Technologijos

Europoje svarstomas dar vienas draudimas: įsigalioję pasikeitimai turėtų didžiulę įtaką automobilių rinkai, sužinokite kas čia vyksta

Europos Sąjunga (ES) neseniai pasiūlė planą nuo 2024 metų uždrausti naudoti chromavimo medžiagas. ES teigimu, šis pasiūlymas būtinas dėl sveikatos priežasčių.

Europoje svarstomas dar vienas draudimas: įsigalioję pasikeitimai turėtų didžiulę įtaką automobilių rinkai, sužinokite kas čia vyksta

Manoma, kad draudimas turės didžiulės įtakos automobilių ir kitų gaminių, kuriuose naudojamas chromavimas, dizainui. Tačiau yra ir kitų variantų, kurie gali pakeisti šią medžiagą.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

ES siūlo uždrausti chromavimą dėl sveikatos problemų, susijusių su šešiavalenčiu chromu. Tai toksiška cheminė medžiaga, naudojama chromo dengimo medžiagų gamyboje. Šešiavalentis chromas yra žinomas kancerogenas, o tai reiškia, kad jis gali sukelti vėžį žmonėms. „IT Home“ duomenimis, jis yra 500 kartų toksiškesnis nei dyzelino emisija.

Gaminant šešiavalentį chromą į orą patenka ir kancerogenų. „Carscoops“ teigimu, tai gali turėti neigiamą poveikį aplinkai ir visuomenės sveikatai. „IT Home“ taip pat praneša, kad šiuo metu nėra saugaus būdo gaminti chromuotas medžiagas. Taip yra todėl, kad visi žinomi procesai generuoja toksiškas išmetamąsias dujas.

Siūlomas chromavimo draudimas turėtų turėti didžiulę įtaką automobilių ir kitų gaminių dizainui. Tai gaminiai, kuriuose daugiausiai naudojamas chromavimas. „Carbuzz“ teigimu, chromavimas yra populiari apdailos medžiaga, naudojama automobilių pramonėje. Medžiaga suteikia automobiliams blizgantį, atspindintį paviršių. Pasak „ITHome“, jis taip pat naudojamas aviacijos ir statybos srityse dėl savo patvarumo ir atsparumo korozijai.

Jei draudimas įsigalios, prekės ženklai turės rasti alternatyvių apdailos medžiagų, kurios būtų saugios ir veiksmingos. Dėl to gali pasikeisti automobilių ir kitų gaminių dizainas, nes norint pasiekti norimą išvaizdą ir našumą, prekės ženklams gali tekti naudoti skirtingas medžiagas ar dangas. „Carbuzz“ praneša, kad dėl to gali padidėti prekės ženklų, kurie naudoja šią medžiagą, sąnaudos. Taip yra todėl, kad jie turės investuoti į naujas sudėtis, kad atitiktų draudimo gaires.

Europoje draudimas turėtų tokį pat didelį poveikį. „Renault“ dizaino vadovas Gillesas Vidalis nemano, kad tai yra blogai, bent jau kalbant apie automobilių dizainą. Jis pasakė:

„Tiriami keli taršos nekeliantys sprendimai, bet tikiuosi, kad galime atsisakyti chromo“,… „Atėjo laikas mums keistis ir pažvelgti plačiau. Yra tvaresnių alternatyvų.“

Kokie yra galimi kiti pasirinkimai?

Yra keli variantai be chromavimo, kurie gali būti naudojami įvairiose pramonės šakose. Štai keletas alternatyvų:

Nikeliavimas. Nikeliavimas yra vienas iš dažniausiai naudojamų chromavimo pakaitalų. „Team Bhp“ praneša, kad jis pasižymi panašiu atsparumu korozijai ir ilgaamžiškumu kaip ir chromavimas. „Team Bhp“ taip pat teigia, kad nikeliavimas taip pat yra ekonomiškesnis nei chromavimas.

Cinko-nikelio danga. Cinko-nikelio danga yra dar viena chromavimo alternatyva. „Carbuzz“ teigia, kad ji siūlo puikią apsaugą nuo korozijos ir atsparumą dilimui. Cinko-nikelio danga dažnai naudojama kaip galimybė dengti kadmiu.

Terminio purškimo dangos. Terminio purškimo dangos, pvz., volframo karbido dangos, gali būti naudojamos kaip kieto chromavimo alternatyva. „Car Scoops“ praneša, kad šios dangos pasižymi panašiomis dilimo ir atsparumo savybėmis kaip ir chromuotos.

Beelektris nikeliavimas. Beelektris nikeliavimas yra procesas, kurio metu ant pagrindo nusodinamas vienodas nikelio sluoksnis nenaudojant elektros srovės. „IT Home“ teigia, kad jo atsparumas korozijai ir dilimui yra labai didelis ir gali būti alternatyva chromavimui.

„IT Home“ teigimu, kitos galimybės yra miltelinis dažymas, anodavimas ir įprastas dažymas.

Siūlomas ES draudimas chromuoti medžiagas nuo 2024 m. yra nulemtas sveikatos problemų, susijusių su šešiavalenčiu chromu – toksiška chemine medžiaga, naudojama chromavimo medžiagų gamyboje. Manoma, kad draudimas turės didelės įtakos automobilių ir kitų gaminių, kuriuose naudojamas chromavimas, dizainui.

Gamintojai turės ieškoti alternatyvių apdailos medžiagų, kurios būtų ir saugios, ir efektyvios, todėl gali pasikeisti automobilių ir kitų gaminių dizainas, taip pat padidėti gamintojų kaštai. Tačiau yra keletas chromavimo alternatyvų, kurios jau naudojamos įvairiose pramonės šakose, pavyzdžiui, beelektrinis nikeliavimas, miltelinis dažymas, anodavimas ir įprastas dažymas. Gamintojai turės įvertinti šias alternatyvas ir nustatyti, kurios iš jų geriausiai tinka jų produktams ir procesams.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas