Į šį ESO perspėjimą turėtų sureaguoti kiekvienas lietuvis: privalu atsiminti keletą dalykų, jog vėliau netektų skaičiuoti patirtų nuostolių

ESO

Pranešimas spaudai

2023-09-18, 10:30 (atnaujinta 2023-09-18, 15:24)

8 komentarai (-ų)

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skirtinguose šalies miestuose kasdien įdiegia apie 2 tūkst. skaitiklių ir visi jie įrengiami nemokamai. Bendrovė ragina gyventojus būti budriems – kartais elektrikų vardu gali bandyti pasinaudoti sukčiai.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Į šį ESO perspėjimą turėtų sureaguoti kiekvienas lietuvis: privalu atsiminti keletą dalykų, jog vėliau netektų skaičiuoti patirtų nuostolių

ESO atstovė ryšiam su visuomene Rasa Juodkienė įspėja, kad spartus išmaniųjų skaitiklių diegimas gali paskatinti sukčius pasinaudoti gyventojų patiklumu, todėl dar kartą akcentavo, kad skaitiklių diegimas ir visos su tuo susijusios paslaugos yra nemokamos.

„ESO išmaniuosius skaitiklius keičia nemokamai – niekada neprašo pinigų nei už skaitiklį, nei už jo įdiegimą ar patikrinimą. Nei bendrovės elektrikams, nei rangovams nereikia mokėti už minėtų darbų atlikimą. Dar noriu akcentuoti, kad ESO elektrikai netikrina namų elektros tinklų, neatlieka jokių remonto darbų. Darbuotojai gali patikrinti skaitiklį, jį pakeisti arba, reikalui esant, nurašyti turimo skaitiklio duomenis“, – teigia R. Juodkienė.

Anot jos, vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia atsiminti: elektros ar dujų apskaitos prietaisas yra ESO prižiūrimo skirstomojo tinklo dalis, tai – bendrovės nuosavybė, todėl ir keisti ar juos tikrinti gali tik ESO darbuotojai arba bendrovės samdyti rangovai.

ESO darbuotojai ir rangovai, atlikdami darbus vilki specialią aprangą, turi ESO patvirtintą pažymėjimą ir visuomet paprašius jį parodo. „Siūlau įsiminti šiuos svarbius dalykus ir nesigėdinti paprašyti pažymėjimo, jeigu kyla abejonių ir norite įsitikinti, kad darbus atvyko atlikti būtent ESO darbuotojas arba bendrovės pasamdytas rangovas“, – pataria ESO atstovė ryšiams su visuomene.

Jeigu atėjo eilė keisti vartotojo namuose esantį skaitiklį į išmanųjį, bendrovės atstovai vartotoją apie tai informuoja telefonu, trumpąją SMS žinute ir (arba) elektroniniu paštu. Informaciją apie prietaiso keitimą, jeigu jis turi būti montuojamas viduje, galima pasitikrinti ir prisijungus prie ESO savitarnos, kur būna nurodyti suplanuoti skaitiklių keitimo darbai.

Šiuo metu jau įdiegta 575 tūkst. išmaniųjų skaitiklių, o iki 2025-ųjų pabaigos pagal šiuo metu galiojančią prioritetų tvarką bus įdiegta 1 177 mln. Išmaniųjų apskaitos prietaisų.

8 komentarų

Juozas

Kai buvo buvo vienas elektros gamintojas ir skirstytojas LIETUVOS ENERGIJA, tai buvo tvarka ir tarifai protingi. Kuo daugiau "nepriklausomų" tai kiekvieno godumas be proto užkėlė tarifus.Dabartinė sistema, tai eilinis valstybinės korupcijos pavyzdys, kaip ir vairuotojų civilinės. atsakomybės draudimas kuris įstatymu yra privalomas, o draudikai privatininkai krauna sau kišenes.

Rita

Vilnius šileja pakabino skelbimą kad 21 22 25 keis skaitliukai instaliacija kaina visam namui 2876 eurai ar tai legalu

Vk

Iš kur ta ESO tokia gera
, kad nemokamai įrengia skaitiklių. Jei moka nemokamai gauti skaitiklius- tai galėtų tiekti el. energija Lietuvos vartotojui irgi nemokamai. Patirties turi kaip įsigyti produktą nemokamai
Tai skaitiklio įtraukta į paskirstymo tarifą, po kelių metų pradės kalbėti , kad reikia juos keisti tada vėl padidins tarifus ir t.t.

Vytautas

Išeitu taip kad sukčiai turi konkurentu.visi prietaisai taupantys elektra lemputes ledines didzioji dalis gamyklu kurios sunaudodavo daug elektros neveikia iseitu kuo maziau sunaudojame tuo brangiau mokame .tai katre sukčiai baisesni kuriu bijoti

Bronius

Aš dviejų tarifu el. skaitiklį už savo lėšas pasikeičiau ir nenoriu jokių ismanuiuju. Skaitiklį pastate elektrikai elektros tinklu. Jeigu reikia patikra galiu atlikti metrologijos tarnyboj. Tad prašau neliesti mano skaitiklio .

Lankytojas

Atėjo ir pakeitė,nieko neklausė,o elektos prisuko kiek 150kv.gyveam dviese vakare pareinam po darbu tik namo,aferųstu suku valdžia.pagak senus mokeščiu gali matyti kiek prisugdavom ir kiek mokėjom o Eso visi telefonai atjungti.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas