Bitkoino vertė šiemet stipriai krito: kas laukia toliau?

TV3.LT

2021-06-08, 13:05 (atnaujinta 2021-06-09, 12:38)

3 komentarai (-ų)
Bitkoino vertė šiemet stipriai krito: kas laukia toliau?

Pastaruoju metu bitkoino vertė buvo smarkiai kritusi, kai reguliavimo institucijos Kinijoje pranešė apie mokėjimo kriptovaliutomis sugriežtinimą. Dabar ji pamažu atsitiesia, tačiau, kas laukia toliau?

Bitkoino vertė buvo nukritusi žemiau 40 000 JAV dolerių, o kitos pagrindinės kriptovaliutos, tokios kaip Ethereum (Ether), Cardano (ADA) ir Dogecoin, patyrė didelių nuostolių.

Kinijos Liaudies banko „WeChat“ išplatintame bendrame pareiškime bankininkystės ir interneto pramonės įstaigos teigė, kad bankai ir internetiniai mokėjimo kanalai neturėtų priimti kriptovaliutų kaip mokėjimo ar siūlyti su jomis susijusias paslaugas. Tai nereiškia, kad asmenims buvo uždrausta turėti bitkoinus ar kitas kriptovaliutas. Tačiau žmonėms bus sunkiau pirkti kriptovaliutas naudojant įvairius mokėjimo kanalus.

„Kriptovaliutos kaina išaugo ir smuko, ir spekuliacijos dėl kriptovaliutų prekybos atgijo, o tai rimtai pažeidė žmonių turto saugumą ir sutrikdė įprastą ekonominę ir finansinę tvarką“, – tada buvo sakoma pranešime.

Pranešime priduriama, kad kriptovaliutos „neturi realios vertės palaikymo, o kainomis yra labai lengva manipuliuoti“.

Kai kurios antraštės ir komentatoriai teigė, kad šis pranešimas yra naujas kriptovaliutos draudimas. Tačiau atrodo, kad tai labiau yra naujas įspėjimas, patvirtinantis ankstesnį kriptovaliutų reguliavimą, kurį Kinija įvedė pastaraisiais metais.

Naujas pranešimas yra tik dar vienas Kinijos žingsnis link bandymo kontroliuoti kriptovaliutą. Kaip „Twitter“ pranešė Honkongo bitkoinų asociacija: „Tie, kurie neseniai prisijungė prie #Bitcoin (#Bitkoino), žinokit, kad Kinijos Liaudies bankas bent kartą per bulių rinkos ciklą uždraudžia bitkoiną.“

Šis žingsnis įvykdomas, kai daugelis šalių bando susidoroti su augančiu ir nepastoviu nauju kriptovaliutų pasauliu, kuris grasina išjudinti pasaulinę finansų sistemą ir pakenkti nacionalinių nekonvertuojamų popierinių pinigų valiutų stiprumui.

Daugybė kitų šalių, pavyzdžiui Indija, Iranas, Tailandas ir Turkija, įvedė kriptovaliutos reguliavimus arba griežtai atkalbėjo savo piliečius nuo naudojimosi ja.

Kinijos vyriausybė keliuose didžiuosiuose šalies miestuose šiuo metu išbando savo nacionalinę skaitmeninę valiutą – elektroninį Kinijos juanį arba eCNY. Daugelis kitų šalių, įskaitant JK ir JAV, taip pat pradėjo kurti ir eksperimentuoti su savo centrinio banko skaitmenine valiuta (CBDC). Kaip ir kriptovaliutos, CBDC bando sukurti skaitmeninius pinigus, kurie galėtų judėti greičiau ir padaryti internetinius finansinius įrankius labiau prieinamus. Skirtingai nuo kriptovaliutų, CBDC nebus decentralizuoti, ir centriniai bankai išlaikys tam tikrą jų kontrolę.

3 komentarų

Pi network pakvietimas: Buriak777

Toliau laukia pi network. 30000000 telefonu visame pasaulyje ir naujas alhoritmas pries maineriu vaizdo kortas. Bus naujos kartos kriptovaliuta

Čiubaka

su rageliais mainins? Nors esu girdėjęs, kad ir ant Atari konsolės ir ant GameBoy galima mainint, bet...

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

2 komentarai (-ų)

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

2 komentarų

Lankytojas

Reziumė, neberinkite tų pasikartojančių veidų, kurie ištisus dešimtmečius suolus trina. Nerinkite tų, kurie išsineša po 140 skėčių ar po puse tonos kavos iš sandėlio, net be jokios sąžinės graužaties toliau lenda į ekranus. Neberinkite tų, kurie išgarsėjo per akciją "Skaidrinam", gal tik tada nebebus visokių nesamoningų priimtų nutarimų. Absurdo lygis pasiekęs visišką piką, toliau jau niekur...

Skaitytojas

Ponia Gedviliene tegul dar pagalvoja apie pakeitimų dėl nuomos kompensacijos, kuria atemė nuo ubagų ir invalidų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas