Technologijos

Dar vienas smūgis iškastinio kuro naudojimui: paviešintas itin aštrus pasisakymas, kalbama apie žmonijos katastrofą

Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius António Guterres sakė, kad šalys turi palaipsniui atsisakyti anglies, naftos ir dujų deginimo. Jis pridūrė, kad dėl dabartinės politikos vidutinė temperatūra iki šio amžiaus pabaigos bus 2,8 laipsnio aukštesnė nei prieš industrializaciją, o tai yra beveik dvigubai daugiau nei JT tikslas – 1,5 laipsnio.

Dar vienas smūgis iškastinio kuro naudojimui: paviešintas itin aštrus pasisakymas, kalbama apie žmonijos katastrofą

„Tai reiškia katastrofą. Tačiau kolektyvinis atsakas tebėra apgailėtinas. Žengiame katastrofos link plačiai atmerktomis akimis, o pernelyg daug žmonių tikisi, kad viskas priklausys nuo pageidavimų, neįrodytų technologijų ir stebuklingų sprendimų. Laikas atsibusti ir imtis veiksmų“, – sakė generalinis sekretorius.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Praėjusiais metais naftos ir dujų pramonė gavo rekordines 4 trilijonų JAV dolerių grynąsias pajamas“, – sakė A. Guterres po susitikimo su pilietinės visuomenės grupėmis. „Tačiau iš kiekvieno dolerio, išleisto naftos ir dujų gręžimui ir žvalgybai, tik 4 centai buvo skirti švariai energijai ir anglies dioksido surinkimui“.

Guterres sakė, kad pramonė turi pateikti patikimą planą, kaip pereiti prie švarios energijos ir „atsisakyti produkto, nesuderinamo su žmonijos išlikimu“. Didžiausias žingsnis būtų didžiulį iškastinio kuro bendrovių pelną investuoti į atsinaujinančiąją energiją. Jis taip pat paragino finansų institucijas nutraukti iškastinio kuro projektų finansavimą ir paragino tuos, kurie jau finansuoja, toliau elgtis teisingai.

„Šalys gerokai atsilieka nuo klimato kaitos pažadų ir įsipareigojimų vykdymo. Matau ambicijų stoką. Pasitikėjimo trūkumą. Trūksta paramos. Trūksta bendradarbiavimo. Ir daug problemų, susijusių su aiškumu ir patikimumu“.

Pastaruoju metu iškastinio kuro bendrovės pateikė vieną pasiūlymą, kad jos galėtų ir toliau iš Žemės išgauti naftą ir dujas, jei iš šio proceso pašalintų šiltnamio efektą sukeliančias dujas. Tačiau ekspertai teigia, kad šis planas būtų pernelyg sudėtingas ir brangus. „Problema yra ne tik iškastinio kuro deginimas“, – sakė A. Guterres.

Dėl kylančios pasaulinės temperatūros šiais metais pateikta daugiau pasiūlymų, kaip spręsti klimato kaitos problemą. Sausį mokslininkai pasiūlė sukurti skydą aplink Žemę, iš Mėnulio iškastas dulkes į kosmosą iššaunant bėginiu šautuvu (Rail Gun). Taip būtų galima sumažinti Saulės šviesą iki 2 %, arba maždaug šešiomis dienomis per metus, ir taip sumažinti Žemės temperatūrą.

Tarp kitų naujausių idėjų – temperatūros reguliavimo metodas, kai šiluma kaupiama ir keičiama naudojant požeminį vandenį, ir technologija, skirta anglies dioksidui surinkti naudojant vandenynų vandenį.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas