ESO siunčia kritinį perspėjimą lietuviams: nesureagavus į šį pranešimą galite patirti milžiniškų nuostolių, pateikė svarbiausią informaciją, kurią privalo žinoti visi

ESO

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skirtinguose šalies miestuose kasdien įdiegia apie 2 tūkst. skaitiklių ir visi jie įrengiami nemokamai. Bendrovė ragina gyventojus būti budriems – kartais elektrikų vardu gali bandyti pasinaudoti sukčiai.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
ESO siunčia kritinį perspėjimą lietuviams: nesureagavus į šį pranešimą galite patirti milžiniškų nuostolių, pateikė svarbiausią informaciją, kurią privalo žinoti visi

ESO atstovė ryšiam su visuomene Rasa Juodkienė įspėja, kad spartus išmaniųjų skaitiklių diegimas gali paskatinti sukčius pasinaudoti gyventojų patiklumu, todėl dar kartą akcentavo, kad skaitiklių diegimas ir visos su tuo susijusios paslaugos yra nemokamos.

„ESO išmaniuosius skaitiklius keičia nemokamai – niekada neprašo pinigų nei už skaitiklį, nei už jo įdiegimą ar patikrinimą. Nei bendrovės elektrikams, nei rangovams nereikia mokėti už minėtų darbų atlikimą. Dar noriu akcentuoti, kad ESO elektrikai netikrina namų elektros tinklų, neatlieka jokių remonto darbų. Darbuotojai gali patikrinti skaitiklį, jį pakeisti arba, reikalui esant, nurašyti turimo skaitiklio duomenis“, – teigia R. Juodkienė.

Anot jos, vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia atsiminti: elektros ar dujų apskaitos prietaisas yra ESO prižiūrimo skirstomojo tinklo dalis, tai – bendrovės nuosavybė, todėl ir keisti ar juos tikrinti gali tik ESO darbuotojai arba bendrovės samdyti rangovai.

ESO darbuotojai ir rangovai, atlikdami darbus vilki specialią aprangą, turi ESO patvirtintą pažymėjimą ir visuomet paprašius jį parodo. „Siūlau įsiminti šiuos svarbius dalykus ir nesigėdinti paprašyti pažymėjimo, jeigu kyla abejonių ir norite įsitikinti, kad darbus atvyko atlikti būtent ESO darbuotojas arba bendrovės pasamdytas rangovas“, – pataria ESO atstovė ryšiams su visuomene.

Jeigu atėjo eilė keisti vartotojo namuose esantį skaitiklį į išmanųjį, bendrovės atstovai vartotoją apie tai informuoja telefonu, trumpąją SMS žinute ir (arba) elektroniniu paštu. Informaciją apie prietaiso keitimą, jeigu jis turi būti montuojamas viduje, galima pasitikrinti ir prisijungus prie ESO savitarnos, kur būna nurodyti suplanuoti skaitiklių keitimo darbai.

Šiuo metu jau įdiegta 575 tūkst. išmaniųjų skaitiklių, o iki 2025-ųjų pabaigos pagal šiuo metu galiojančią prioritetų tvarką bus įdiegta 1 177 mln. Išmaniųjų apskaitos prietaisų.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

25 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Vartotojas

Naivus zmogeliai,eso pavogė ir pasidalino jusu pinigelius,dabar pakels kaina ir is to pakėlimo tipo jums sugrąžins,eilini karta jus isdurė,o jus avinai tylit ir laukiat kol paskutinius marškinius nuvilks musu "demokratiškai išrinkta valdzia"

Rūts

Kai pastatė išmanų skaitiklį, kilovatų prisuka dvigubai. Sako "pasikeitė jūsų įpročiai"...

O

Visada saziningai mokejom uz skaitikli. Vidurkis suvartojimo budavo 100-105. Kai pakeite ismaniuoju- kito skaiciaus, kaip 130 kwh nebuna! Nzn, kaip jie ten "prisuka" tos elektros savo naudai, bet "stebuklas" kazkoks.

Vartotojas

Iš komentarų aišku. MŪSŲ BUROKAI dar ilgai gyvens balanų gadynėje., arba putlerio saulėtame ruspyne

Buvęs ESOsininkas

Gudrūs tie skaitikliai, nuotoliniu būdu gali atjungti pvz už skolą, taip kad gali ir daug daugiau ką nustatymuose pakeist, paskui ir atsiranda didelus suvartojimas

Ddd

Tegul sau pasilieka tuos išmaniuosius skaitiklius.Neleisiu jų pas mane statyti

Dovydas.Ddd

Kaip tu neleisi? Jeigu dirbo,tai tiesiog grysi iš darbo ir matysi,kad skaitliukas pakeistas ir viskas. Aš namie buvau kimarinau,kai keitė skaitliuka. Girdžiu,kad kažkas kažką skydyneje daro atidarau duris,o ten jau skaitliuka baigia prisukineti. Va ir visad tavo neleisiu ar pan.

Pradet ušsakomas žmogžudystes daryt pedarasam

Patys apvoget tauta ir rašo bukit acargus kie piderasu sedi nacistinio seimo vermahte jiegi akcininkai igničio ji saugo če gi nacistu vagiu pedarastynas

Petras

O kodel jie man keicia nemokamai as savo skaitliuka pats pirkausi ir noreciau pasirinkti koki as noriu as galiu pasikabinti spinele ant savo dezutes nes tai mano pacio pirkta ji ir nieks man jos dykai nedave tai kodel sitie prabangus skaitliukai uz dyka tik nep it proto kad viskas svaru

Lankytojas

Jūs patys esate nesąžiningi.Gerai,kad išėjau pažiūrėti kas ,,bilda"prie skydinės.Pasirodo keitė mano skaitiklį.Negavau jokios žinutės.Buvau namie.Mano durys prie skydinės.Nepaskambino į duris.Išėjau,kai buvo skaitiklis pakeistas.Nespėjau senus duomenis nusifotkinti.Tesiog teks mokėti pagal jų rodmenis.

Giedrius

Nepageidajam ir mes tų išmaniųjų skaitiklių! Bet valdžia itariu vistiek prievartos budu juos įbruks! Jiems viskas galima,jie dievai!😡

.

Ką nori, tą daro eso darbuotojai. Šliaužioja po kiemą, kaip po savo valdas nenustatytu laiku. Esu pasipiktinusi!!!

Naudotojas

Ačiū nereikia. Tie " išmanieji" ant tiek gudriai išmano, kad po jų įbrukimo, nebežinai už ką moki.
Pieno riebumą gal jie rodo.
Ar įmanoma, kad bobulytė, gyvendama viena, išnaudotų per mėnesį elektros už 300+ eurų?
O tokios sąskaitos ateina iš tų " išmaniųjų".
Maža dar pavogėt? Dar negana?

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas