Technologijos

Elektros kainos ir vėl išaugo, tačiau ne viskas taip blogai: paaiškėjo kainų skirtumas tarp šių metų birželio ir 2022 metų

Nors birželį elektra Nord Pool biržoje brangsta, bet vidutinė mėnesio 1 kWh kaina yra mažiausia, palyginti su laikotarpiu nuo 2021-ųjų rugsėjo iki 2023-iųjų kovo, ir siekia 0,10 Eur/kWh be PVM. Mažesnės vidutinės kainos buvo tik šiemet kovo–gegužės mėnesiais, kai sudarė 0,07–0,09 Eur/kWh be PVM.

Elektros kainos ir vėl išaugo, tačiau ne viskas taip blogai: paaiškėjo kainų skirtumas tarp šių metų birželio ir 2022 metų

Birželio 1–27 d. vidutinė elektros kaina padidėjo 24 proc., palyginti su gegužės vidutine mėnesio kaina biržoje, kai ji siekė 0,078 Eur/kWh be PVM, ir šiuo metu yra 0,097 Eur/kWh. Toks elektros kainų padidėjimas birželį, palyginti su kovo–gegužės kainomis atitinka daugiametes kainų kitimo tendencijas.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Šią savaitę, palyginti su ankstesne, nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų planų su 24 mėn. fiksuota elektros energijos kaina tarifai pasikeitė taip: „Ignitis“ juos sumažino 1 proc. ribose, o „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ kainų nekeitė.

12 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai pasikeitė mažiau: „Ignitis“ apie 1 proc. sumažino tik dviejų laiko zonų naktinį tarifą, o „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ kainų nekeitė.

Šiuo metu 6 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo du tiekėjai („Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“), 12 mėn. ir 24 mėn. kainos fiksavimo planus – visi trys tiekėjai. Tiekėjų siūlomos 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,18–0,34 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,25–0,33 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Planų su 12 mėn. elektros energijos kainos fiksavimu tarifai yra 0,17–0,31 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,24–0,30 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Planų su 24 mėn. fiksuota elektros energijos kaina 1 kWh vidutinė kaina siekia 0,262 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,273 Eur/kWh (viena laiko zona), o 12 mėn. kainos fiksavimo planų vidutinė elektros energijos kaina – atitinkamai 0,250 Eur/kWh ir 0,261 Eur/kWh.

Nepriklausomi elektros tiekėjai galės vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas, mažindami brangių fiksuotų planų kainas vartotojams, nuo birželio 1 d. įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams.

Vartotojams, kurie dar nėra peržiūrėję savo sutarčių su anksčiau užfiksuotais aukštais tarifais, vis dar yra palankus laikas rinktis šiuo metu siūlomus mažesnius tarifus, o tiems, kurie dabar yra garantiniame tiekime, pasirinkti nepriklausomus tiekėjus.

Primename, kad garantinio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) nuo birželio 1-osios yra 0,184 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,196 Eur/kWh bei 0,156 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai apie 8–11 proc. daugiau už garantinio tiekimo kainą gegužės mėnesį.

Nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymai atnaujinami ir pateikiami apskaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą. Kainos nurodomos be valstybės taikomų kompensacijų. Ši informacija yra skirta vartotojų informavimui. Ji neskirta nepriklausomų elektros tiekėjų vertinimui, jų pasiūlymų reklamai.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas