Grynieji pinigai ir banko kortelės keliaus į istoriją: elektroniniai mokėjimai jau prieinami net ir turguje, tačiau tai dar ne viskas

Sektoriuose, kuriuose nuo senų laikų cirkuliuoja daug grynųjų pinigų, pavyzdžiui, turgavietėse, grožio salonuose ar autoservisuose, pastebimas itin išaugęs poreikis mokėjimus priimti kortelėmis ir kitomis bekontakčio mokėjimo priemonėmis, rodo naujausi „Citadele“ banko duomenys.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Grynieji pinigai ir banko kortelės keliaus į istoriją: elektroniniai mokėjimai jau prieinami net ir turguje, tačiau tai dar ne viskas

Šis bankas, pirmasis Baltijos šalyse pasiūlęs verslo atstovams be papildomos įrangos išmanųjį telefoną naudoti kaip bekontakčių banko kortelių skaitytuvą, skaičiuoja, kad iš viso per pusantrų metų tokią inovaciją jau naudoja daugiau nei 2 000 klientų, o per 18 mėn. su „Citadele Phone POS“ Baltijos šalyse buvo priimta daugiau nei 5 mln. eurų mokėjimų.

„Aktyviausi šio bekontakčių mokėjimų sprendimo naudotojai yra smulkiojo verslo atstovai, taip pat sau darbo vietą sukūrę asmenys, kurie individualiai teikia paslaugas ar pagal užsakymus gamina prekes ir pristato jas užsakovams. Daugiausia šios programėlės naudotojų sudaro įvairaus maisto prekybininkai (28 proc.), restoranai (11 proc.) ir pavežėjai (11 proc.). Tarp klientų taip pat yra grožio paslaugas teikiančių asmenų (9 proc.), drabužių prekybininkų (6 proc.) ir autoservisų (5 proc.)“, – teigia „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovas Romas Čereška.

Iš visų Baltijos šalių daugiausia šio inovatyvaus mokėjimų sprendimo naudotojų yra Latvijoje, tačiau nuo jos nedaug atsilieka Lietuva, o mažiausias populiarumas fiksuojamas Estijoje. Vidutiniškai per mėnesį su šiuo bekontakčių mokėjimų sprendimu įvykdoma kiek daugiau nei 11 tūkst. operacijų, o vidutinė atsiskaitymo suma siekia 28,46 euro.

„Nors šią inovaciją kūrėme galvodami apie smulkiuosius verslininkus, šiandien matome, kad bekontakčių mokėjimų sprendimu domisi ir didesni verslai. Pavyzdžiui, Lietuvoje didžiausia atsiskaitymo „Phone POS“ suma siekia beveik 80 tūkst. eurų.

Taip pat turime keletą klientų, kurie programėle naudojosi užsienyje, pavyzdžiui, dalyvaudami mugėse – tai suteikė jiems galimybę paprastai, greitai ir patogiai priimti bekontakčius atsiskaitymus, nes tam nereikėjo nei papildomos įrangos, nei papildomų išlaidų, tokių kaip fiksuotas mėnesinis mokestis. Tiesa, svarbu paminėti, kad bekontakčių mokėjimų programėlę užsienio šalyse galima naudoti tik išimtiniais atvejais, bet ne nuolat atsiskaitymams priimti“, – dalijasi R. Čereška.

Specialistas teigia, kad pasiūlyti tokį sprendimą paskatino kasmet sparčiai augantis individualią veiklą vykdančių žmonių skaičius ir supratimas, jog gyventojai vis rečiau nešiojasi grynųjų pinigų, dažniau renkasi elektroninius mokėjimo būdus.

„Per pastaruosius keletą metų, ypač pasibaigus pandemijai, akivaizdžiai pasikeitė gyventojų atsiskaitymo įpročiai – šiandien už prekes ar paslaugas jie nori atsiskaityti greitai, patogiai ir, svarbiausia, saugiai, todėl neretai renkasi elektroninius mokėjimo būdus. Dėl šios priežasties smulkieji prekybininkai taip pat ieško būdų, kaip atliepti besikeičiančius vartotojų lūkesčius – galima pastebėti, kad net ir turgavietėse, kuriose nuo senų laikų įprasta atsiskaitinėti grynaisiais pinigais, šiandien vis dažniau galima tai padaryti naudojant korteles, išmaniuosius telefonus, mokėjimo žiedus, apyrankes, laikrodžius ar kitas elektroninio mokėjimo priemones“, – teigia R. Čereška.

Šis mokėjimo būdas yra saugus – atsiskaitant kortelės duomenys nėra išsaugomi įrenginyje, be to, programėlė neleidžia fiksuoti (vaizdo įrašu ar darant ekrano nuotrauką) telefono ekrane atliekamų veiksmų, o klientams prieiga prie jos suteikiama išanalizavus jų vykdomą veiklą ir pasirašius sutartį.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

55 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Zita

Tik grynieji pinigai,zmogus jaučiasi saugus ir laisvas.o jusu inovacijos tai zmoniu apgaudinėjimas.uzstinga sistemos ....t.t.

Arvydas

Žmogus turi būti bukaprotis kad neturėtų grynųjų pinigų ,tik grynieji visam pasaulyje yra pasirinkimas ,daug kur buvęs daugelyje šalių visur yra pasirinkimas ir pagrinde visur grinieji ,iš kur tokios melagystes ,be grynuju niekur

Arvydas

Nejuokinkit viena kart buvo užstrigęs programa ,kitą kartą prarijo kortele ,tik grynieji ,jokių kitų kalbų ,tik grynieji 100procentu

Kam dirba šitas šūdportalis?

Nuolat išmeta šitą propagandinį šūdportalį tarp pagrindinių naujienų. Kadangi neleidžia užblokuoti, nusprendžiau išsakyti nuomonę. O ji yra tokia: nekniskit proto ir eikit ant trijų raidžių. TIK UŽ GRYNUOSIUS, nes su galva dar draugauju.

DivjaKam dirba šitas šūdportalis?

Nori privesti prie visiškos vergystės,ir kontrolės,ir prigalvoja ale inovacijų.Tik grynieji pinigsi,jie jau buvo nuo senų senovės,yra ir srnjorų,kurie neturi tų išmaniųjų,ir nesudigaudo apie jokias " programėles", be to per tas programėles turi įvesti biometrinius duomenis,pvz. piršto anspaudą,rainelę akies,ir t.t.O žmonės tokie naivūs kad net nesusimąsto kam,lyg būtų negana jau idenfikavimo kodų pasuose,ir kortelėse,juk ateini ar į banką,ar kažkur ,kur prašo dokumento,tai ten nuotrauka juk yra ir priešais žmogus, tai ką sunku atskirti ar tas pats žmogus,ar domisi žmonės dėl ko tie kodai buvo sugalvoti?

JoanaKam dirba šitas šūdportalis?

Labai teisingai jūs išsireiškėte, kad eitų ant 3 raidžių... 👍👍👍Tik verslui, tik tiems, kurie turi didžiausią kapitalą kuriama visą tai, o ką daryti senutei, ar senukui iš kaimo, kurie nori parduoti kokia daržovę ar vaisių, kad prisidurtų prie skurdžios pensijos, juk jie ir to mobilaus telefono neistengia nusipirkti ir nemoka juo naudotis... Apie tokius žmones niekas negalvoja, tuo labiau mūsų valdžios atstovai.. 😠

Lankytojas

Reiškia išvažiuosim su šeima gyvent kitur!
Visiškos nesąmonės mylimoji tėvynėj dedasi! Ir nemanykit ,jog žmonės kvaili ir nesupranta,kam taip daroma! Pinigai tavo(uždirbti tik savo prakaitu,sveikatos aukojimu) ,bet bus jau ne tik tavo...
Vagys!!!

Asta

Užtenka, kad bankas užblokuoja kortelę, jei jam pasirodo įtartina operacija kai esi svetimoje šalyje. Jei neturi grynųjų, kol išsiaiškinsi, gali likti gatvėje be nakvynės ir maisto arba tau iškvies policiją. O elektros ar interneto trikdžiai? O kažkokių naujų programų ar pan. diegimas banke. Perspėja, kad neveiks naktį nuo tada iki tada. Ar kitoje laiko juostoje darbo ar poilsio reikalais būnantis žmogus visada skaito "Delfį" ir jam nereikalingi pinigai kai Lietuvoje naktis?

Kazys

Užtenka "netyčia" pradingti internetui arba elektrai ir kas tada? Kur tada bus pinigai? Arba tik nepaklausyti valdančiųjų ir pyst, atjungtas! TIK GRYNIEJI!

EleonoraKazys

Kieno kišenėj pinigas ,tas ir valdo visą situaciją bei gyvenimą ! Be to tas straipsnis pernykštis ! Jis buvo išspausdintas pernai 2022 metais !

Tomas

Aš irgi pritariu su visu nuomonę tik už Grinius pinigus užtenka jau litus pakeitė į eurus,atliginimus moka per bankus, dabar vėl kokia nesąmonė sugalvojo,gana šokti pagal jų dudelia...

Lietuvis

Ne visi isleidzia savo menesini atlyginima kazkoks likutis kaupiasi ir jis tampa banko nusavybe nori nusiimti didesne suma aiskinkis kaipvaikas ir susimokiek .Tik perkant maista drabuziu ukisku prekiu mum nekainuoja si paslauga o uz likusius sukauptus jie mum nei cento neduoda i bankus mus sukiso po prievarta ju pelnai milijoniniai Galima pasideti ir juokinga kaupiamaji tau klius nuo tos sumos asaros o tavo banko paskolinti pinigai ims rebu procenta.Jei lietuva valdytu ja mylintis tai myletu ir tauta dabar musu isrinkteji yra naikintojai patys pripazysta gad seniu daugeja reik ilginti pensijini amziu lyg mazai pailgino o kur jaunimas .

Birutė aš ir pritariu tyk grini pinigai Lietuvis

Aš ir pritariu tik už grynus pingus nereikia jokiu elektroniniu neturiu aš banko ir ten pingu visados moku ir mokėsiu grynai kokias čia nesamonės sumasto matyt nežino ,kad gali ir elektros nebūti ir tek gali pamesti neturiu aš pingu pirkti kito telefono aš kaip ir kiti už grynus tie paškustva valdantieji jau sumąstė kita plana kaip su kovidu puse žmonių numarinti o likusius nori su tais grynais atimti nenoriu aš tu nesamoniu tik visada kaip mokėjau ir mokėdami grynais

Dėdė

Tai ir atsiskaitinėkite grynais, o ne kortelėmis. Pasirašydami ant kortelių patys bankus paskatinot atimti grynuosius

As

Mūsų iskripelems ant tautos dėję tai ruoškitės dar vienam siurprizui tai skaitmeninei pinigai ir be keisis prezidentai nei ta lezbenka Simona dirba bankams

Lelija

Aš elektronika nepasitikiu... yra nepatvarus ir pažeidžiama... t. y. laisvas priėjimas valdyti kitiems... geopolitiniams tikslams, visokiems hekeriams/sukčiams, kosmoso magnetiniams laukams... ir žmogeli tiu tiu palieki be duonelės ir mėsytės tik raudonos vėliavėlės... taip kad elektroninių pinigų vystytojai kurkit realius apčiuopiamus auksinukus, kad žmogus jaustųsi saugus ir savo auksinukus naudotų savo tikslams ir poreikiams.
. Atsiras ir bankininkams darbo aukso luiteliams tvarkyti + % auginti... o ne žmones kvailinti ir palikti nurengtus vidury baltos dienos... sėkmės kuriant auksinukus, o ne istorinį popierių, kuris šiai dienai nieko vertas...

Senelis

sugalvojo kaip senųjų senelių atsikratyti telefonas sušlapo ar sugedo ar pasimetė ir tau amba aš už grynus pinigucius

Jane

Jokiu skaitmeniniu tik grynieji sugalvojo valdyt zmones per skaitmeninius pinigus skaitmeninis pinigas man nera pinigas kaip turiu grynuju zinau ka pirkti ir uz kiek gana sukciauti ir apgaudinet gyventojus vergijai ne

Alvydas

Tegul bankai ,, nesvaigsta " savo pezionemis , nes kiekvienas mastantis žmogus suvokia , kad bankai ir jų korporacijos , jau seniai nori panaikinti grinus pinigus ir tada , mes tapsime bankų vergais ir įkaitiais.!!!!!!!
Tikiu , jog zmones oarodys dar savo sprendimą bankams ,= NE , NĖ ir tikrai NE skaitmeniniams , internetiniams pinigams !!!!!! Manau atejo laikas , visiems zmonems išsigryniti pinigus ir jų nelaikyti bankuise- TASKAS.!!!!! Pasilikti minimaliai , kasdienybės išlaidoms atsiskaityti.!!!!!!!

Irena

Kaip matome visi žmonės pasisako prieš kažkokias nesąmoningas elektronikas

AlvydasIrena

Visiška tiesa - turi likti grinieji ir ne bankam spresti , o Lietuvos Tautai - TAŠKAS.!!!!!!

Lankytojas

Grynas pinigas kury gali paliesti pats kontroliuoti kiek išleisti per amžius buvo žmogaus rankose ir toliau tai turi likti žmonėms.

Musmire

Ir pildosi pranašystes... pinigų nebus o kortele be jums įdeto čipo neveiks ir rinksites duona ar kryžius... reik i priekį mąstyt o dabar ateina diedukas ir tas protingas puse val. iš kortelės eilę užlaiko... mokslas visur djavolo moslas kaip ir su skiepais, pasitreniravo...

Lankytojas

Taip ir pranašavo pinigu grynų nebus ir priartėjam prie čipų. rinksites ar duoną ar kryžių, nes be čipo jūsų korteles neveiks.. pasipraktikavo su skiepais... i ki tikie durni pradejit vaidint protingus, ateina diedukas ir tas puse val duodasi kol sumoka iš kortelės... protingi mąsto i priekį, bet protingų pasirodo ne tiek daug....
kaip ir su tuo mokslu....

As

Moku tik grynai ,kur galima ,nes nemaitinu ba nkų,kurie pasiima 1.2% nuo kiekvienos transakcijos,o kiti moka kortel3m ir paskui dar verkia ,kad bankai uzdirba milijardą pelno ir išsiveža jį vakarus.mokekite grynais!!!

Saulius

Kas per nesąmonė,leiskit paklaust tada, ką darys seni žmonės, neįgalūs ir vieniši???kas čia per djevolu sistema, ką dar jie sumastys.!?!?

AudronėSaulius

Po 10 metų jie išmirs ir liks naujoji suskaitmeninta karta, kurią jau bus galima valdyti

Kęstutis

Kur bus tie visi pinigai-kai nebus elektros-?kvaili tie visi-kas sako kad nereikia grynūjų pinigų-pirmoko protėvis.

Lankytojas

Leiskite pačiam Lietuvos gyventojui kaip jam geriau pasirinkti Gal užteks šokti pagal jūsų užsakytą muziką.Aš prieš !

Gintaras

Jo mačiau, kaip elektronika pastrigo- ir nei prekių nei atsiprašau!. Pinigas nuo neatmenamų laikų buvo ir bus. O skaičiukai ir lieka nuliukai.

As

Isivaizduojat jei tu pasisakysi pries valdzia tai su tavim susidoroja akimirksiu parasciausia uzblokuoja tavo saskaitas ir tau sakes,be grynu tu mires

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas