Technologijos

Daugeliui lietuvių vertėtų paskubėti: liko mažiau nei mėnuo pateikti paraiškas investicinei paramai saulės ir vėjo elektrinėms sausumoje gauti

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) ragina atsinaujinančių išteklių energijos bendrijas, piliečių energetikos bendrijas, labai mažas ir mažas įmones bei ūkininkus suskubti pateikti paraiškas investicinei paramai saulės ir vėjo elektrinių įrengimui sausumoje gauti, nes liko tik mėnuo iki jų pateikimo termino pabaigos.

Daugeliui lietuvių vertėtų paskubėti: liko mažiau nei mėnuo pateikti paraiškas investicinei paramai saulės ir vėjo elektrinėms sausumoje gauti

Primename, kad paraiškas finansavimui gauti pagal paskelbtą kvietimą teikti paraiškas saulės elektrinėms sausumoje įsirengti galima teikti iki 2023 m. rugpjūčio 22 d. 17.00 val. (užpildant elektronines formas), o pagal paskelbtą kvietimą teikti paraiškas vėjo elektrinėms sausumoje įsirengti – iki 2023 m. rugpjūčio 29 d. 17.00 val. (užpildant elektronines formas).

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Šios finansavimo priemonės orientuotos į smulkaus verslo poreikį savo reikmėms pasigaminti elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių, turint galimybę parduoti iki 50 proc. pasigamintos energijos. Tai puiki proga užsitikrinti savo ar savo ūkio poreikiams pigesnę elektros energiją ateičiai jau dabar“, – pabrėžia LEA l. e. p. direktorė Agnė Bagočiutė.

Paraiškas gali teikti ne trumpiau nei vienerius metus veiklą vykdančios labai mažos ir mažos įmonės (bei tokių įmonių statusą atitinkantys ūkininkai), atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės įmonės ir (arba) savivaldybių valdomos įmonės, ir piliečių energetikos bendrijos.

Juridinius ir fizinius asmenis, norinčius kurti bendrijas kviečiame susipažinti su LEA svetainėje pateiktomis rekomendacijomis dėl atsinaujinančių išteklių energijos bendrijų veiklos sąlygų.

Pagal paskelbtus kvietimus pareiškėjai gali įsirengti iki 500 kW įrengtosios galios saulės ir iki 3 MW įrengtosios galios vėjo elektrines. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį, kad finansuojami tik elektros gamintojų projektai, t. y. tų pareiškėjų, kuriems elektros tinklų operatoriaus (ESO) išduotos elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygos skirtos gamintojui. Norint gauti finansavimą, sąlygos, išduotos gaminančiam vartotojui, šiuo atveju yra netinkamos.

LEA, siekdama pareiškėjams detaliai pristatyti kvietimų teikti paraiškas saulės ir vėjo elektrinėms įsirengti sąlygas, rengė nuotolinius mokymus. Mokymų medžiagą (pranešimo skaidres ir mokymų video įrašą), skirtą kvietimo teikti paraiškas saulės elektrinėms įsirengti sąlygoms pristatyti (paaiškinti) galima rasti čia, o kvietimo teikti paraiškas vėjo elektrinėms įsirengti sąlygoms pristatyti (paaiškinti) – čia.

Detali informacija apie paraiškų teikimą, reikiamus pateikti dokumentus, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus skelbiami LEA svetainėje www.ena.lt skiltyje „Kvietimai teikti paraiškas“ ir svetainėje www.esinvesticijos.lt.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas