, narrowband internet of things) sprendimą. Šis siaurajuostis daiktų internetas leidžia greičiau fiksuoti gedimus, taupyti pinigus ir didinti efektyvumą“, – pasakoja „Bitės“ generalinis direktorius.

Kadangi išmanieji skaitikliai gali būti įrengti giliuose šuliniuose, po vandeniu, kur juos pasiekti internetui yra itin sudėtinga, būtent todėl šiam sprendimui pasirinkta diegti tokias pažangias daiktų interneto technologijas, kurios ryšį užtikrina net ir labai sudėtingomis sąlygomis. Pavyzdžiui, įprastos kasdien žmonių naudojamos ryšio technologijos tokiomis sąlygomis paprasčiausiai neveikia.

Naujos technologijos pakeis 2G ir 3G ryšį

„Bitės“ vadovas teigia, kad naujosios LTE CAT-M ir NB-IoT technologijos kartu su esančiomis 4G ir 5G ryšio technologijomis ilgainiui pakeis pasenusias technologijas visuose įrenginiuose, iki šiol palaikiusiuose 2G ir 3G ryšį.

„2G ryšys iki šiol vis dar naudojamas tokiuose įrenginiuose, kurių veikimui greitas ir pažangus interneto ryšys nereikalingas: liftuose, kiemo vartuose, apsaugos signalizacijų sistemose. Ketiname šiuose įrenginiuose įdiegti naująją technologiją, o 2G ryšį palaipsniui išjungti, laisvus radijo dažnius panaudojant pažangaus, naujos kartos 5G ryšio vystymui. Šitaip savo klientams užtikrinsime dar geresnę paslaugų kokybę“, – teigia G. Butėnas.

Visą Lietuvą padengusios naujos kartos daiktų interneto technologijos taip pat sumažina tinklo gedimų riziką, energijos sąnaudas bei užtikrina dar pažangesnį duomenų saugumą – šitaip įrenginiai apsaugomi nuo kibernetinių atakų ir duomenų nutekinimo.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Temos

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas