„Google Drive“ netrukus blokuos failus, pažeidžiančius paslaugos teikimo nuostatas

„Google Drive“ netrukus blokuos failus, pažeidžiančius paslaugos teikimo nuostatas

Leonardas Sindaravičius

Internetinių paslaugų lyderė „Google“ paskelbė atnaujintas savo debesies talpyklos „Google Drive“ naudojimo nuostatas. Jose pabrėžiama, jog kompanija ribos prieigą prie failų, kurie jos manymu pažeidžia įmonės politiką. Pranešama, kad „Google“ greitu metu pradės imtis veiksmų tokių failų identifikacijai.

Apie atnaujintas įmonės nuostatas pažeidžiančius duomenis bus pranešama savininkams, o prieiga prie jų bus automatiškai ribojama. Tai reiškia, kad jei „Google“ manymu Jūsų įkelti failai turi įžeidžiančio turinio ar kitaip neatitinka „Google Drive“ naudojimo taisyklių, Jūs negalėsite suteikti prieigos prie jų kitiem asmenims. Tokį turinį peržiūrėti bus galima tik pačiam failų savininkui.

Pasak „Google“, pagrindiniu pokyčių motyvu tapo siekis apsaugoti tiek įmonę, tiek vartotojus, nuo piktnaudžiavimo. Technologijų milžinė prie taisykles pažeidžiančių failų priskiria su kibernetiniais nusikaltimais siejamą turinį, virusines programas, keiksmus, seksualinį turinį bei failus, kurių prieiga gali būti pavojinga vaikams.

Kompanijos teigimu, gavus pranešimą apie netinkamą turinį, jį peržiūrės kompanijos ekspertai, prieš nuspręsdami ar failas turi būti ištrintas, ar reikėtų apriboti prieigą prie jo ar, blogiausiu atveju, vartotojo paskyra ir galimybė naudotis „Google“ paslaugomis turėtų būti panaikinama.

Ekspertai nežiūri į tai pozityviai - jų teigimu, tokia naujovė gali sukelti žalą vartotojams paversdama jų failus neprieinamais be jokios rimtos priežasties. Abejones skatina ir tai, kad „Google“ kol kas neatskleidė jokių konkrečių kriterijų, pagal kuriuos bus sprendžiamas failų likimas, bei kokių būdu jie bus identifikuojami. Laimei, kompanija užsimena apie galimybę apeliuoti sprendimą pakartotiniam patikrinimui, jei mano, kad prieiga panaikinta be priežasties.

„Tai leis vartotojams būti sąmoningesniais savo „Google Drive“ turinio atžvilgiu, tuo pačiu padedant įsitikinti, kad vartotojai būtų apsaugoti nuo potencialiai žeidžiančio turinio. <...> Mes turime pažaboti turinį, kuris kelia riziką mūsų teikiamų paslaugų kokybei, tad tikimės, kad vartotojai sąmoningai laikysis atnaujintos politikos ir padės siekti šio tikslo.“ - teigia „Google“.

„Nuolat stengiamės suteikti geriausias saugos priemones Google Drive vartotojams, tuo pačiu gerbdami jų privatumą. Gmail“ ilgą laiką išlaiko vartotojus apsaugotus nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų, tad panašias saugos priemones siekiame pritaikyti ir „Google Drive“.“ - galiausiai pridūrė įmonė savo pranešime.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Laurynas

Laikas keisti debesies tiekėją

Tomas B.

Visiems tiekėjams reikalavimai tie patys. Deja. Anksčiau ar vėliau visi tą darys. Tikslas blokuoti dalinimasis vaikų išnaudojimo vaizdinę medžiaga. Tad jei tokios neturi, tai nėr ko jaudintis. Galimai blokuos ir piratinį turinį, bet jam dalintis yra patogesnių būdų

Tomas B.

Visiems tiekėjams reikalavimai tie patys. Deja. Anksčiau ar vėliau visi tą darys. Tikslas blokuoti dalinimasis vaikų išnaudojimo vaizdinę medžiaga. Tad jei tokios neturi, tai nėr ko jaudintis. Galimai blokuos ir piratinį turinį, bet jam dalintis yra patogesnių būdų

Nežinomas Useris

Google drive truputis nemokamas, o yra kitų kur daugiau nemokamų gb. Microsofto be pinigų gal tik kelis duoda, bet saugių pilnas intikas

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas