Technologijos

Elektros sąskaitos yra didesnės ne tikėjotės? Ekspertai atskleidžia, kas gali padėti nustatyti didžiausius elektros „vagis“ jūsų namuose

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sėkmingai diegia išmaniuosius elektros energijos skaitiklius – tokius jau turi daugiau nei 430 tūkst. elektros vartotojų visoje Lietuvoje.

Elektros sąskaitos yra didesnės ne tikėjotės? Ekspertai atskleidžia, kas gali padėti nustatyti didžiausius elektros „vagis“ jūsų namuose

Turėdami galimybę kasdien sekti savo vartojimo duomenis, gyventojai pastebi, kad jų namai „vartoja“ elektros energiją, net kai šeimininkai išvykę. 

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

ESO Išmaniosios apskaitos valdymo departamento vadovė Aurelija Židickytė-Orvydė tuo nesistebi, nes šiuolaikiniai namai pilni įvairiausių įrenginių, kurie elektros energiją naudoja nuolat – net ir tada, kai mums atrodo, kad jie neveikia. Tad svarbu duomenis sekti bei žinoti, kaip galima mažinti suvartojimą.

„Žinoma, kad visų mūsų namuose yra ne vienas prietaisas, kuris siurbia kilovatvalandes mums net nenutuokiant apie tai. Anksčiau tą pastebėti buvo sunku, tačiau analizuojant išmaniuosiuose skaitikliuose fiksuojamus rodmenis, galima pamatyti, ne tik, kiek suvartojama elektros energijos, bet ir kada. Tokia detali informacija leidžia mūsų klientams sumažinti sąnaudas ir sutaupyti“, – teigia Aurelija Židickytė-Orvydė. 

Pasak jos, nauji skaitikliai skiriasi nuo senesnių tuo, kad jie parodo suvartotos energijos kiekį 15 minučių tikslumu, tad nesunkiai galima atsekti, kada ir kaip dažnai įsijungia daug energijos vartojantys prietaisai. ESO ekspertė pataria atkreipti dėmesį, kiek elektros energijos namai sunaudoja naktį arba šeimininkams išvykus. 

„Didžiausi energijos „vagys“ mūsų namuose yra pastoviai veikiantys įrenginiai, tokie kaip šaldytuvas, šildymo/šaldymo sistema. Taip pat elektrą vartoja nenaudojami, bet į elektros lizdą įjungti įrenginiai: buitinė technika ir kita elektronika“, – pabrėžia ESO Išmaniosios apskaitos valdymo departamento vadovė. 

ESO inžinieriai, kurie vyksta pagal gyventojų iškvietimus tikrinti neva neteisingai veikiančio skaitiklio, dažnai nustato, kad būna sugedęs, pavyzdžiui, tūrinis vandens šildytuvas (boileris), kuris nepertraukiamai šildo vandenį. Didelės energijos sąnaudos patiriamos ir tuomet, kai dėl kokių nors priežasčių nuolat veikia oro šaldytuvas, kuris taip stipriai šaldo, kad susidaro šerkšnas. 

Jeigu gedimų nėra, tuomet išmaniųjų skaitiklių dėka surinkta informacija padeda susidaryti detalų vartojimo profilį, surasti namuose pasislėpusius elektros „vagis“. ESO atliktas tyrimas parodė, kad su išmaniųjų elektros energijos skaitiklių pateiktų duomenų pagalba elektros sąnaudas galima sumažinti net 6 procentais.

„Pavyzdžiui, šaldytuvas yra pastoviai veikiantis įrenginys, bet jei vartotojai tinkamai jį prižiūrės ir pakoreguos esamą temperatūrą į vienu laipsniu aukštesnę, pavyzdžiui, nuo -3 °C iki -2 °C, jis suvartos 6 proc. mažiau elektros energijos. Tuo tarpu, nenaudojamą elektroniką ir buitinę techniką galima tiesiog išjungti iš elektros tinklo“, – teigia ESO ekspertė. 

Ji taip pat akcentuoja, kad sutaupyti galima ir mažinant šildymo/šaldymo sistemos temperatūrą. Yra paskaičiuota, kad vos vienu laipsniu sumažinus temperatūrą sutaupyti galima apie 5 proc. energijos bei patenkinti visas higienos normas patalpose. Dar vienas praktinis patarimas – nustatyti žemesnę temperatūrą namuose nakčiai arba išvykstant ilgesniam laikui.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas