„Ignitis renewables“ statomame didžiausiame Baltijos šalyse vėjo parke iškilo pirmoji elektrinė

Pranešimas spaudai

2024-05-31, 11:59

0 komentarų

Kelmės rajone tarptautinė žaliosios energetikos įmonė „Ignitis renewables“ stato didžiausią Baltijos šalyse vėjo elektrinių parką. Čia jau iškilo pirmoji, 240 metrų aukščio vėjo elektrinė, kurios instaliuota galia yra 7 megavatai (MW). Tai didžiausios ir galingiausios bendrovės statomos vėjo elektrinės. Iki metų pabaigos šiame vėjo parke planuojama pastatyti visas 44 vėjo elektrines.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
„Ignitis renewables“ statomame didžiausiame Baltijos šalyse vėjo parke iškilo pirmoji elektrinė

„Dabar yra intensyviausias ir kompleksiškiausias vėjo parko statybos laikotarpis, kuris užtruks iki šių metų pabaigos. Vienu metu, atskirose projekto dalyse, vykdome skirtingus darbus: tiesiame kelius, kabelius, įrengiame prijungimo prie tinklo infrastruktūrą, liejame vėjo elektrinių pamatus, gabename vėjo elektrinių dalis iš Klaipėdos uosto, o kai jos pasiekia vėjo parko vietą jas montuojame“, – teigia Giedrius Meškelė, „Ignitis renewables“ atsinaujinančios energetikos Lietuvoje vadovas.

Pasak jo, Kelmės vėjo elektrinių parke montuojamos gamintojo „Nordex“ vėjo elektrinės. Montavimas tęsis iki metų pabaigos, lygiagrečiai bus pradėti testavimo darbai. Didžioji dalis parke statomų vėjo elektrinių yra 240 metrų aukščio (sudėjus bokštą ir iškilusią į viršų mentę), o menčių skersmuo siekia net 163 metrus. Vienos vėjo elektrinės instaliuotoji galia yra 7 MW.

Vėjo elektrinės montavimas – sudėtingas ir didelio tikslumo reikalaujantis procesas. Parengus privažiavimą ir pamatus yra atgabenamos vėjo elektrinių didžiagabaritinės dalys: bokšto elementai, nacelė, mentės. Pirmosios vėjo elektrinių dalys iš Klaipėdos uosto pajudėjo kovo pabaigoje ir jos bus gabenamos iki metų pabaigos. Neįprastų gabaritų krovinius lydi policija, jie gabenami nakties metu, kad nesukeltų nepatogumų kitiems eismo dalyviams ir vietos gyventojams.

Komercinę veiklą Kelmės rajone esančiame parke „Ignitis renewables“ planuoja pradėti 2025 metais. Bendra potenciali parko galia sieks 300 MW, o jo pagaminamos elektros energijos pakaks aprūpinti 250 tūkst. namų ūkių Lietuvoje, kas prilygsta Kauno apskrities dydžio teritorijai.

Kelmės rajonas yra vienas labiausiai besivystančių atsinaujinančiosios energijos plėtros centrų visoje Lietuvoje Šiuo metu čia kylantis „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parkas yra dar vienas svarbus žingsnis plečiant bendrovės vėjų parkų projektų portfelį Lietuvoje bei didinant savo žaliosios gamybos pajėgumus.

Investicijos, įskaitant įsigijimo kainą ir statybos išlaidas, į Kelmės vėjo elektrinių parką turėtų siekti apie 550 mln. eurų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas