„Elektrum Lietuva“ atidarė didžiausią šalyje saulės parką elektrą gaminantiems vartotojams

Pranešimas spaudai

2024-02-06, 09:00

1 komentaras

Pajūryje, netoli Gargždų veikti pradeda energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ įrengtas „Bičiulystės“ saulės parkas. Tai iki šiol stambiausias įmonės įgyvendintas saulės energetikos projektas, kurio galingumas siekia 13 megavatų (MW). Tokio galingumo saulės parko, kuris generuoja elektros energiją nutolusiems vartotojams, Lietuvoje dar nebuvo.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
„Elektrum Lietuva“ atidarė didžiausią šalyje saulės parką elektrą gaminantiems vartotojams

Žaliąją energiją gaminantis, beveik 10 mln. eurų vertės saulės parkas iškilo 20 hektarų teritorijoje. Planuojama, kad parkas per metus sugeneruos apie 14 820 000 kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos – tiek jos užtektų aprūpinti maždaug 4 tūkst. vidutinių namų ūkių. Parką sudaro apie 20 tūkst. dvipusio (angl. bifacial) tipo saulės modulių, kurių kiekvieno galia siekia ne mažiau nei 640 vatų (W).

Elektros energija iš nutolusio saulės parko bus prieinama visiems elektrą gaminantiems vartotojams – tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms ar valstybės institucijoms.

„Elektrum Lietuva“ vadovo Martyno Gigos teigimu, imdamasi didžiausio saulės parko projekto, bendrovė siekė reikšmingai prisidėti prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės. Taip pat, skatinti tvarios elektros energijos vartojimą, plečiant atsinaujinančios energijos gamybos šaltinius šalyje.

„Praeitų metų trečią ketvirtį mūsų, kartu su visa „Latvenergo“ grupe, 77 proc. pagamintos energijos buvo iš atsinaujinančių šaltinių. Tikime, kad startavus „Bičiulystės“ parkui šie skaičiai dar labiau augs, o mes toliau reikšmingai prisidėsime prie šalies energetinės nepriklausomybės“, – teigia M. Giga.

Anot jo, vieta netoli pajūrio tokio dydžiui parkui pasirinkta atsižvelgiant į saulės apšvietos intensyvumą. Be to, įrengtų saulės modulių tipas parinktas, siekiant maksimaliai išnaudoti visus jų paviršius ir mažinti vartotojų priklausomybę nuo elektros kainos svyravimų rinkoje.

„Nuolat dirbame, kad galėtume patenkinti visuomenėje augantį tvarių sprendimų poreikį. Šio parko statybas ir veiklos pradžią lydėjo daug išbandymų, įpareigojusių koreguoti planus, o iškilę reguliaciniai iššūkiai tapo naudinga pamoka ateities projektams. Todėl esame be galo dėkingi klientams už kantrybę ir tikimės, kad jų prisijungimas prie parko taps saugumą ir stabilumą užtikrinančia investicija. Klientus prie parko jungti pradėsime jau artimiausiomis dienomis“, – sako bendrovės vadovas.

„Elektrum Lietuva“ šiuo metu eksploatuoja šešis saulės parkus: 13 MW „Bičiulystės“ parką pajūryje, 1,5 MW ir 5 MW galingumo Klaipėdos rajone, taip pat 4,4 MW saulės parką Radviliškio rajone ir naujuosius 2 MW „Aušros“ parką Panevėžio rajone bei 3,7 MW „Rytmečio“ Alytaus rajone. Dar beveik 350 MW saulės ir vėjo parkų yra vystoma.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas