Į šį ESO priminimą turėtų sureaguoti kiekvienas: tiksliai ir laiku atlikti veiksmai padės išvengti papildomų nepatogumų, sužinokite ką privalu padaryti

Daugiau nei pusei milijono elektros vartotojų visoje šalyje nebereikia kiekvieną mėnesį prisiminti pareigos deklaruoti per mėnesį suvartotos elektros energijos. Tokį patogumą gali įvertinti visi, kuriems „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jau įdiegė išmaniuosius skaitiklius.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Į šį ESO priminimą turėtų sureaguoti kiekvienas: tiksliai ir laiku atlikti veiksmai padės išvengti papildomų nepatogumų, sužinokite ką privalu padaryti

Naujų apskaitos prietaisų kol kas neturintys elektros energijos vartotojai duomenis deklaruoti turi iki kiekvieno mėnesio paskutinės dienos.

Reguliariai ir kuo tikslesnius duomenis pateikti reikia ne tik norint gauti ir apmokėti tikslias sąskaitas, bet ir apsisaugoti nuo netikėtai išaugusių. Pastarosios gali pasirodyti tuomet, kai namuose elektros energijos suvartojimą pradeda fiksuoti išmanusis skaitiklis ir būna sulyginti deklaruoti bei faktiniai elektros energijos suvartojimo duomenys.

„Labai svarbu suprasti ir įsisąmoninti, kad didesnės nei įprastai sąskaitos už elektros energiją tik įdiegus išmanųjį skaitiklį, dažniausiai būna susijusios būtent dėl ankstesniu periodu netiksliai ir nereguliariai deklaruotų duomenų apie suvartotą elektros energiją“, – ESO išmaniosios apskaitos valdymo departamento vadovė Aurelija Židickytė-Orvydė.

Sutikslinti duomenys: abipusė nauda

Tuo atveju, jeigu nepriklausomą tiekėją pasirinkęs arba garantiniame tiekime esantis gyventojas nedeklaruos rodmenų iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, sąskaita jam bus išrašoma pritaikant individualų vidurkį.

„Noriu atkreipti vartotojų dėmesį, kad mokėjimai pagal vidurkį neatspindi realaus kliento suvartojimo. Diegiant išmanųjį skaitiklį, nurašomi tikslūs iki tol veikusio skaitiklio duomenys. Juos sutikrinus su kliento deklaruotais kartais pasimato ryškus skirtumas. Tokiais atvejais pirmo mėnesio sąskaita būna didesnė, nes klientas turi sumokėti už suvartotą, bet nedeklaruotą elektros energiją. Sekančiais mėnesiais sąskaitose pasimato sumos, atspindinčios tikslų suvartojimą“, – aiškina A. Židickytė – Orvydė.

ESO inžinieriai arba bendrovės pasamdyti rangovai laikas nuo laiko nurašo ir senųjų skaitiklių duomenis taip norėdami sutikrinti deklaruotus duomenis su realiais. Tokia neįkyri kontrolė padeda ir gyventojams, ir ESO suvokti tikruosius vartotojų elektros energijos poreikius bei juos prognozuoti tiek sudarant išmaniųjų skaitiklių diegimo planus, tiek ir planuojant rekonstrukcijas ar priimant kitus svarbius sprendimus.

Išmanius skaitiklius bendrovė siekia diegti optimaliausiu maršrutu, kad kuo daugiau klientų galėtų pradėti naudotis išmaniąja apskaita greitu metu. Diegimas vyksta pagal šiuos prioritetus: klientams su negalia gavus jų prašymą, naujiems, gaminantiems, nutolusiems gaminantiems klientams ir sugedus skaitikliui. ESO jau įdiegė daugiau nei 600 tūkst. skaitiklių visoje Lietuvoje. Už išmanųjį skaitiklį vartotojams papildomai mokėti nereikia.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Anatolij

Negalvokit kad išmanusis skaitiklis tai gerai.Gerai bet nevartuotojui.Aš pakeičiau ir dabar nežinau kiek sunaudojau per menesį. Nuo čia ir prasidėda ju aferizmas.

Tomas

Na kokia gerutė ta eso,jūs tik pažiūrėkite kaip ji rūpinasi savo klientų gerove ir patogumu,negana to kad vartotojui nebereikia deklaruoti duomenų,jie dar nemokamai ir pakeičia skaitiklį,nors antra vertus gal ne taip jau ir nemokamai,tuos 160 mln.iš tų pačių vartotojų juk ne šiaip nejučiom ir ištraukė,kuriuos neaišku kada gražins...

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas