ESO sulaukė dar vieno VERT kirčio: įpareigojo išduoti vartotojui naujas prijungimo sąlygas ir perskaičiuoti prijungimo įmoką

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą dėl suteiktos leistinos naudoti galios didinimo, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), įpareigojo įmonę išduoti vartotojui naujas prijungimo sąlygas ir perskaičiuoti prijungimo įmoką.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
ESO sulaukė dar vieno VERT kirčio: įpareigojo išduoti vartotojui naujas prijungimo sąlygas ir perskaičiuoti prijungimo įmoką

Vartotojas VERT nurodė, kad pateikė paraišką dėl galios didinimo jo objekte. ESO pareikalavo apmokėti ne tik už padidintą leistiną naudoti galią ir atstumą nuo atramos iki sklypo ribos, bet ir už atkarpą, kuri yra apie 0,5 km nutolusi nuo vartotojo sklypo. Vartotojas nesutiko su ESO numatytu poreikiu rekonstruoti elektros tinklo daugiau nei jam reikia.

ESO VERT pateikė paaiškinimą, kad įvertinusi elektros tinklo parametrus ir atliktusi skaičiavimus, nustatė, kad prijungus didesnę, nei yra dabar, leistinąją naudoti galią, kokybiškas elektros energijos tiekimas pagal standarto nustatytus tinklo parametrus nebus išlaikomas, linijoje paskutiniam prijungtam vartotojui tiekimas gali pablogėti, todėl būtina atlikti elektros tinklų plėtrą. ESO taip pat nurodė, kad numatyti techniniai sprendiniai yra optimaliausi nagrinėjamu atveju.

Įvertinusi ginčo aplinkybes ir turimą informaciją, VERT konstatavo, kad ESO tinkamai vykdė pareigas dėl saugaus, patikimo elektros energijos persiuntimo vartotojams tiekimo. VERT taip pat konstatavo, kad vartotojas savo lėšomis turi prisidėti prie elektros tinklo rekonstrukcijos, tačiau tik ta dalimi, kuria, padidinus leistiną naudoti galią nuo 5 kW iki 18 kW, oro linijos atramoje, padidėtų skaičiuojamosios galios ir įtampos nuostoliai.

Todėl prijungimo įmoka turi būti skaičiuojama padidėjusiai skaičiuojamosios galios ir įtampos nuostolių daliai, tuo metu kitą oro linijos dalį ESO turi rekonstruoti savo lėšomis užtikrindama, kad skaičiuojamosios galios ir įtampos nuostoliai būtų ne didesni kaip 10 proc.

Kadangi ESO išduotose prijungimo sąlygose numatydama techninius sprendinius ir apskaičiuodama paslaugos įmoką neužtikrino, kad vartotojui būtų priskirta apmokėti tik ta faktinių darbų sąnaudų dalis, kuri sąlygota suteiktos naudoti galios didinimo objekte, VERT sprendimu vartotojui išduotos prijungimo sąlygos ir pagal jas apskaičiuota prijungimo įmoka laikytinos nepagrįstomis.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

5 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Jurgis

Už ką reikia mokėti ESO ,NORINTISIRENGTI SAULĖS ELEKTRINĘ ANT SAVO NAMO STOGO

Jeigu ESO neturi net savo ofiso, tik viskas tvarkoma internetu ir dar norint įsirengtį saulės elektrinę ant savo namo stogo turi iš ESO nusipirkti leidimo sąlygas už 48 Eurus ,ir tik elektroniniu paštu, net negaunat popierinio sutarties egzemplioriaus su visais mokėjimo rekvizitais ,o tik telefonu atsiutai sąskaitos Nr ,be jų sąlygų negali teikti paraiškos 30 procentų gražinimui

Zita

Gal gana kvailinti Naujoves orie kurių paprasti Lietuvos gyventojai tai neišmanus telefonai kurie tik rute prabudus neleidžia kvėpuoti.ir už orą pinigus mokėti mokina .Žodžiu kas vyksta buvusioje sovietų industrijoje kuri vyksta dar ir dabar kada vyksta karas ,pandemijos mirtys .Nėra tam laiko ir visiška egzistencija varo Į infliacija ant keturių neklausia??? Žmonių ks jiems geriau pigigiau ir suaigaudoma .Manau kad provokacijos vyksta labai neveiksmingoa ir nekontroliuojamos cisiškas tabu ,absurdas .Netueėsime nieko valgyaime smėlį ir mirties dienos bus skaičiuojamos ukrainos ir rusijos kare.Gyvensime kaip atpiekimo ožiai sqvo darbdaviams turėaime vogti jeigu netiks sėsime i.Kaliuzę tik už ka sėdėsime tiesa sqkant tik Dievas ir žinos
Mes bejėgiai beliko laukti savo dienos kadq mus pasmerks ir po mirties tqpsime patys didžiausieji triušiai supjaustyti i gabqlus .tiesa bus lovoje ir kibernetinėse svetainėse ten vieni lošimai.priklausomybės ir pinigai bet ju.pačiupinėti neapėsime

Jonas

ESO už elektros spinta nuo namo perkelti iki stulpo 15 m ima 1220€,kabelį po žeme pasiklojau, pats,spinta ne mano,skaitliukas irgi ir už ką tokie pinigai?dar paraiška 40€.Už galios padidinimą atskira paraiška,vėl 40€ plius projektai da apie 1000€.Atšoko fantazija

Klebonas

Nu bet kai eini į maximą, rimi, iki, tai nesineši savo svarstyklių. Tinklų plėtra ne vartotojų reikalas. Tu perki ir tau pateikia prekią.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas