Technologijos

Elektros kaina padidėjo, tačiau kai kurie tiekėjai jas vis tiek sumažino: sužinokite, kuris elektros tiekėjas kainas mažino labiausiai

Vertinant pirmąsias dvi gegužės savaites, vidutinė elektros mėnesio kaina Nord Pool biržoje padidėjo, palyginti su rekordiškai maža balandžio kaina, tačiau ji vis dar yra mažesnė už šių metų sausio–kovo mėnesių vidutinę kainą.

Elektros kaina padidėjo, tačiau kai kurie tiekėjai jas vis tiek sumažino: sužinokite, kuris elektros tiekėjas kainas mažino labiausiai

Vidutinė elektros energijos kaina biržoje gegužės 1–16 d. siekė 0,082 Eur/kWh be PVM, t. y. buvo 22 proc. didesnė už vidutinę balandžio mėnesio kainą.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Kaip jau skelbė Lietuvos energetikos agentūra, balandį vidutinė didmeninė elektros energijos mėnesio kaina Nord Pool biržoje siekė 0,067 Eur/kWh be PVM ir buvo 24 proc. mažesnė už vidutinę kovo mėnesio biržos kainą, kuri sudarė 0,089 Eur/kWh be PVM.

Kaip žinoma, nepriklausomi elektros tiekėjai galės vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas, mažindami brangių fiksuotų planų kainas vartotojams, įsigaliojus Lietuvos Respublikos Elektros energetikos įstatymo pakeitimams. Šie Lietuvos Seimo priimti sprendimai ir elektros biržos kainos daro įtaką nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų fiksuotų planų kainoms.

Šiuo metu, palyginti su ankstesne savaite, planų su fiksuota elektros energijas kaina tarifus pakeitė du nepriklausomi teikėjai: „Ignitis“ kainas sumažino 1 proc., o „Elektrum Lietuva“ kainas vartotojams koregavo labai nežymiai (mažiau kaip 0,5 proc.). „Enefit“ elektros kainų vartotojams nekeitė.

Visų trijų tiekėjų siūlomos fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,18–0,34 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,25–0,33 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Planų su fiksuota elektros energijos kaina (24 mėn. ir 36 mėn.) 1 kWh vidutinė kaina siekia 0,267 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,276 Eur/kWh (viena laiko zona).

Nuo šių metų pradžios nepriklausomų elektros energijos tiekėjų 24–36 mėn. fiksuotos kainos planų 1 kWh kaina jau sumažėjo 12–41 procentų. „Ignitis“ šiais metais kainas sumažino vidutiniškai 0,17 Eur/kWh, „Elektrum Lietuva“ – 0,12 Eur/kWh.

Šiuo metu 12 mėn. ir 36 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo po vieną tiekėją (atitinkamai – „Ignitis“ ir Elektrum Lietuva“), 6 mėn. ir 24 – po du tiekėjus (atitinkamai – „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ bei „Ignitis“ ir „Enefit“).

Primename, kad garantinio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) nuo gegužės 1-osios yra 0,169 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,181 Eur/kWh bei 0,141 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai apie 15 proc. mažiau už garantinio tiekimo kainą balandžio mėnesį.

Nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymai atnaujinami ir pateikiami apskaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą. Kainos nurodomos be valstybės taikomų kompensacijų. Ši informacija yra skirta vartotojų informavimui. Ji neskirta nepriklausomų elektros tiekėjų vertinimui, jų pasiūlymų reklamai.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas