Dar vienas smūgis Rusijai nuo Europos Komisijos: stabdomas bendradarbiavimas mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje

Dar vienas smūgis Rusijai nuo Europos Komisijos: stabdomas bendradarbiavimas mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje

Pranešimas spaudai

Po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą Europos Komisija, reikšdama solidarumą su Ukrainos žmonėmis, nusprendė sustabdyti bendradarbiavimą su Rusijos subjektais mokslinių tyrimų, mokslo ir inovacijų srityse.

Europos Komisija nesudarys jokių naujų sutarčių ar naujų susitarimų su Rusijos organizacijomis pagal programą „Europos horizontas“. Be to, Europos Komisija stabdo bet kokius mokėjimus Rusijos subjektams pagal galiojančias sutartis. Peržiūrimi visi vykdomi projektai, kuriuose dalyvauja Rusijos mokslinių tyrimų organizacijos, – tiek pagal programą „Europos horizontas“, tiek pagal ankstesnę ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“.

close-up-scientist-writing-tablet-while-team-biologists-doing-biological-researches-microscope-backgorund-late-night

Už prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusią Europą atsakinga vykdomoji Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoja Margrethe Vestager sakė: „ES bendradarbiavimas mokslinių tyrimų srityje grindžiamas pagarba laisvėms ir teisėms, kurios yra kompetencijos ir inovacijų pagrindas. Siaubinga Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą yra išpuolis prieš tas pačias vertybes. Todėl atėjo laikas nutraukti mūsų bendradarbiavimą su Rusija mokslinių tyrimų srityje.“

Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel sakė: „Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą yra išpuolis prieš laisvę, demokratiją ir apsisprendimą, kuriais grindžiama kultūros raiška, akademinė ir mokslinė laisvė bei mokslinis bendradarbiavimas. Todėl nusprendėme nedalyvauti tolesniuose bendradarbiavimo su Rusijos subjektais mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje projektuose. Kartu esame pasiryžę užtikrinti tolesnį sėkmingą Ukrainos dalyvavimą „Europos horizontas“ ir Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymo programose. Ukrainos mokslininkai ir tyrėjai jau 20 metų yra pagrindiniai mūsų ES mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrųjų programų dalyviai bei rodo kompetenciją ir lyderystę inovacijų srityje. Siekdami užtikrinti, kad reikalavimus atitinkantys paramos gavėjai iš Ukrainos galėtų gauti finansavimą pagal ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programas, ėmėmės administracinių veiksmų.“

Šiuo metu vertinama padėtis Baltarusijoje.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas