Technologijos

Fiksuojamos ir toliau mažėjančios elektros kainos: mažmeninė elektros tiekimo kaina pasiekė jau seniai neregėtas žemumas

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje krito 12 proc. ir siekė 67,97 Eur/MWh. Estijoje kaina mažėjo 19 proc. iki 54,46 Eur/MWh.

Fiksuojamos ir toliau mažėjančios elektros kainos: mažmeninė elektros tiekimo kaina pasiekė jau seniai neregėtas žemumas

Baltijos šalyse kainų skirtumui ir toliau įtakos turėjo tarpvalstybinių perdavimo pajėgumų tarp Estijos ir Latvijos apribojimai. Panašios kainos – nuo 58 iki 68 Eur/MWh – buvo stebimos ir Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, tuo metu Lenkijoje kaina buvo gerokai didesnė – 93,41 Eur/MWh.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Nepriklausomų elektros tiekėjų Lietuvos gyventojams siūlomos kainos taip pat keitėsi. „Elektrum Lietuva“ dabar 6 mėnesiams siūlo užfiksuoti 20,99 ct/kWh tarifą – tai žemiausiame lygyje per pastaruosius 15 mėnesių esanti mažmeninė elektros tiekimo kaina.

Tuo metu „Nord Pool“ vidutinė kaina praėjusią savaitę pakilo 60 proc. iki 20,86 Eur/MWh.

„Praėjusią savaitę vėjo energijos gamyba Šiaurės šalyse buvo 10 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę, jos padidėjimas buvo stebimas savaitės viduryje, o likusią savaitės dalį vėjo gamyba išliko žema. Be to, prie „Nord Pool“ vidutinės kainos padidėjimo prisidėjo maždaug 11 proc. mažesni branduolinės energijos pajėgumai Šiaurės šalyse dėl kasmetinio techninės priežiūros sezono. Oro temperatūra buvo žemesnė už normą, o tai paveikė suvartojimą Šiaurės šalyse bei šių šalių kalnuose trukdė tirpti sniegui. Elektros kainų mažėjimui Baltijos šalyse įtakos turėjo didesnė elektros gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių regione – vėjo jėgainių gamyba išaugo 85 proc., saulės energijos gamyba – 10 proc., lyginant su ankstesne savaite. Be to, kainoms įtakos turėjo 13 proc. didesnis energijos srautas iš Švedijos SE4 prekybos zonos, nors srautai iš Suomijos sumažėjo 5 proc.“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo sprendimų departamento vadovas Artūras Zatulinas.

Elektros vartojimas „Nord Pool“ regione padidėjo ir siekė 6 559 GWh, gamybos apimtys taip pat nežymiai kilo iki 7 066 GWh.

Lietuvoje vartojimas nepakito, gamyba augo

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę kilo 1 proc. ir siekė 456 GWh. Lietuvoje ir Latvijje elektros vartojimas nepakito ir atitinkamai siekė 202 GWh ir 111 GWh, Estijoje elektros suvartota 4 proc. daugiau, 143 GWh.

Elektros energijos bendros gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę augo 9 proc. ir siekė 238 GWh. Lietuvoje elektros energijos pagaminta 25 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę – 102 GWh, Latvijoje – 16 proc. mažiau, 40 GWh, Estijoje gamyba augo 8 proc. iki 102 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 52 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 50 proc., Latvijoje – 36 proc., Estijoje – 67 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas