Technologijos

„Elektrum Lietuva“ dalinasi geromis naujienomis: nors didmeninė elektros kaina ir išaugo, tačiau gyventojai to beveik nepajaus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje kilo 24 proc. ir siekė 84,36 Eur/MWh. Estijoje kaina augo 55 proc. iki 84,17 Eur/MWh.

„Elektrum Lietuva“ dalinasi geromis naujienomis: nors didmeninė elektros kaina ir išaugo, tačiau gyventojai to beveik nepajaus

Praėjusią savaitę elektros kainų augimas buvo stebimas ir didžiosiose Europos šalyse: Prancūzijoje kaina pakilo 29 proc. iki 75,82 Eur/MWh, Vokietijoje – 26 proc. iki 79,56 Eur/MWh.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Tuo metu nepriklausomų elektros tiekėjų Lietuvos gyventojams siūlomos kainos išliko panašiame lygyje kaip ir anksčiau. „Elektrum Lietuva“ siūloma žemiausia fiksuota kaina dabar siekia 20,99 ct/kWh, fiksuojant ją 6 mėnesiams.

Praėjusią savaitę „Nord Pool“ vidutinė kaina pakilo 64 proc. iki 34,19 Eur/MWh.

„Nord Pool“ biržos kainų augimą daugiausia lėmė vėjo energijos gamybos sumažėjimas Šiaurės šalyse 31 proc., palyginti su ankstesne savaite. Sausos oro sąlygos Šiaurės šalyse ir mažesnis sniego tirpsmo srautas Suomijoje ir Švedijoje prisidėjo prie Šiaurės šalių hidro rezervuarų pripildymo lygio mažėjimo. Taip pat praėjusią savaitę pabrango energetikos produktai, išskyrus žalią naftą. Baltijos šalyse vėjo gamyba taip pat sumažėjo 29 proc., elektros gamyba hidroelektrinėse sumažėjo 24 proc., o saulės energijos gamyba buvo 5 proc. mažesnė.

Energijos srautas iš Suomijos sumažėjo 61 proc. dėl perdavimo sistemos pajėgumų apribojimų vykstant techninės priežiūros darbams, kas lėmė ir spartesnį elektros kainų augimą Estijoje, palyginti su Latvija ir Lietuva. Tuo metu energijos srautas iš Švedijos SE4 prekybos zonos buvo 9 proc. didesnis nei prieš savaitę“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo sprendimų departamento vadovas Artūras Zatulinas.

Elektros vartojimas „Nord Pool“ regione sumažėjo ir siekė 6 391 GWh, gamybos apimtys taip pat nežymiai smuko iki 6 839 GWh.

Lietuvoje augo ir vartojimas, ir gamyba

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę krito 4 proc. ir siekė 435 GWh. Lietuvoje elektros vartojimas augo 2 proc. iki 205 GWh. Latvijoje vartojimas 2 proc. krito iki 108 GWh, Estijoje elektros suvartota 12 proc. mažiau, 122 GWh.

Elektros energijos bendros gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę augo 5 proc. ir siekė 250 GWh. Lietuvoje elektros energijos pagaminta 1 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę – 103 GWh, Latvijoje – 5 proc. mažiau, 38 GWh, Estijoje gamyba augo 14 proc. iki 109 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 58 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 50 proc., Latvijoje – 35 proc., Estijoje – 90 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas