Elektros tiekėjai įgavo dar daugiau galios: pritartą pakeitimams, kurie patiks ir už elektrą mokantiems lietuviams

Seimas po svarstymo pritarė Elektros energetikos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nepriklausomam tiekėjui suteikti teisę vienašališkai mažinti elektros energijos tiekimo kainą buitiniams vartotojams.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Elektros tiekėjai įgavo dar daugiau galios: pritartą pakeitimams, kurie patiks ir už elektrą mokantiems lietuviams

Apie šį ketinimą buitiniai vartotojai būtų informuojami raštu ar elektroninių ryšių priemonėmis.

„Tokiu būdu vartotojams nereikėtų imtis papildomų veiksmų tam, kad nepriklausomas elektros tiekėjas sutartyje galėtų nustatyti mažesnę elektros energijos tiekimo kainą, o nepriklausomiems tiekėjams reikėtų naudoti mažiau administracinių ir finansinių resursų raginant vartotojus pasikeisti elektros tiekimo sutartis“, − tvirtinama projekto aiškinamajame rašte.

Kaip aiškinamajame rašte pažymi pasiūlymo iniciatorius Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams raginant buitinius elektros energijos vartotojus imtis aktyvių veiksmų ir persirašyti sudarytas elektros energijos pirkimo−pardavimo sutartis, pasirenkant vartotojams palankesnius pasiūlymus su mažesnėmis elektros energijos tiekimo kainomis, ne visi vartotojai pasinaudoja šiais pasiūlymais.

„Daugelis buitinių elektros energijos vartotojų vis dar permoka už elektros energijos tiekimą ir nesiima veiksmų persirašyti sutartis“, − teigia pasiūlymo sumanytojas.

Pagal svarstomus pakeitimus, nepriklausomas tiekėjas buitiniam vartotojui kartu su sąskaita taip pat privalėtų pateikti informaciją apie sąskaitos išrašymo dieną siūlomą mažiausią elektros energijos tiekimo kainą, taikomą buitinio vartotojo sutartyje pasirinktam elektros energijos tiekimo planui.

Be to, visi nepriklausomi tiekėjai būtų įpareigoti siūlyti buitiniams vartotojams 12 ir 24 mėnesių elektros energijos tiekimo fiksuotos kainos sutartis. Greta jų tiekėjams būtų leista siūlyti ir kitokios trukmės elektros energijos tiekimo fiksuotos kainos sutartis. Tokiu būdu vartotojams renkantis tiekėją būtų patogiau palyginti tarpusavyje keletą to paties laikotarpio fiksuotų kainų planų.

Pasak K. Starkevičiaus, šiuo metu dalį elektros kainos kompensuoja valstybė, tačiau nuo liepos 1 d. šios kompensacijos nelikus vartotojai tikrai pajus kainos šuolius. Jis yra pažymėjęs, kad apie 500 tūkst. elektros vartotojų turi galimybę, bet nėra susimažinę kainų.

Po svarstymo už šiuos teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2616(2) balsavo 113 Seimo narių, prieš – 1, susilaikė 3 parlamentarai. Galutinis balsavimas dėl naujų nuostatų priėmimo numatytas balandžio 27 d., ketvirtadienį.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas