„Huawei“ gali sulaukti dar vieno smūgio iš JAV: svarstomas naujas draudimas, kuris dar labiau apsunkintų bendrovės galimybes įsigyti reikiamus lustus

Lina Snarskienė

2024-12-11, 19:55

0 komentarų

Nuo 2019 metų Jungtinių Valstijų vyriausybė „Huawei“ taikė kelis draudimus. Bėgant metams JAV vyriausybė nuolat peržiūrėdavo draudimą ir jį sugriežtindavo, todėl „Huawei“ tapo sunkiau įsigyti atitinkamų lustų savo mobiliesiems telefonams.

Paskutinė proga pasinaudoti milžiniškomis „Aliexpress“ nuolaidomis – spauskite čia ir apsipirkite jau dabar
„Huawei“ gali sulaukti dar vieno smūgio iš JAV: svarstomas naujas draudimas, kuris dar labiau apsunkintų bendrovės galimybes įsigyti reikiamus lustus

Nepaisant šių draudimų, „Huawei“ mobiliųjų telefonų verslas ir toliau gyvuoja, nors ir tik Kinijos rinkoje. Naujas JAV gynybos įstatymo projektas gali dar labiau sugriežtinti lustų įrankių ir technologijų pardavimo „Huawei“ taisykles.

Šeštadienį atskleistame Nacionalinės gynybos įgaliojimų akte siekiama užkirsti kelią „Huawei“ gauti puslaidininkių ir susijusių priemonių.

Į aktą įtraukta taisyklė, kuria Gynybos departamento rangovams užkertamas kelias bendradarbiauti su „Huawei“ ar jos sąjungininkais. Tai reiškia, kad mikroschemų įmonėms ir įrankių gamintojams teks rinktis – nebendrauti su „Huawei“ arba prarasti galimybę dalyvauti Pentagono sandoriuose.

JAV gynybos biudžetas 2023 fiskaliniams metams siekia 460 mlrd. dolerių. Dėl to Pentagono sandoriai yra labai patrauklūs daugeliui technologijų įmonių. Tokio verslo praradimas keltų didžiulę riziką toms įmonėms, kurios nuspręstų palaikyti ryšius su Kinijos gigante.

Įstatymo projektas yra naujausias JAV žingsnis siekiant sulėtinti „Huawei“ augimą technologijų pasaulyje. JAV jau seniai laiko įmonę pavojinga, motyvuodama ryšiais su Kinijos valstybe. Anksčiau 2024 metais JAV panaikino „Qualcomm“ ir „Intel“ teises parduoti lustus „Huawei“. Naujasis įstatymo projektas grindžiamas šiais veiksmais, apsunkinant bendrovės galimybes įsigyti lustų gamybai reikalingų priemonių.

Jei įstatymas bus priimtas, jis įsigalios praėjus 270 dienų nuo jo pasirašymo. Tai suteikia įmonėms mažiau nei metus laiko nutraukti ryšius su „Huawei“ arba rizikuoti savo ryšiais su Pentagonu. Šis terminas suteikia paveiktoms bendrovėms laiko pritaikyti savo planus. Tačiau bendrovei tai gali reikšti gilesnes kliūtis siekiant savo technologinių tikslų.

Jungtinės Valstijos aiškiai parodė savo pasiryžimą apriboti Kinijos įtaką pasauliniame technologijų sektoriuje. Bendrovė „Huawei“, pripažinta svarbia puslaidininkių ir 5G technologijų dalyve, išlieka pagrindiniu šių strateginių pastangų taikiniu. Puslaidininkių bendrovėms pasekmės yra didelės. Labai svarbu palaikyti palankius santykius su Gynybos departamentu, tačiau ryšių su „Huawei“ nutraukimas gali sukelti didelių finansinių nuostolių.

Jei šis teisės aktas bus priimtas, jis gali padidinti technologinę atskirtį tarp Jungtinių Valstijų ir Kinijos. Korporacijoms ir vyriausybėms rengiant strategijas dėl savo tolesnių veiksmų, tikėtina, kad artimiausiais mėnesiais tarptautinis technologijų kraštovaizdis labai pasikeis.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas